Kultura i Sztuka Koncerty, Festiwale, Rozrywka Rodzina i relacje międzyludzkie

Bajkowa scena: Krawiec Niteczka

location icon
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie ul. Kolejowa 1, Krosno
calendar icon
Od 15 lip 18:00 do 15 lip 18:00

SPEKTAKL "KRAWIEC NITECZKA", TEATR MALUTKI

w ramach cyklu: Bajkowa scena

[wydarzenie w plenerze]


Budynek Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza jak ściana teatrzyku, plac od ulicy Czuchry sceną i widownią oraz spektakle z widokiem na dom kultury od strony, którą nie każdy zna. Zapraszamy na spektakle dla najmłodszych w ramach Bajkowej sceny. Tegoroczna Bajkowa Scena - jak w roku ubiegłym - zagości w specjalnie przygotowanej na okres wakacji strefie relaksu. Widowiska zostały przygotowane z myślą o najmłodszym widzu.

Spektakl "Krawiec Niteczka", Teatr Malutki

"Krawiec Niteczka" to spektakl, który powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem, zaszywając dziurę w niebie. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.

Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Jest pochwałą przyjaźni i wytrwałego dążenia do celu. Trwa ok. 50 minut i znakomicie bawi widzów w każdym wieku, choć adresowany jest do widowni dziecięcej.

Spektakl doceniony przez recenzentów i krytyków teatralnych został wyróżniony na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy, nagrodzony na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek, jest zapraszany na festiwale i przeglądy sztuki teatralnej dla dzieci, nie tylko w kraju. Spektakl jest zawsze entuzjastycznie przyjmowany przez widzów, cieszy pogodnym dowcipem i wzrusza ciepłym klimatem.

Reżyseria: Małgorzata Wolańska
Muzyka: Bogdan Dowlasz
Scenografia: Jan Zieliński
Obsada: Małgorzata Wolańska


Teatr Malutki

Teatr Malutki działa w strukturach Stowarzyszenia Team - Teatr Malutki i Przyjaciele. Jest lalkowym, wędrownym teatrem dla dzieci.


Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Krosno, województwo podkarpackie, ul. Kolejowa 1, Strefa relaksu (scena plenerowa od ul. Czuchry)
* W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenie odbędzie się na scenie RCKP.

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS.
Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust (także na imprezie plenerowej) oraz dezynfekcja rąk.
Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Wstęp: obowiązują bezpłatne wejściówki. Ilość miejsc ograniczona.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Odbierz wejściówkę

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc