Kultura i Sztuka Koncerty, Festiwale, Rozrywka Rodzina i relacje międzyludzkie

Bajkowa scena: Baśń o rycerzu bez konia

location icon
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie ul. Kolejowa 1, Krosno
calendar icon
Od 1 lip 18:00 do 1 lip 18:00

SPEKTAKL "BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA", TEATR BARNABY

w ramach cyklu: Bajkowa scena

[wydarzenie w plenerze]


Budynek Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza jak ściana teatrzyku, plac od ulicy Czuchry sceną i widownią oraz spektakle z widokiem na dom kultury od strony, którą nie każdy zna. Zapraszamy na spektakle dla najmłodszych w ramach Bajkowej sceny. Tegoroczna Bajkowa Scena - jak w roku ubiegłym - zagości w specjalnie przygotowanej na okres wakacji strefie relaksu. Widowiska zostały przygotowane z myślą o najmłodszym widzu.

Spektakl "Baśń o rycerzu bez konia", Teatr Barnaby

Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia... Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: Każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie…

"Baśń o rycerzu bez konia" autorstwa Marty Guśniowskiej, zrealizowana przez Teatr Barnaby, to wartkie i prześmieszne przedstawienie marionetkowe o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się na wzajem. Na swojej drodze spotykają mnóstwo barwnych postaci m.in.: myszo-nietoperza, księżniczkę, czarodzieja, czy nawet strasznego smoka. Spektakl jest realizowany na autorskiej scence, która potrafi zaskoczyć niczym zaczarowany kapelusz, a w role głównych bohaterów wcielają się lalki - marionetki. Za animację lalek odpowiedzialny jest Marcin Marzec - lalkarz, marionetkarz, który z przymrużeniem oka sprawi, że nie tylko dzieci, ale również dorośli, będą mieli mnóstwo powodów do uśmiechu.

Scenariusz: Marta Guśniowska
Lalki: Robert Poryziński
Muzyka i animacja: Marcin Marzec


Teatr Barnaby

Teatr marionetkowy założony w 2014 roku w Gdańsku. Obecnie posiada cztery sceny lalkowe prezentujące jedenaście spektakli, w tym m.in.: "Baśń o rycerzu bez konia", "Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa", "O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce", "Calineczka". Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec, aktor, reżyser i scenograf marionetkowy. Teatr Barnaby regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie. Przedstawienia teatru lalkowego zaprezentowane przez Teatr Barnaby można zobaczyć także na licznych festiwalach, takich jak Feta Gdańsk, Frytka OFF Częstochowa, GO Augustów, Oblężenie Malborka, Ulicznicy Gliwice i wiele innych.


Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Krosno, województwo podkarpackie, ul. Kolejowa 1, Strefa relaksu (scena plenerowa od ul. Czuchry)
* W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenie odbędzie się na scenie RCKP.

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS.
Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust (także na imprezie plenerowej) oraz dezynfekcja rąk.
Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Wstęp: obowiązują bezpłatne wejściówki. Ilość miejsc ograniczona.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Odbierz wejściówkę

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc