Muzyka i Taniec Koncerty, Festiwale, Rozrywka

Antonina Krzysztoń i Marcin Majerczyk - koncert

location icon
Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury Dewajtis 3 (wej.B), Warszawa
calendar icon
Od 27 maj 19:00 do 27 maj 19:00
ticket icon
Od 85,00 zł

Zapraszamy na niezwykłą podróż przez dźwięki i miłosną historię, opowiedzianą przez Antoninę Krzysztoń i Marcina Majerczyka. Koncert tych artystów, będzie promował utwory z ich najnowszej wspólnej płyty pt. "Granat".


Data: 27 maja 2024 r. godz.: 19:00.

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

(MIEJSCA NIENUMEROWANE - LICZBA MIEJSC OGRANICZONA)

BILETY: 85 złO PŁYCIE "GRANAT":

To opowieść o pewnej miłości...

On - zapalony zwolennik jazdy na rowerze (czasem zbyt ekstremalnej), szukający swojego miejsca w świecie... Ona - podróżniczka kochająca przyrodę i sztukę filmową, pracująca chwilowo w "Caffe...". Z niezrozumiałych zupełnie powodów ich drogi ciągle się przecinają... Tak właśnie zaczyna się ta historia!

Piosenki ułożone, jak zdjęcia w albumie (każda jednak stanowi odrębną całość). Przeróżne klimaty, oprawa - od gęstych rozświetlonych po ascetyczne. Dużo wesołych utworów, niektóre pełne zadumy. Nad wszystkim artyści pracowali wspólnie.

"Płyta "Granat" to podróż w czasie, na którą serdecznie Was zapraszamy" - Antonina Krzysztoń i Marcin Majerczyk

Muzycy dla każdego uczestnika wydarzenia przygotowali upominek w postaci tejże oto płyty!O ARTYSTACH:

Antonina Krzysztoń - polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów, urodziła się w Krakowie. Zadebiutowała w 1981 r. na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii w Gdańsku, co zaowocowało współpracą z kabaretem Pod Egidą Jana Pietrzaka. Pierwsze kasety magnetofonowe wydawała w drugim obiegu w wydawnictwach podziemnych: CDN, Nowa, Solidarność Wielkopolska. Po ogłoszeniu stanu wojennego występowała nieoficjalnie w klubach studenckich, mieszkaniach prywatnych, kościołach, m.in.: w Muzeum Archidiecezji u ks. Andrzeja Przekazińskiego oraz w sławnym z niezwykłych działań artystycznych kościele przy ul. Żytniej u ks. Wojtka Czarnowskiego. W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal oraz zdobyła główną nagrodę FAMA. Uznała wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga. Zdecydowała się całkowicie poświęcić śpiewaniu. Od tego momentu tworzy pieśni, piosenki i muzykę. W latach 1984 - 92 współpracowała z Markiem Wallawenderem, gitarzystą, który był również aranżerem wielu jej utworów. Antonina występowała i występuje na najważniejszych festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną (min. FAMA, Zamkowe Spotkania Śpiewajmy Poezję). Antonina Krzysztoń stała się wykonawcą znanym szerszej publiczności, kiedy w listopadzie 1993 r. piosenka "Perłowa Łódź" zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki. Jest również kojarzona z czeskim bardem - poetą Praskiej Wiosny 1968 r. - Karelem Krylem. Jej interpretacje utworów znalazły się na pierwszej kasecie zatytułowanej "Piosenki Karela Kryla", wydanej w podziemnym wydawnictwie Nowa w latach osiemdziesiątych. W 1995 r., w rocznicę śmierci Karela Kryla, Antonina wydała płytę "Czas bez skarg", której była muzycznym producentem. Maryna Miklaszewska, współautorka libretta do musicalu "Metro", przetłumaczyła teksty większości piosenek. Antonina w swojej twórczości stara się szukać tego, co nas łączy i nie ocenia, zaprasza do rozważań, do zadumy i dialogu. Korzysta z folku, który kocha, i to słychać w jej balladach. W jej śpiewie słychać, że inspirują artystkę różne gatunki muzyki. To wszystko składa się, na jej niepowtarzalne interpretacje.

Marcin Majerczyk - Studiował gitarę klasyczną w Universität Mozarteum Salzburg oraz Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat Grand Prix międzynarodowych konkusów gitarowych w latach dziewięćdziesiątych XX w. Muzyk sesyjny, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Jako muzyk sesyjny nagrał około 50 albumów z czołówką polskich wykonawców. Ma na swoim koncie produkcję muyzyczną (w dużej obsadzie wykonawczej) wielu koncertów telewizyjnych oraz "live show" na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Z ostatnich lat - autor partii gitary klasycznej solo i rytmicznej w utworze "Barcelona" zespołu Pectus. Od 2004 do dziś szef muzyczny w zespole Maryli Rodowicz. Z Antoniną Krzysztoń współpracuje od około 30 lat koncertując, nagrywając i współprodukując jej albumy.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet normalny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 85,00 zł -