Koncerty, Festiwale, Rozrywka

BlackBox No.104 - IV Trójmiejski Weekend z Warsztatami i Larpami - Warsztaty

location icon
Centrum Hewelianum Gradowa 6, Gdańsk
calendar icon
Od 1 paź 11:00 do 2 paź 18:00

Wydarzenie jest częścią projektu BlackBox 3City, więcej na temat projektu na stronie bb3c.pl.


Od 2019 roku otwieraliśmy kolejny sezon naszej działalności weekendowym wydarzeniem skierowanym głównie do graczy. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was aż 4 warsztaty, na które zapraszamy do Centrum Hevelianum oraz na larp, który odbędzie się w (tym razem wyjątkowo) magicznych wnętrzach gdańskiego Ratusza Staromiejskiego.

Warsztaty

W pewnych aspektach larpy można traktować niczym inwestycję. Opłaca się być dobrym graczem i warto stawać się coraz lepszym. Im więcej sam/a wkładam w przygotowanie do gry, im bardziej staram się odgrywać moją postać — tym samym odpowiadają współgracze. Tym więcej satysfakcji i frajdy larp przynosi wszystkim uczestnikom.

Chcemy odgrywać lepiej. Tylko nie zawsze wiemy jak to zrobić. W tym właśnie pomagają nam warsztaty i ćwiczenia rozgrzewkowe prowadzone przed larpami. Program poprzednich BB Weekendów wypełniliśmy nimi po brzegi — również takimi, na które nigdy wcześniej nie znaleźliśmy czasu. W ramach tegorocznej edycji ponownie odbędą się 4 trzygodzinne spotkania warsztatowe.

Wszystkie warsztaty dobędą się w Sali im M. Skłodowskiej w gdańskim Centrum Hevelianum, na ul. Gradowej 6.

Sobota, 1 października

Blok 1, 11:00 — 14:00

Warsztaty impro dla larpowców. Prowadzący: Mateusz Dymnicki

Warsztaty "Impro dla larpowców" to wynik kilkuletnich doświadczeń i spostrzeżeń aktora i improwizatora powstałych podczas grania w larpy. To próba wykorzystania technik improwizacji teatralnej jako narzędzia pozwalającego lepiej doświadczać i bawić się na larpach. To jedna z dróg ku głębszej immersji, którą tak lubi i ceni sobie wiele larpujących osób.

Blok 2, 15:00 — 18:00

Warsztaty o emocjach. Prowadzący: Piotr Budzisz

Każdego dnia doświadczamy całej gamy emocji. Pozytywnych i negatywnych, o niskiej lub wysokiej aktywacji. Uświadomionych — i tych mniej. Lubimy Czuć. Gdy Czujemy mocno — wiemy, że Żyjemy. Nawet jeśli doznania nie należą do przyjemnych.
Niektórych emocji lepiej dostarczyć sobie w kontrolowanych warunkach. Larpy są idealnym medium do takich eksperymentów. Podczas zajęć dowiecie się nie tylko tego, jak wiarygodnie odgrywać emocje, ale jak w bezpieczny sposób pozwolić sobie… czuć na grze Więcej.

Niedziela, 2 października

Blok 1, 11:00 — 14:00

Warsztaty ruchu wg Labana. Prowadzący: Piotr Milewski

Kiedy odgrywamy fikcyjną postać, staramy się mówić jak ona, myśleć jak ona i wyglądać jak ona. Ten wygląd to nie tylko kostium, makijaż i mimika, ale także mowa całego ciała. Ruchem możemy stworzyć postać, komunikować innym jej charakter, uczucia czy zamiary. W trakcie zajęć przećwiczymy 8 podstawowych ruchów zdefiniowanych przez jednego z największych mistrzów choreografii — Rudolfa Labana.

Blok 2, 15:00 — 18:00

Warsztaty postaciowienia — 50 twarzy jednej twarzy. Prowadząca: Katarzyna Rytter

Świat jest pełen różnorodnych postaci — dziwacznych, brzydkich, pięknych, wesołych, złowrogich, rozćwierkanych i posępnych, uroczych i rubasznych. Różnorodność jest intrygująca, a umiejętność wcielania się w różne role z pewnością ma wiele plusów. Jeżeli chcesz zyskać pewność siebie, nauczyć się różnych sztuczek scenicznych albo po prostu przestać za każdym razem "grać siebie", to zapraszamy właśnie na warsztaty!

Larp

Sobota, 19:00 — 24:00, Ratusz Staromiejski w Gdańsku

W sobotni wieczór zapraszamy Was do jednego z najbardziej znanych i lubianych magicznych światów: Potterverse. Larp, który dla Was przygotowaliśmy miał już swoją premierę podczas BlackBox Summer Week 2019. Byłą ro rozbudowana gra na półtora dnia, która nosiła dumne miano "Gry Głównej" festiwalu. Tworzenie tego scenariusza zabrało jego autorom setki godzin. Uznaliśmy, że byłoby marnotrawstwem skazywać ten larp na szufladę z napisem "gry jednostrzałowe". Przebudowaliśmy jego strukturę, poprawiliśmy kilka wątków i w krótkiej, intensywnej wersji zaprezentujemy jako

Hatstall Homecoming 2022

Dzięki uprzejmości Nadbałtyckiego Centrum Kultury gra odbędzie się w gościnnych progach Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku.

Larp opowiada o nieuniknionym rozliczeniu się z przeszłością; zamykaniu jednych drzwi i otwieraniu nowych. Podnosi kwestię trudności w podjęciu decyzji i znalezieniu odpowiedzi na pytanie jak długo warto o coś walczyć, a w którym momencie powiedzieć "dosyć", by móc ruszyć dalej. Wbrew temu co może się wydawać na pierwszy rzut oka, opowieść, jaką znamy z siedmiu powieści o Harrym Potterze, wcale nie kończy się dobrze. Epilog jest raczej gorzko-słodki. Owszem: Mroczny Pan ginie. Większość bohaterów, którym kibicujemy, przeżywa. Ale to koniec dobrych wiadomości. Społeczność czarodziejów przez kilkanaście ostatnich lat żyła w zakłamaniu. Śmierciożercy wciąż byli wśród nich, skrucha większości z nich była jedynie na pokaz. Hogwart jest zniszczony, Dumbledore nie żyje, Ministerstwo Magii jest w rozsypce. Za rogiem historii (o czym bohaterowie jeszcze nie wiedzą) czai się cyfrowa rewolucja w świecie mugoli. Za chwilę wszystko skomplikują komórki, internet, media społecznościowe, smartfony.

Komplet informacji o grze znajdziesz w DOKUMENCIE PROJEKTOWYM.

Afterparty

W niedzielny wieczór, po zakończeniu warsztatów, zapraszamy Was na kameralne afterparty. Będzie okazja podzielić się wrażeniami z weekendu, opowiedzieć o larpach odwiedzonych latem oraz podzielić się planami na nadchodzący rok.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety

Bilety na warsztaty

Udział we wszystkich warsztatach tradycyjnie jest darmowy. Liczba dostępnych miejsc na każde z zajęć jest ograniczona do 15.

Bilety i rezerwacja postaci na larp "Hatstall Homecoming 2022"

Procedura zapisów na larp Hatstall homecoming 2022 jest następująca:

  • Kup bilet na larp Hatstall Homecoming 2022
  • wejdź na stronę gry i z listy wakatów wybierz 3 postacie, które chciał/chciałabyś zagrać;
  • napisz mail na adres jakub.brzeznicki@funreal.pl i wymień role, które cię interesują.
  • czekaj na odpowiedź od Jakuba :)

Promocje

Tradycyjnie, również w tym roku obowiązuje promocja

Przyjdź z Przyjacielem, Przyjdź z Przyjaciółką.

2 BILETY W CENIE 1

Jeśli kupisz bilet na larp Hatstall Homecoming 2022,

możesz za darmo zabrać ze sobą na grę kogoś, kto jeszcze nigdy nie był na BlackBoxie.

Chcesz skorzystać z promocji? Jak to zrobić?…

  • kup bilet na larp
  • napisz, w ciągu 24 godzin od zakupu, mail na adres jakub.brzeznicki@funreal.pl, na jakie dane mamy wystawić darmowy bilet.

Promocja trwa do wyczerpania biletów. O przyznaniu biletu decyduje kolejność zgłoszeń.

Karta do kultury

Na larp Hatstall Homecoming 2022 obowiązuje zniżka 20% dla posiadaczy Karty do kultury. Podczas kupowania biletu w serwisie Evenea należy podać kod rabatowy "KARTA DO KULTURY". Jeśli z niego skorzystacie, przed larpem poprosimy Was o okazanie waszej Karty do Kultury.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Warsztaty impro dla larpowców - Sobota (1.10.2022) 11:00 - 14:00
już niedostępne bezpłatny -
  Warsztaty o emocjach - Sobota (1.10.2022) 15:00 - 18:00
już niedostępne bezpłatny -
  Warsztaty ruchu wg Labana - Niedziela (2.10.2022) 11:00 - 14:00
już niedostępne bezpłatny -
  Warsztaty postaciowienia - 50 twarzy jednej twarzy - Niedziela (2.10.2022) 15:00 - 18:00
już niedostępne bezpłatny -
  Larp Hatstall Homecoming 2022
Wyprzedane 60,00 zł Wyprzedane