Kultura i Sztuka Koncerty, Festiwale, Rozrywka Rodzina i relacje międzyludzkie

Bajkowa scena: Ciosek i Judytka

location icon
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie ul. Kolejowa 1, Krosno
calendar icon
Od 5 sie 18:00 do 5 sie 18:00

SPEKTAKL "CIOSEK I JUDYTKA", TEATR LALEK MARKA ŻYŁY

w ramach cyklu: Bajkowa scena

[wydarzenie w plenerze]


Budynek Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza jak ściana teatrzyku, plac od ulicy Czuchry sceną i widownią oraz spektakle z widokiem na dom kultury od strony, którą nie każdy zna. Zapraszamy na spektakle dla najmłodszych w ramach Bajkowej sceny. Tegoroczna Bajkowa Scena - jak w roku ubiegłym - zagości w specjalnie przygotowanej na okres wakacji strefie relaksu. Widowiska zostały przygotowane z myślą o najmłodszym widzu.

Spektakl "Ciosek i Judytka", Teatr Lalek Marka Żyły

Szalony, jarmarczny spektakl o tarapatach tytułowego Cioska oraz jego oblubienicy Judytki! Czy ktoś stanie na drodze ich miłości? A jeśli tak - to zawsze można użyć pałki! Śmiesznie i dynamicznie bez przerwy! Ciosek i Judytka to spektakl uliczny rodem z XVIII wieku, grany z przenośnej scenki, takiej, jakich używali wędrowni lalkarze ponad 300 lat temu. Grany w całości lub w kilku krótkich odsłonach świetnie sprawdza się na różnego rodzaju placach, uliczkach czy podwórkach. Nie trzeba sceny, nagłośnienia - wszystko jest tak, jak na jarmarkach w czasach króla Sasa. Aktualnie Ciosek i Judytka bawią ludzi już drugim spektaklem - postanowili zmierzyć się z klasyką i wystawiają Romeo i Julię, aczkolwiek we własnej, bardzo oryginalnej interpretacji…


Teatr Lalek Marka Żyły

Teatr Lalek Marka Żyły to teatr stworzony z pasji i miłości do lalek, spektakli, a także rozśmieszania. Tworzy autorskie spektakle oraz warsztaty dla dorosłych i dla dzieci. Idea teatru to teatr wędrowny, jarmarczny, który występował wszędzie tam, gdzie tylko można było ustawić niewielką scenę, pełną lalek. Zapraszamy wszystkich do współpracy, ale przede wszystkim - zapraszamy do Naszego Świata!


Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Krosno, województwo podkarpackie, ul. Kolejowa 1, Strefa relaksu (scena plenerowa od ul. Czuchry)
* W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenie odbędzie się na scenie RCKP.

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS.
Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust (także na imprezie plenerowej) oraz dezynfekcja rąk.
Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Wstęp: obowiązują bezpłatne wejściówki. Ilość miejsc ograniczona.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Odbierz wejściówkę

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc