Komunikacja i wystąpienia publiczne Zarządzanie Nauka i Edukacja Rozwój osobisty Kursy online

IURIDICOMasterClass - Szkolenie z wystąpień publicznych dla tłumaczy ustnych

location icon
online online, Online
calendar icon
Od 3 wrz 9:00 do 10 wrz 15:00

Zapraszamy do zapisów na szkolenie "Wystąpienia publiczne dla tłumaczy ustnych"!
Szkolenie trwa dwa dni (łącznie 12 godzin), termin 3 i 10 września 2022, godz. 9:00 - 15:00. 

Wiele osób obawia się tłumaczeń w formie ustnej. Tymczasem jednak stają się one coraz bardziej powszechną częścią wykonywania zawodu tłumacza, w szczególności zaś tłumacza przysięgłego. Potwierdza to chociażby konieczność zdania części ustnej podczas egzaminu na tłumacza przysięgłego.

Oferowane szkolenie opiera się o pracę metodą piramidy przemówień, polegającą na zrozumieniu zależności pomiędzy różnymi elementami przemówienia i odpowiednim ich wykorzystaniu. Stąd też kluczowe będzie poznanie relacji pomiędzy świadomością celu, potrzeb audytorium, podstawową znajomością struktur wystąpienia (w zakresie koniecznym do stawiania pauz oraz pracy głosem), wiarygodnością oraz użyciem głosu.


Dla skuteczności wystąpienia publicznego fundamentalne są dwa istotne składniki: cel, czyli zaproponowane przez mówcę rozwiązanie konkretnego problemu audytorium oraz świadomość potrzeb konkretnego audytorium. Wszystkie elementy wystąpienia, takie jak argumentacja, struktura, czy język będą zależne od celu. 

Co zyskasz?

  • Będziesz mógł zróżnicować sposób operowania głosem, stosownie do celu, specyfiki audytorium oraz konkretnego momentu w przemówieniu. 
  • Znajomość zależności pomiędzy głosem a pozostałymi elementami wystąpienia pomoże Ci w reżyserowaniu uwagi Twoich odbiorców za pomocą emfaz, pauz oraz odpowiedniej intonacji i modulacji głosu. 
  • Twoi odbiorcy będą w stanie w większym stopniu przyswoić adresowane do nich wystąpienie, a Ty zyskasz wizerunek skutecznego tłumacza, potrafiącego dostosować przekaz do konkretnego wystąpienia oraz potrzeb audytorium. 
  • Jednocześnie świadomość operowania głosem, w szczególności zaś stawianych pauz wpłynie na płynność Twojej wypowiedzi w sposób sprzyjający jego odbiorowi.
Dla kogo jest to szkolenie? 
  • Szkolenie dedykowane jest tłumaczom przysięgłym prowadzącym działalność w zakresie tłumaczeń ustnych oraz osobom zamierzającym w przyszłości podchodzić do egzaminu na tłumacza przysięgłego oraz rozwijać swoją karierę w kierunku tłumaczeń ustnych dla instytucji lub osób prywatnych. 
  • Powstało ono z myślą o osobach mających świadomość potencjału swojego głosu jako narzędzia skutecznych tłumaczeń ustnych oraz dążących do rozwoju w zakresie operowania głosem, zwłaszcza pod kątem: głośności, tempa mówienia, stosowania pauz i emfaz, tonu i tembru głosu oraz intonacji i modulacji. 
  • Jednocześnie, zaproszenie na szkolenie adresowane jest do osób chcących podejść do wystąpień publicznych w sposób kompleksowy, a zatem rozumiejących, że samo operowanie głosem nie jest wystarczające dla efektywnego tłumaczenia ustnego.
  • Ze względu na formę online, szkolenie jest dedykowane osobom zajętym i ceniącym sobie komfort nauki z dowolnego miejsca w Polsce lub na świecie. Jest ono dopasowane do potrzeb pragmatyków, gdyż zapewnia pracę na case studies oraz okazję do natychmiastowego przetrenowania zdobytych umiejętności w praktyce.
Dodatkowe informacje dostępne są na naszej stronie internetowej.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet na szkolenie "Wystąpienia publiczne dla tłumaczy" 03.09.2022 i 10.09.2022

dostępnych: 15

już niedostępne 1 720,77 zł -