Debata Gospodarcza z Kandydatami na Prezydenta Siedlec

location icon
Hotel Ibis Jana Pawła II 10, Siedlce
calendar icon
Od 2 kwi 18:00 do 2 kwi 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Zapraszamy na Debatę Gospodarczą z Kandydatami na Prezydenta Miasta Siedlce


Dlaczego warto przyjść na Debatę?

Zapraszamy przedsiębiorców z miasta Siedlce na wyjątkową debatę gospodarczą, która odbędzie się 2.04 we wtorek o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Hotelu IBIS w Siedlcach (obok stadionu). Debata ta stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z wizją rozwoju gospodarczego, planami inwestycyjnymi oraz propozycjami dla biznesu w Siedlcach przedstawionymi przez kandydatów na prezydenta.
Zaproszenie otrzymali wszyscy kandydaci na to stanowisko. W trakcie debaty każdy z kandydatów będzie miał możliwość przedstawienia swoich priorytetów w zakresie wsparcia dla lokalnych przedsiębiorstw, planów dotyczących tworzenia nowych miejsc pracy oraz strategii promocji inwestycji w mieście.
Zapraszamy do udziału w tej ważnej debacie, która ma kluczowe znaczenie dla przyszłości gospodarczej miasta Siedlce. To doskonała okazja, aby poznać kandydatów bliżej oraz ich propozycje w zakresie rozwoju gospodarczego i współpracy z przedsiębiorcami. 

Pytania będą dotyczyć następujących kategorii:

1. Najważniejsze wyzwania i inwestycje dla miasta

2. Współpraca z siedleckim biznesem i uczelniami

3. Strategia promocji miasta

4. Wizja rozwoju Siedlec


Przebieg i zasady Debaty Gospodarczej:

Od godz. 18.00 w dniu Debaty przeprowadzimy w obecności przedstawicieli wszystkich komitetów losowanie kolejności udzielanych wypowiedzi przez kandydatów na poszczególnych etapach.

Wszyscy kandydaci biorą udział w debacie w postawie siedzącej. W ostatnim etapie swobodnych wypowiedzi, każdy z kandydatów ma możliwość autoprezentacji w postawie stojącej.
Każdy uczestnik z publiczności ma możliwość wrzucić 1 pytanie od godz. 18.00 do godz. 19.15 do wspólnego słoja.

Poniżej zasady poszczególnych etapów Debaty.

Koniec czasu wypowiedzi będzie sygnalizował charakterystyczny dźwięk.

 • 1.Odpowiedzi na pytania w 1. Serii (każdy z kandydatów ma 1 minutę na odpowiedź w 4 kategoriach): 
  1. Najważniejsze wyzwania i inwestycje dla miasta
  2. Współpraca z siedleckim biznesem i uczelniami
  3. Strategia promocji miasta
  4. Wizja rozwoju Siedlec

Szacowany czas w 1. Etapie: godz. 18.15-18.40

 • 2.Wzajemne pytania między Kandydatami (30 sekund na zadanie pytania, 1 minuta na odpowiedź - każdy ma możliwość zadania po 1 pytaniu do każdego z kontrkandydatów, ale muszą dotyczyć spraw rozwoju miasta oraz spraw gospodarczych):

Szacowany czas w 2. Etapie: godz. 18.40-19.20

 • 3.Pytania od publiczności. Każdy uczestnik z publiczności ma możliwość wrzucenia 1 kartki z pytaniem, które nie może być sformułowane ad personam. Pytanie musi dotyczyć spraw rozwoju miasta lub kwestii gospodarczych. Pytanie powinno być tak sformułowane, aby każdy kandydat mógł na nie odpowiedzieć (każdy losuje sobie po 2 pytania od publiczności, każdy ma 1 minutę na odpowiedź, max 10 wszystkich pytań od uczestników z publiczności). Moderator debaty ma możliwość zrezygnowania z zadania pytania, jeśli jest ono skierowane ad personam. Wówczas losowane jest kolejne pytanie.

Publiczność ma możliwość wrzucania kartek z pytaniami wyłącznie do godz. 19.15 czyli na 5 minut przed rozpoczęciem 3. Etapu Debaty.

Szacowany czas w 3. Etapie: godz. 19.20-19.40

 • 4.Kolejność swobodnych wypowiedzi Kandydatów. Można na stojąco. Każdy ma 90 sekund:

Szacowany czas w 4. Etapie: godz. 19.40-19.50

Debata nie będzie transmitowana online, ale będzie nagrywana. Materiał będzie dostępny na kanale YouTube Polskiego Towarzystwa Gospodarczego po Debacie.


Jako biznes chcemy mieć wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście. Ideą spotkania jest też tworzenie nowych okazji do współpracy biznesowej i budowania relacji z decydentami oraz kluczowymi firmami działającymi w Siedlcach. Chcemy wypracowywać wspólne stanowisko przedsiębiorców w wielu istotnych sprawach związanych z planowaniem rozwiązań gospodarczych dla naszego regionu. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Porozmawiajmy wspólnie o możliwościach i pomysłach na współdziałanie przedsiębiorców, a także o przyszłości naszego miasta.


Wymagana jest rejestracja przez niniejszą stronę. Udział bezpłatny.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szczegóły wydarzenia:

- Kiedy: 2 kwietnia, wtorek godz. 18.00

- Miejsce: Hotel IBIS, Jana Pawła II 10, 08-110 Siedlce

- Prosimy o zabranie ze sobą wizytówek


Kontakt ws. spotkania:

Michał Osiej
Dyrektor ds. Rozwoju
Polskie Towarzystwo Gospodarcze 
[email protected]

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na Debatę

dostępnych: 91

już niedostępne -