Nauka i Edukacja Zdrowie i Medycyna Rodzina i relacje międzyludzkie

KOMUNIKACJA a TEMEPRAMENT w autyzmie/zespole Aspergera

location icon
calendar icon
Od 8 cze 10:00 do 8 cze 14:30
ticket icon
Od 69,00 zł

KOMUNIKACJA a TEMEPRAMENT w autyzmie/zespole Aspergera

Data: 8 czerwca 2024 (sobota)

godzina: 10.00-14.30

Cena:

69zł za osobę do 6 maja 2024 do godz. 23.59

79zł za osobę od 7 maja do 8 czerwca 2024 do godz. 9.30

Adresaci: nauczyciele, rodzice, pedagodzy, psychologowie


Nowa edycja tematu, który pojawił się w naszych wydarzeniach dwa lata temu. Nie można scharakteryzować autyzmu, ani dobrać odpowiednich metod komunikacji i wychowania bez uwzględnienia cech temperamentu osoby autystycznej/z zespołem Aspergera. 

W trakcie szkolenia zmierzymy się z mitami mówiącymi, których pełno w internecie i social mediach na temat autyzmu. Zaczynają się one zwykle od opisu "jaki jest autyzm", "jak się zachowuje dziecko autystyczne". Zwykle są to zbyt duże uogólnienia, w których spotykamy się z konkretnym autystą o konkretnym typie temperamentu. A co z innym typem temperamentu? Szkolenie odpowie na pytanie, jaka jest charakterystyka osoby autystycznej:

- introwertycznej, ambiwertycznej i ekstrawertycznej

- czym jest choleryczność, melancholia, sangwinizm i flegmatyzm w autyzmie i jak się komunikować z powyższymi typami temperamentu?

- jak determinują autyzm takie cechy temperamentu, jak reaktywność emocjonalna, męczliwość, perseweratywność i neurotyzm?

Warto wiedzieć, że cechy temperamentu najbardziej różnicują nam osoby w spektrum autyzmu. Determinują one nie tylko zachowanie dziecka, ale także podejście rodziców, nauczycieli, zestawienie potrzeb. Przeplatają się wraz z indywidualnym profilem sensorycznym mając całościowy wpływ na zachowanie, potrzeby i preferencje każdego z nas. Nieuwzględnianie cech temperamentu jest najczęstszym, najbardziej powszechnym błędem terapeutów, poradni wystawiających opinie, psychologów i innych specjalistów orzekających o zaleceniach dziecka.


Najczęstszą przyczyną trudności szkolnych jest kompletne pominięcie cech indywidualnych dziecka autystycznego, do których należy temperament. W metodach wychowawczych i edukacyjnych dobieranych do konkretnego dziecka autystycznego, zdecydowanie najważniejsze jest wzięcie pod uwagę indywidualnych cech każdego z dzieci. Znajomość cech temperamentu Twojego dziecka, ucznia i podopiecznego ułatwi i usprawni Twój warsztat pracy, co przełoży się na sukces w pracy nauczyciela, terapeuty, psychologa, psychiatry i wielu innych zawodów skupionych wokół spektrum autyzmu. Jest także ogromnym ułatwieniem dla wszystkich rodziców pragnących skutecznie i z miłością docierać do swoich pociech.


Cele wykładu:

1. przekazanie wiedzy o następujących cechach temperamentu w kontekście autyzmu:

- ekstrawersja i introwersja, neurotyzm, reaktywność emocjonalna, perseweratywność, żwawość.

2. Charakterystyka dzieci i młodzieży autystycznej względem powyższych cech temperamentu.

3. Dostosowanie metod wychowawczych uwzględniających indywidualne cechy temperamentu - przykłady i rozwiązania.


Po szkoleniu otrzymacie Państwo 7 dniowy dostęp do nagrania wykładu (od momentu publikacji. Publikacja nastąpi w ciągu 48h od zakończenia wykładu).

Zapraszamy!

Krzysztof Tokarski wraz z zespołem


UWAGA! możliwość wystawienia faktury - opcja do zaznaczenia w czasie rejestracji na szkolenie. LINK do biletów: app.evenea.pl/event/asperger37 Link do wydarzenia na platformę zoom zostanie wysłany e-mailem uczestnikom w dniu szkolenia pomiędzy 8.00 a 8.30. Do uczestnictwa w wydarzeniu wystarczy komputer/smartfon/tablet z dostępem do internetu i dowolną przeglądarką internetową lub aplikacją zoom. W przypadku nieotrzymania maila - prosimy o sprawdzenie skrzynki "spam". Można także się kontaktować poprzez messenger: https://www.facebook.com/zespolasperger

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
bilet w promocyjnej cenie Promocyjny

bilet w promocyjnej cenie

już niedostępne 69,00 zł -
bilet normalny Normalny

bilet normalny

8 Czerwca 2024, 09:30 79,00 zł