Religia

Modlitwa głębi - o. Wojciech Drążek - DZIEŃ SKUPIENIA

location icon
"Dobry Zakątek" - Dom Rekolekcyjno - Wypoczynkowy Słowackiego 8 wej. A, Konstancin-jeziorna
calendar icon
Od 6 kwi 10:00 do 6 kwi 17:00

6 kwietnia 2024 r. Ojciec Wojciech Drążek, poprowadzi konferencje o praktyce modlitwy głębi jako drodze wewnętrznej przemiany i drodze do pełni życia. Serdecznie zapraszamy na kolejny dzień skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy.

"Modlitwa głębi to praktyka duchowa propagowana przez o. Thomasa Keatinga OCSO (1923-2018). Polega ona na trwaniu w Bożej obecności w głębokiej ciszy. W praktyce modlitwa ta polega na porzuceniu zaangażowania w sprawy zewnętrzne i zawieszeniu, przynajmniej na poziomie intencji, wewnętrznego dialogu, który zwykle wypełnia świadomość. Chodzi o to, by starać się w czasie tej praktyki nie podążać za narzucającymi się nam odczuciami z ciała, emocjami, myślami, wyobrażeniami. Kiedy zaś łapiemy się na tym, że nasza uwaga umyka ku tym sprawom, należy łagodnie wrócić do postawy trwania w Bożej obecności i przyzwolenia na Jego działanie w nas. Pomaga w tym tzw. "święte słowo", o którym piszemy poniżej. Modlitwa głębi jest przygotowaniem naszych władz wewnętrznych na przyjęcie daru modlitwy kontemplacyjnej" (poglebiarka.pl)

Program:

I konferencja:
Najstarsza tradycja - kontemplacyjny wymiar Ewangelii.
Chrześcijaństwo jako przekaz duchowy z serca do serca.
Modlitwa jako relacja z Odwieczna Miłością, która ma nieskończoną siłą przemiany, transformacji życia.

II konferencja:
Jak praktykować modlitwę głębi?
Wprowadzenie do praktyki modlitwy głębi jako drogi wewnętrznej przemiany i drogi do pełni życia.

Harmonogram dnia skupienia:

  • 10:00 - modlitwa wprowadzająca
  • 10:30 - I konferencja
  • 11:30 - przerwa kawowa
  • 12:00 - spowiedź
  • 13:00 - Msza Święta z homilią
  • 14:00 - przerwa obiadowa
  • 15:00 - II konferencja + modlitwa
  • 16:30 - adoracja w ciszy
  • 17:00 - zakończenie dnia skupienia

Ojciec Wojciech Drążek - jest katolickim misjonarzem z międzynarodowego Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill. Pracował w wielu krajach mi. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, we Włoszech oraz przez ponad 8 lat w Papui Nowej Gwinei, gdzie zajmował się nie tylko pracą misyjną, ale również edukacją i formacją duchową kandydatów do życia zakonnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w towarzyszeniu osobom, które świadomie podejmują osobistą drogę duchową. Od 2013 roku jest krajowym koordynatorem Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej (Contemplative Outreach) w Polsce. Prowadzi warsztaty, rekolekcje i sesje medytacyjne, uczy chrześcijańskiej drogi duchowej i praktyk z nią związanych. Jest zaangażowany w dialog ekumeniczny i międzyreligijny, działa w europejskim stowarzyszeniu Spiritual Directors in Europe, które promuje rozwój osobisty poprzez indywidualne przewodnictwo duchowe. Jest tłumaczem książek z dziedziny duchowości mi. ojca Thomasa Keatinga i Richarda Rohra, pasjonuje się nowoczesnymi dziedzinami nauki oraz nowymi technologiami, kocha muzykę i książki, szuka sposobów integralnego rozwoju człowieka, w którym ciało, umysł i serce (wymiar duchowy) znajdują się w harmonii, a osoba może wzrastać zgodnie z zamysłem Odwiecznej Miłości.

Zapraszamy do Dobrego Zakątka.

Kontakt:
Piotr Szewczyk
e-mail: [email protected]
tel: 797 - 841 - 503

PS. DZIEŃ SKUPIENIA POCZATKOWO MIAŁ SIĘ ODBYĆ 25.11.23 R., ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ PROWADZĄCEGO ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA 06.04.2024 R.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Wariant I - Bezpłatna wejściówka

dostępnych: 2

już niedostępne bezpłatny -
Bezpłatna wejściówka + Obiad (I - krem z białych warzyw; II - devolay + ziemniaki puree + surówka z czerwonej kapusty) Wariant II - Bezpłatna wejściówka + Obiad serwowany przez Food For Soul

Bezpłatna wejściówka + Obiad (I - krem z białych warzyw; II - devolay + ziemniaki puree + surówka z czerwonej kapusty)

dostępnych: 0

Wyprzedane 32,00 zł Wyprzedane
Bezpłatna wejściówka + Obiad (I - krem z białych warzyw; II - kotlet z buraka z serem feta + ziemniaki puree + surówka z czerwonej kapusty) Wariant III - Bezpłatna wejściówka + Obiad VEGE serwowany przez FoodForSoul

Bezpłatna wejściówka + Obiad (I - krem z białych warzyw; II - kotlet z buraka z serem feta + ziemniaki puree + surówka z czerwonej kapusty)

dostępnych: 1

już niedostępne 32,00 zł -