Koncerty, Festiwale, Rozrywka

BlackBox No.100 - Morderstwo w Rosehill

location icon
Cafe Strych plac Kaszubski 7B, Gdynia
calendar icon
Od 19 lut 16:00 do 19 lut 20:00

Wydarzenie jest częścią projektu BlackBox 3City, więcej na temat projektu na stronie bb3c.pl.

Została ostatnia rola Hiacynty Underwood

Hiacynta Underwood (K 53) — służąca
Służąca pracująca w rezydencji Berkleyów od niepamiętnych czasów. Niezbyt rozgarnięta, ale bardzo pracowita. Zarządza kuchnią - dba, żeby posiłki były zawsze gotowe na czas. Zazwyczaj milcząca i skryta.

Rodzaj odgrywania: immersja


Autor/zy: Domagalski Dariusz

Format: larp kameralny

Konwencja: kryminał, świat współczesny

Czas trwania: 4 godziny

Liczba uczestników: 14

Sir Ferdynand Berkley to ostatni z wielkich baronetów, ikona arystokracji brytyjskiej i człowiek sukcesu. Niczym bohater wyjęty z dziewiętnastowiecznych powieści zuchwale chwytał życie za rogi. W młodości odbył samotnie morską podróż dookoła świata, uczestniczył w ekspedycji na biegun południowy, brał udział w rajdach samochodowych. Umiał też dobrze inwestować pieniądze, dzięki czemu pomnożył rodzinny majątek. W swojej rezydencji w Rosehill zawsze otaczał się rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami. Wydawało się, że nic nie może zepsuć tej pięknej sielanki.

Tymczasem w pewien deszczowy wieczór, gdy domownicy i zaproszeni goście siadali do kolacji, sir Ferdynand Berkley został zamordowany. Rozpoczyna się śledztwo, w którego trakcie mogą wyjść na jaw mroczne sekrety wszystkich zgromadzonych.

Komu zależało na śmierci sir Ferdynanda?
Kto mógł najwięcej zyskać na jego zgonie?
I najważniejsze pytanie. Kto dokonał morderstwa w Rosehill?

Opis

"Morderstwo w Rosehill" to larp oparty o twórczość Agathy Christie. To typowy kryminał detektywistyczny, toczony w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie wśród zgromadzonych domowników i gości ukrywa się sprawca zbrodni. Duszna atmosfera podejrzeń, wzajemnych oskarżeń i wypływających na wierzch skrzętnie skrywanych rodzinnych tajemnic sprawia, że larp jest mocno osadzony w klimacie powieści tej znakomitej brytyjskiej pisarki. Do tego dochodzi nutka groteski przefiltrowana przez archetypowe spojrzenie na arystokrację brytyjską.

Fabuła gry toczy się w rezydencji państwa Berkley znajdującej się w małym miasteczku o wdzięcznej nazwie Rosehill. Sir Ferdynand prowadził otwarty dom i zawsze otaczał się rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami. Podczas larpa gracze wcielą się w domowników i gości, którzy w wieczór morderstwa znajdowali się akurat w rezydencji.

Akcja gry toczy się współcześnie (bez pandemii), więc gracze w rozmowach mogą odwoływać się do aktualnych wydarzeń na świecie, w polityce lub kulturze.

Wymagania

Ponieważ fabuła rozgrywa się w naszych czasach, przygotowanie stroju nie będzie trudne: mile widziane będą ubrania eleganckie (lub inne, jeśli pasują do opisu postaci). Należy pamiętać, że postacie należą do elity arystokracji brytyjskiej i pod względem ubioru oraz zachowania nawiązują do wyższych standardów.

Infografiki

Wymagane stroje

Gra wymaga wcześniejszego przygotowania stroju.

No pain

No pain, czyli dozwolony kontakt niesprawiający dyskomfortu.

W grze pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania

Gra porusza tematykę dyskryminacji, bądź wykorzystania.

Odgrywanie scen seksu

W grze symbolicznie odgrywa się sceny seksu. 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rola Męska
Wyprzedane 60,00 zł Wyprzedane
  Rola żeńska
Wyprzedane 60,00 zł Wyprzedane