Religia

Modlitwa Jezusowa - ks. prof. Józef Naumowicz - DZIEŃ SKUPIENIA

location icon
"Dobry Zakątek" - Dom Rekolekcyjno - Wypoczynkowy Słowackiego 8 wej. A, Konstancin-jeziorna
calendar icon
Od 28 wrz 10:00 do 28 wrz 17:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Modlitwa Jezusowa , kto odkrył jej potęgę? Jak zacząć praktykowanie jej w codziennym życiu? I dlaczego to właśnie ta modlitwa tak bardzo zbliża nas do przeżywania obecności Pana Boga? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzieli ks. prof. Józef Naumowicz podczas dnia skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy.

"Ojcowie Pustyni uczyli się wiary w moc Imienia Bożego z Biblii: ze słów św. Pawła, że jest to "Imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano" (Flp 2, 9-10); z wyznania św. Piotra: "Nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni" (Dz 4, 12); z zapewnienia samego Jezusa, które jako swoisty testament wypowiedział w mowie pożegnalnej w Wieczerniku: "O cokolwiek prosilibyście Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje" (J 16, 23). Przykłady tej wiary dawali apostołowie, którzy wzywając Imienia Jezusa, głosili dobrą nowinę, leczyli chorych, wyrzucali złe duchy i czynili cuda. "W Imię Jezusa" znaczyło: Jego mocą. Wzywać Imienia Jezusa - to wzywać samego Jezusa, który jest Synem Bożym i Zbawicielem. To nie tylko wymieniać Jego Imię czy powoływać się na Niego, lecz także wyrażać swą bliską z Nim relację i wewnętrzny związek.
Mocy tego Imienia doświadczał pierwszy wielki pustelnik, św. Antoni Egipski. W jego żywocie czytamy, że demon "zniknął zaraz na dźwięk słowa Chrystus" (Życie Antoniego, 40) oraz, że demon został "zgromiony w Imię Pana" (63). Nic dziwnego, że dla pustelników nastawionych na intensywną walkę duchową wzywanie Jezusa na pomoc stało się nieodłącznym elementem życia.
W ten sposób powstała modlitwa Jezusowa, która kształtowała się stopniowo i w swej zasadniczej formie stała się czymś więcej niż praktyką aktów strzelistych skierowanych do Jezusa, zanoszonych okazjonalnie w różnych momentach życia, trudnych czy szczęśliwych.'' (ks. prof. Józef Naumowicz "Nowa filokalia. Droga do modlitwy serca")

Modlitwa Jezusowa - Harmonogram dnia skupienia:

  • 10:00 - modlitwa wprowadzająca
  • 10:30 - I konferencja
  • 11:30 - przerwa
  • 12:00 - spowiedź
  • 13:00 - Msza Święta z homilią
  • 14:00 - przerwa obiadowa
  • 15:00 - II konferencja + modlitwa
  • 16:30 - adoracja w ciszy
  • 17:00 - zakończenie dnia skupienia

ks. prof. Józef Naumowicz - polski duchowny katolicki, birytualista, dzajragujn wardapet, profesor nauk humanistycznych, historyk literatury wczesnochrześcijańskiej, patrolog, bizantynolog, teolog, filolog klasyczny, tłumacz i wydawca pism ojców Kościoła, zajmuje się myślą i historią antyku chrześcijańskiego, historii Bizancjum i starożytnej Armenii, duszpasterz Ormian w Polsce.
Jako pierwszy naukowiec na świecie ustalił datę, od której obchodzimy Święta Bożego Narodzenia.
Wydał m.in. Filokalia, Narodziny Bożego Narodzenia (2016), Nowa Filokalia. Droga do modlitwy serca (2020). Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazały się Cztery przyjścia Pana (2007), Dwie są drogi. Przewodnik wczesnochrześcijański (2005).
W 2020 roku odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej".

Zapraszamy do Dobrego Zakątka.

Kontakt:
Piotr Szewczyk
e-mail: [email protected]
tel: 797 - 841 - 503

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Wariant I - Bezpłatna wejściówka
Wyprzedane bezpłatny Brak wolnych miejsc
Bezpłatna wejściówka + Obiad (I - zupa z czerwonej soczewicy; II - eskalopki w sosie pieczarkowym, ziemniaki, marchewka baby z miodem) Wariant II - Bezpłatna wejściówka + Obiad serwowany przez Food For Soul

Bezpłatna wejściówka + Obiad (I - zupa z czerwonej soczewicy; II - eskalopki w sosie pieczarkowym, ziemniaki, marchewka baby z miodem)

27 Września 2024, 12:00 32,00 zł
Bezpłatna wejściówka + Obiad vege (I - zupa z czerwonej soczewicy; II - kopytka w sosie pieczarkowym, marchewka baby z miodem) Wariant III - Bezpłatna wejściówka + Obiad VEGE serwowany przez FoodForSoul

Bezpłatna wejściówka + Obiad vege (I - zupa z czerwonej soczewicy; II - kopytka w sosie pieczarkowym, marchewka baby z miodem)

27 Września 2024, 12:00 32,00 zł