Kultura i Sztuka Koncerty, Festiwale, Rozrywka

Strefa kolekcjonowania - klub miłośniczek i kolekcjonerek sztuki - wrzesień 2023 : : W KRĘGU SZTUKI NIEPRZEDSTAWIAJĄCEJ: Olga Ząbroń

location icon
Hotel Indigo Krakow - Old Town ul. Św. Filipa 18, Kraków
calendar icon
Od 28 wrz 19:00 do 28 wrz 22:00
ticket icon
Od 129,00 zł

Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu dla miłośniczek i kolekcjonerek sztuki STREFA KOLEKCJONOWANIA!

Spotkajmy się 28 września 2023 roku, w czwartek, o godz. 19:00, ponownie w Hotelu Indigo Krakow - Old Town na ul. Św. Filipa 18, w Krakowie.

Na kolejne z cyklicznych wydarzeń dla kobiet zapraszają organizatorki: Gosia Błaszczyk & Ewa Pasternak & Adriana Zimnowoda, prowadzące wspólnie Galerię Strefa A oraz Fundację Zona Art.

W KRĘGU SZTUKI NIEPRZEDSTAWIAJĄCEJ: Olga Ząbroń
🔹Podczas kolejnego klubowego wydarzenia naszą gościnią będzie Olga Ząbroń.  
Olga Ząbroń to jedna z ciekawszych, współczesnych polskich artystek. Od lat, niezwykle konsekwentnie, posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej, tworząc niezwykle przemyślane monochromatyczne kompozycje pełne wewnętrznych napięć i refleksji. W jej obrazach widać echo twórczości wielu klasyków polskiej awangardy, m.in. Jana Dobkowskiego, Stanisława Fijałkowskiego czy Stefana Gierowskiego. 
🔹Spotkanie będzie również okazją do przedstawienia sylwetki wybitnej kolekcjonerki i historyczki sztuki Bożeny Kowalskiej, dla której najważniejszym nurtem wywodzącym się z tradycji awangardy artystycznej była abstrakcja geometryczna. Zapraszamy więc do wspólnego odkrywania piękna języka geometrii!
🔹Każde klubowe wydarzenie jest również okazją do prezentacji prac Artystki w przestrzeni naszego hotelowego showroomu. Zmniejszamy dystans do sztuki podczas bezpośredniej rozmowy i przyglądamy się dziełom z bardzo bliska.


Nota o Artystce:

Olga Ząbroń studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2011 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Leszka Misiaka. Stypendystka Athens School of Fine Arts w Grecji (2008-2009). Od 2011 pracuje w Katedrze Scenografii na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 2015 roku uzyskała stopień doktora sztuki. Od 2013 roku uczestniczy w Międzynarodowych Plenerach Artystów Posługujących się Językiem Geometrii. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach i projektach w kraju i za granicą, a jej prace znajdują się m.in. w zbiorach Museum Jerke w Recklinghausen, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu oraz kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji i Kanadzie.

*****

Partnerem projektu jest krakowski Hotel Indigo Krakow - Old Town, miejsce ze zdecydowanie artystyczną duszą przepięknie położone w samym historycznym centrum Krakowa. Artystyczny klimat Hotelu Indigo i niekonwencjonalny wystrój wnętrz jest wspaniałym otoczeniem na nasze cykliczne spotkania wokół sztuki i rynku sztuki, o czym przekonały się już Uczestniczki naszych poprzednich wydarzeń.

Wydarzenie jest biletowane i z ograniczoną ilością miejsc, dlatego też prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie serwisu Evena. Bilet w cenie 129 zł. Cena biletu obejmuje wyśmienite wino i przekąski serwowane przez Marcina Sołtysa - chefa kuchni Hotelu Indigo Krakow - Old Town. Czyli odbieramy sztukę wszystkimi zmysłami!!

***** 

STREFA KOLEKCJONOWANIA to klub dla kobiet, które chcą otaczać się sztuką. To pomysł, który rozwijał się w nas od dawna jako krąg miłośniczek i kolekcjonerek sztuki. Jeśli więc sztuka zajmuje ważne miejsce w Twoim życiu to dobrze trafiłaś. Jeśli pragniesz otaczać się sztuką i kiełkuje w Tobie myśl o jej kolekcjonowaniu - jeszcze lepiej. Choć samo kolekcjonowanie sztuki nie jest oczywiście warunkiem uczestnictwa. Spotkanie klubowe to wydarzenie dla kobiet, które chciałyby w miłej atmosferze i przy lampce wina dowiedzieć się więcej o sztuce i rynku sztuki, o możliwościach związane z inwestowaniem w dzieła sztuki; dla kobiet chętnych podjęcia ekscytującej przygody, jaką jest kolekcjonowanie. Przede wszystkim jednak chcemy rozwijać z Wami wrażliwość na sztukę i dzielić naszą pasją. Chcemy być Waszymi łączniczkami ze światem sztuki, z artystkami i artystami; chcemy pomóc Wam podążać za własnym gustem i estetycznymi fascynacjami. Chcemy też być Waszymi przewodniczkami po rynku sztuki, abyście mogły poczuć się na nim pewnie i aktywnie w nim uczestniczyć, dokonywać własnych wyborów - odkrywać w sobie Kolekcjonerki Sztuki.

*****

Choć kolekcjonowanie dzieł sztuki kiedyś było pasją znamienitych rodów i kojarzyło się głównie z bogactwem oraz wysoką pozycją społeczną, dzisiaj już praktycznie każda z nas, bez względu na poziom zamożności lub społeczny status może pozwolić sobie na zakup grafiki czy fotografii artystycznej. Znów pojawią się więc w tle spotkania nasze pytania otwarte: Czy potrzebuję fortuny aby stać się kolekcjonerką? Jak poruszać się na rynku sztuki aby dokonać właściwego wyboru? Dlaczego miałabym inwestować swój czas i kapitał w rynek sztuki? Sztuka to tylko pasja czy również biznes? A może kolekcjonowanie sztuki jest sexy? Jak pokochać sztukę współczesną gdy wokół krąży tak wiele trendów i mitów?

Spotkanie nasze będzie kontynuacją rozmowy na zagadnienia związane z rynkiem sztuki i rolą kobiet w kulturotwórczym obiegu sztuki. O kobietach kolekcjonerkach mówi się zbyt rzadko, a historia często zapomina o ich kulturotwórczej roli, odwadze, zaangażowaniu, wyczuciu czasu i o odpowiedzialności; o postawie, którą warto stawiać za przykład lub zaadaptować w dowolnym stopniu do własnej pasji.

Wierzymy głęboko, że społeczna zmiana, do której dążymy jest możliwa poprzez edukację - edukację kobiet. Mając doświadczenie i osiągnięcia w ramach rynku sztuki pragniemy przekazać swoją wiedzę dalej, zachęcić i przygotować inne kobiety do ważnej roli kolekcjonerek odpowiedzialnych społecznie.

Do zobaczenia!

Gosia Błaszczyk & Ewa Pasternak & Adriana Zimnowoda

______________

STREFA KOLEKCJONOWANIA funkcjonuje w ramach Fundacji Zona Art, ul. Poznańska 6/4, 30-012 Kraków | KRS: 0000417583 | NIP: 6762457273 | REGON: 12256908500000

Przychody z działalności klubu Strefa kolekcjonowania oraz Galerii Strefa A - projektów funkcjonujących w ramach Fundacji - przekazywane są w całości na realizację celów statutowych Fundacji Zona Art.

www.galeriastrefaa.pl | www.zonaart.org

Partner projektu: www.indigokrakow.com

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet na spotkanie klubu STREFA KOLEKCJONOWANIA (28 września 2023)
już niedostępne 129,00 zł -
Bilet obejmujący 4 wejścia na spotkania klubowe dla jednej osoby, do wykorzystania w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu. karnet 4-biletowy (na 4 wejścia dla jednej osoby)

Bilet obejmujący 4 wejścia na spotkania klubowe dla jednej osoby, do wykorzystania w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu.

już niedostępne 400,00 zł -