Przemysł Kultura i Sztuka Muzyka i Taniec Koncerty, Festiwale, Rozrywka

KODY 2023: Audrey CHEN

location icon
Dominikanie Lublin Złota 9, Lublin
calendar icon
Od 27 maj 21:00 do 27 maj 22:30

15. Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY

24-28 maja 2023 r.

Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY jest najważniejszym cyklicznym przedsięwzięciem organizowanym przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA. Dziś to jeden z największych i najważniejszych festiwali muzycznych we wschodniej Polsce. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku i od razu zyskał on sobie opinię inicjatywy o wielkiej kreatywności. Na Festiwalu KODY światowe znakomitości spotykają się z młodymi muzykami oraz wiejskimi muzykantami, aby zgodnie poszukiwać nowych muzycznych sensów i razem podejmować artystyczne ryzyko. Zadaniem Festiwalu KODY jest nie tylko prezentacja najwybitniejszych osiągnięć dziedzictwa polskiej i światowej kultury muzycznej, ale również kreowanie nowych wartości muzycznych i środków ekspresji artystycznej.


Audrey Chen

Audrey CHEN - wiolonczela, głos, elektronika

Audrey Chen to chińsko-tajwańsko-amerykańska artystka w drugim pokoleniu, która urodziła się nieopodal Chicago w 1976 roku w rodzinie naukowców, lekarzy i inżynierów. Rozstając się z rodzinną konwencją, w wieku 8 lat zaczęła grać na wiolonczeli, a w wieku 11 lat zaczęła trenować zdolności wokalne. Po latach klasycznego i konserwatoryjnego treningu na obu instrumentach, ze specjalizacją w muzyce dawnej i nowej, rozstała się ponownie w 2003 roku, aby rozpocząć nowe negocjacje z dźwiękiem w celu odkrycia bardziej indywidualnej estetyki. Od tego czasu, używając wiolonczeli, głosu i okazjonalnie analogowej elektroniki, Chen zagłębia się w swoją własną wersję narracji i nielinearnego opowiadania historii. Duża część jej muzyki jest improwizowana, całkowicie nieprzetworzona, a jej podejście do niej jest niezwykle osobiste i wizualne.

Jej gra eksploruje kombinację i warstwowanie analogowego syntezatora, preparacji oraz tradycyjnych i rozszerzonych technik, zarówno w głosie jak i wiolonczeli. Przez prawie dwie dekady jej głównym zainteresowaniem była solowa praca z wiolonczelą, głosem i elektroniką, ale ostatnio zaczęła ponownie zwracać się ku eksploracji głosu jako głównego instrumentu.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna wejściówka
Wyprzedane Brak wolnych miejsc