Wileńszczyzna 2022 - Pielgrzymka Rowerowa

location icon
calendar icon
Od 23 lip 9:00 do 31 lip 21:00


Drogi Pielgrzymie abyś jak najowocniej i bezpiecznie przeżył ten czas
zechciej uważnie przeczytać to, co z myślą o Tobie zostało tu napisane.

Pamiętaj, że tylko kataklizm i ZŁA wola uczestników
może zniweczyć poczynione przygotowania organizacyjne.1. Każdy pątnik rowerowy musi zadbać o swój bagaż, dlatego powinien posiadać bagaż główny i podręczny.

  • Bagaż główny to plecak lub torba sportowa, w którym znajdować się będzie ubranie na zmianę (ograniczone do minimum), dres do spania, przybory toaletowe, ręcznik, ciepła odzież, skarpety, przybory turystyczne niezbędne do spożywania posiłków (kubek, łyżkę, nóż, widelec) oraz potrzebne rzeczy według własnego uznania np. zatyczki do uszu, okulary do spania. Ważne aby zabrać także śpiwór i karimatę. Bagaż powinien być jak najmniejszy.

  • Dostęp do bagażu jest możliwy tylko na postojach noclegowych. Podczas zmiany noclegu bagaż główny wkładamy rano zawsze przed modlitwą poranną do autokaru - bagaż ten powinien być opisany, stąd należy do niego przymocować wstążkę, na której długopisem drukowanymi literami należy napisać swoje imię, nazwisko oraz nazwę grupy, do której należymy. Prosimy o nie zabieranie rzeczy "które może się przydadzą“, dużych bagaży nie zabieramy.

  • Bagaż podręczny to mały plecak lub torba na bagażnik rowerowy zwaną sakwą, w którym to powinniśmy mieć rzeczy potrzebne tylko na jeden dzień pielgrzymki. Każdy pątnik rowerowy powinien mieć ze sobą w swoim bagaż podręcznym: różaniec, niezbędne dokumenty (bądź ich kserokopię), pieniądze, napoje/wodę oraz prowiant, leki osobiste, środki opatrunkowe, multiwitaminy/magnez, maść przeciwbólową oraz tzw. "wilgotne chusteczki" (pozwalają umyć dłonie w przypadku braku wody na postoju). Na trasę każdy pątnik rowerowy zabiera obowiązkowo: 2 zapasowe dętki, klucze do roweru i inne rowerowe narzędzia.


2. Obowiązuje strój praktyczny, wygodny i skromny. W czasie drogi nosimy stroje odpowiednie do charakteru pielgrzymki. Zalecane są: koszulki zakrywające ramiona ( typowe rowerowe), spodenki, najlepiej do kolan, obuwie sportowe o grubej podeszwie i rękawiczki rowerowe na dłonie (nie nosimy szortów, koszulek odkrywających ramiona, nie zdejmujemy koszulki).

Strój uczestnika powinien zapewniać swobodę ruchu i wygodną jazdę. Luźne i przewiewne ubranie daje większy komfort jazdy, a także powinno być dostosowane do warunków atmosferycznych. Zalecamy zabrać ze sobą czapeczkę, okulary przeciwsłoneczne, okrycie przeciwdeszczowe (pelerynkę albo lekką kurtkę), okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem min. UV 10, spray na komary.


Każdy pątnik otrzyma dedykowaną odzież rowerową związaną z pielgrzymką na Wileńszczyznę
(na podstawie wskazanego jej rozmiaru podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego na tej stronie internetowej).

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny od dnia 25 maja 2022 r. od godz. 08:00 do wyczerpania ilości miejsc (56 rowerowych pątników).

Opłata pielgrzymkowa nie podlega zwrotowi. Zapisy trwają do 25 czerwca br. do godz. 23:59.

Prosimy o rejestrowanie się pojedynczo.
1 uczestnik = jedna rejestracja, jedna wpłata.
Zgłoszenie uczestnictwa w pielgrzymce rowerowej

Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny od dnia 25 maja 2022 r. od godz. 08:00 do wyczerpania ilości miejsc (56 rowerowych pątników).

Opłata pielgrzymkowa nie podlega zwrotowi. Zapisy trwają do 25 czerwca br. do godz. 23:59.

Prosimy o rejestrowanie się pojedynczo.
1 uczestnik = jedna rejestracja, jedna wpłata.

już niedostępne -