Religia

Ukryjmy się pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe - KS. DR JERZY JASTRZĘBSKI

location icon
"Dobry Zakątek" - Dom Rekolekcyjno - Wypoczynkowy Słowackiego 8 wej. A, Konstancin-jeziorna
calendar icon
Od 5 paź 10:00 do 5 paź 10:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Ukryjmy się pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe. Zapraszamy na jednodniowe rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Jerzy Jastrzębski.

Matki_Bozej_z_Guadalupe

Opis planowanej nauki:

"Modlitwą różańcową modlimy się cały rok. Jednak najczęściej ta modlitwa płynie ku niebu w październiku. Od kilku lat coraz bardziej rozpowszechnia się w Polsce nowa forma modlitwy różańcowej. I choć tajemnice różańcowe nie ulegają zmianie, to jednak pewne modyfikacje rodem z Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku skłaniają nas do jeszcze bardziej żarliwej modlitwy o ocalenie każdego poczętego dziecka oraz i miłość i pokój w rodzinach.

Historia objawień Maryi w XVI wieku w Meksyku utwierdza nas w przekonaniu, że "Modlitwa jest potężniejsza od pocisków, a wiara od dywizji" - jak mówił Papież Benedykt XVI. Zapraszamy do wysłuchania rozważań poświęconych modlitwie różańcowej, historii objawień Maryi w Guadalupe, poznania niektórych tajemnic ukrytych w wizerunku, który został ułożony z kwiatów przez samą Matkę Najświętszą (będziemy modlić się przed wierną kopią Jej wizerunku z certyfikatem meksykańskiego biskupa), a podczas modlitwy różańcowej możemy być przykryci Jej płaszczem pełnym dających do myślenia symboli, poświęconym w guadalupańskiej bazylice.

Cennym ubogaceniem będzie muzyka rozbrzmiewająca podczas modlitwy różańcowej. Zapis tej niebiańskiej muzyki został niedawno odkryty na wizerunku Maryi z Guadalupe. Niech ten czas rozpali nasze serca ku bardziej żarliwej miłości do Jezusa i Jego Matki czego potwierdzeniem będzie wzrost naszej wzajemnej miłości" - ks. dr Jerzy Jastrzębski

Harmonogram:

10:00 - modlitwa wprowadzająca
10:30 - I konferencja
11:30 - przerwa
12:00 - spowiedź
13:00 - Msza Święta z homilią
14:00 - przerwa obiadowa
15:00 - II konferencja + modlitwa
16:30 - adoracja w ciszy
17:00 - zakończenie

Prowadzący:

ks. dr Jerzy Jastrzębski - wykłada w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Jego książkę Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia wyróżniono Feniksem 2022. Opublikował rozważania o s. Wandzie Boniszewskiej pt. Ukryta w Ranie Serca Jezusa, Dziewięć słów o miłości. Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa inspirowana pismami św. Franciszka Salezego oraz - razem z s. Anna M. Pudełko - Dialog serc. Rozważania wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitewnik pt. Sercem słuchająca. Rozważania wezwań Litanii do Niepokalanego Serca Maryi.

Przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem śp. ks. Piotra Pawlukiewicza przygotowując razem z nim w WMSD przyszłych kapłanów do posługi kaznodziejskiej o czym opowiada w książce: Dbaj o dziś. 365 dni ze słowami ks. Piotra Pawlukiewicza.

Prowadzi także stronę internetową www.skarbnicajerzego.pl oraz podcast Miłość zawsze podnosi na Spotify.

Zapraszamy do Dobrego Zakątka.

Kontakt:
Piotr Szewczyk
e-mail: [email protected]
tel: 797 - 841 - 503

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Wariant I - Bezpłatna wejściówka
4 Października 2024, 22:00 bezpłatny
Bezpłatna wejściówka + Obiad Wariant II - Bezpłatna wejściówka + Obiad serwowany przez Food For Soul

Bezpłatna wejściówka + Obiad

4 Października 2024, 12:00 32,00 zł
Bezpłatna wejściówka + Obiad vege Wariant III - Bezpłatna wejściówka + Obiad VEGE serwowany przez FoodForSoul

Bezpłatna wejściówka + Obiad vege

4 Października 2024, 12:00 32,00 zł