Rozwój osobisty Kultura i Sztuka Koncerty, Festiwale, Rozrywka Rodzina i relacje międzyludzkie

BUGI i odgłosy miasta - warsztat urbanistyczny dla dzieci (5-9 lat)

location icon
Klubokawiarnia Lemoniadowy Joe ul. Sokratesa 13d, Warszawa
calendar icon
Od 1 lip 17:00 do 1 lip 19:00

Jak planuje się miasto? Sprawdźmy to! Podczas zajęć dzieci stworzą makietę ekomiasta. Zaprojektują wykonają proste zadania związane z planowaniem i konstruowaniem wybranych obszarów miejskich, poznają problemy związane z ich urządzaniem pod względem technicznym, gospodarczymi kulturowym. Wspólnie zastanowimy się, jak dbać o przestrzeń i być eko. Porozmawiamy też, jak zmienia się dźwięk w miastach - wszystko przecież zależy od tego, co się w nich znajduje.

Podczas zajęć dzieci korzystają z materiałów recyklingowych. Prosimy, aby każde dziecko przyniosło ze sobą: pojemnik po jajkach, tutki po papierze toaletowym/ręczniku kuchennym, małe tekturowe pudełko - to nasz budulec, z którego powstanie miasto.

Uwaga: warsztat jest rozszerzeniem projektu BUGI, którego celem jest rozbudzenie kreatywności dzieci i samodzielnego myślenia. Dlatego po zakończeniu spotkania uczestnik otrzyma zeszyt kreatywny "Otwórz oczy na dźwięk z Bugim" - dzięki któremu w domu we własnym tempie odkryje m.in. dźwięki w ciele, w świecie wokoło, podsłucha sąsiada, zagra w grę i odkryje tajemnicze słuchowisko.

SKĄD WZIĄŁ SIĘ BUGI?
Z życia - towarzyszymy dzieciom w edukacji oraz zabawie zawodowo i prywatnie, jako rodzice. Koncepcję Bugiego opracowała Ania Chyckowska, następnie zaprosiła do współpracy Martynę Skrednów oraz Grzegorza Polańskiego. Potem dołączyli praktycy - dorośli i dzieci, którzy recenzowali, testowali, opiniowali przygotowane materiały, za co bardzo dziękujemy. Połączyliśmy doświadczenia, by stworzyć dla dzieciaków i opiekunów wciągający świat. Oferujemy materiały i warsztaty, byście w domach i placówkach mogli wspierać dzieci w procesie naturalnego uczenia się i w zabawie. Niech złapią bakcyla bugowania.
Więcej o projekcie 👇
Bugi - Chcę Robię Mam (chcerobiemam.pl)

Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat. W zależności od swoich potrzeb i gotowości dziecko może uczestniczyć w zajęciach z rodzicem lub samodzielnie.

Czas trwania zajęć: 2h

Miejsce spotkania: Klubokawiarnia Lemoniadowy Joe na Bielanach (Sokratesa 13d)

Koszt zajęć: 40 zł

W przypadku niezebrania się grupy spotkanie zostanie odwołane, a opłata za bilety zwrócona w całości.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Bilet dla dziecka w wieku 5-9 lat. Opiekun może uczestniczyć w zajęciach z dzieckiem i nie potrzebuje do tego drugiego biletu. Bilet dla dziecka

Bilet dla dziecka w wieku 5-9 lat. Opiekun może uczestniczyć w zajęciach z dzieckiem i nie potrzebuje do tego drugiego biletu.

dostępnych: 10

już niedostępne 40,00 zł -