Cloud and Data Meetup Lublin #2

location icon
Pub u Szewca Grodzka 18, Lublin
calendar icon
Od 23 lis 18:00 do 23 lis 21:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Data: 23 listopada 2023 roku, godz. 18:00
Miejsce: Pub u Szewca, ul. Grodzka 18, 20-112 Lublin (na parterze)

BEC Poland zaprasza na wydarzenie Cloud and Data Meetup Lublin #2, które odbędzie się 23 listopada 2023 roku w Pubie u Szewca ( ul. Grodzka 18, 20-112 Lublin - na parterze). Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, wejście za okazaniem biletu, który można pobrać przez Evenea: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/cloudanddata2

AGENDA

17:30 - 18:00 Rejestracja uczestników, sprawdzenie biletów
18:00 - 18:15 Otwarcie wydarzenia i przywitanie uczestników
18:15 - 19:00 Prezentacja nr 1: Świadomy programista Azure na przykładzie usługi Azure App Configuration - Marcin Iwanowski
19:00 - 19:05 Przerwa
19:05 - 19:50 Prezentacja nr 2: Nadchodzące zmiany w komunikacji pomiędzy maszynami w Azure a Internetem - jak się przygotować. - Krzysztof Polewiak
19:50 - 19:55 Przerwa
19:55 - 20:40 Prezentacja nr 3: Road to MVP historia prawdziwa - Robert Przybylski
20:40 - 21:30 Networking przy piwie i cateringu


OPISY PREZENTACJI

Świadomy programista Azure na przykładzie usługi Azure App Configuration - Marcin Iwanowski
Celem sesji jest omówienie istotnych koncepcji, które każdy świadomy programista Azure powinien posiadać w swoim zasobniku wiedzy. W ciągu 40 minut omówimy m.in: konwencje nazewnicze, access keys - i jak je wyłączyć, managed identity, szyfrowanie danych w spoczynku, bezpieczne przechowywanie kluczy/sekretów, private endpoints, a wszystko na przykładzie prostej (ale istotnej) usługi Azure App Configuration wykorzystanej w aplikacji web.

Nadchodzące zmiany w komunikacji pomiędzy maszynami w Azure a Internetem - jak się przygotować. - Krzysztof Polewiak
Opowiem podczas sesji co Microsoft ogłosił, jakie są potencjalne ryzyka i jak się przed nimi zabezpieczyć.
Zademonstruję też jak poprawnie można zarządzać adresacją i siecią w Azure aby pozwalała ona rosnąć wraz z naszymi potrzebami.

Road to MVP historia prawdziwa - Robert Przybylski
Success story na podstawie własnej osoby, czyli jak ze studenta Politechniki Lubelskiej, który nie studiował informatyki można przejść przez szczeble pracy w IT takie jak helpdesk, wintel admin, architekt, leader, digital advisor a całość zwieńczyć uzyskaniem tytułu MVP oraz reprezentowania polski na manewrach NATO. Pokaże jak się ma marzenia i chce je spełniać to jedyne co musimy zrobić to włożyć w to swój czas i wykonać pracę, której nie zrobi nikt inny za nas.

PRELEGENCI

Marcin Iwanowski - Konsultant w SoftwareONE AG, współwłaściciel BIMBEARS Sp. z o.o. dostarczającej ekspertów w swojej dziedzinie zachodnim rynkom IT. Związany wyłącznie z technologiami Microsoft. Wcześniej programista, team leader, project manager, kierownik działów w organizacjach różnej wielkości, od kilkunastu do ponad stu tysięcy pracowników. Aktywny trener współpracujący z największymi ośrodkami edukacyjnymi w Polsce. Wykładowca Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. Microsoft Most Valuable Professional w kategorii Windows Platform Development (2011-2016). Prelegent wielu wydarzeń ogólnopolskich oraz spotkań społeczności .NET. Lider "Białostockiej Grupy Azure". Od 2010 roku magister inżynier Informatyki, absolwent Politechniki Białostockiej.

Krzysztof Polewiak - Cloud Solution Architect w Sii Polska.  Azure MVP, konsultant, architekt i trener rozwiązań chmury Microsoft Azure. Realizował wdrożenia informatyczne i wspierał rozwiązania dla wielu firm w Polsce i za granicą. Pracował m.in. dla Banku Millennium współtworząc nowoczesne rozwiązania oparte o chmurę Azure oraz w Microsoft, gdzie wspierał partnerów w zdobywaniu wiedzy w zakresie chmury, był autorem m.in. cyklu szkoleń Cumulus oraz gospodarzem serii webinarów dla partnerów "What's New in Azure". Obecnie pracuje w Sii Polska jako Cloud Solution Architect, pomagając klientom w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań chmury publicznej oraz wspiera organizację w zakresie rozbudowy kompetencji technicznych i relacji biznesowych z Microsoft. Prelegent na wielu konferencjach branżowych oraz trener dla klientów jak i partnerów. Prowadził szkolenia i spotkania na żywo, jak też nagrywał szkolenia on-line. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się również poprzez social media, blog czy platformę GitHub. Pasjonat chmury, AI, bezpieczeństwa, automatyzacji rozwiązań, inteligentnych budynków, elektrycznej motoryzacji oraz rozwiązań open-source.

Robert Przybylski - Team Cloud Architect w BEC Poland. W codziennej pracy wspiera klientów z całego świata. Od planowania, przez zarządzanie, po realizację ich projektów. Specjalizuje się w bezpieczeństwie - zarówno w chmurze Azure, jak i w środowiskach on-premises - za co został uhonorowany tytułem MVP przez firmę Microsoft. Swoją wiedzą dzieli się również na blogu www.azureblog.pl.

SPONSOR WYDARZENIA


WAŻNE INFORMACJE

1. Prosimy, aby na wydarzenie rejestrowały się jedynie osoby, które są pewne, że będą mogły wziąć udział.
2. Sprawdzenie biletów odbywa się na parterze budynku od godziny 17:30
3. Vouchery na napoje w barze otrzyma pierwsze 100 osób, które pojawi się, na wydarzeniu. Prosimy o punktualność.
4. Przebywając na obiekcie, prosimy o stosowanie się do instrukcji Organizatora, pracowników firmy BEC Poland oraz obsługi lokalu.


ZAPRASZAMY!
Team BEC Poland oraz QA Tester Meetup Lublin

Partner Wspierający

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
już niedostępne -