Kultura i Sztuka Koncerty, Festiwale, Rozrywka

Skiba ciągle na wolności | Polkowice

location icon
Kino Polkowice ul. Dąbrowskiego 1, Polkowice
calendar icon
Od 12 wrz 18:00 do 12 wrz 18:00


Zapnijcie pasy i szykujcie się na ostrą jazdę z legendą polskiej sceny muzycznej i rozrywkowej. Krzysztof Skiba zawita ze swoim programem na żywo do Polkowic już 12 września.


Niepokorny, wyłamujący się stereotypom łobuz, jedna z najbardziej kolorowych postaci polskiego show-biznesu - to tylko niektóre opinie krążące o Krzysztofie Skibie, który w swoim występie zabierze widzów w podróż na backstage swojego życia. A jest co opowiadać! Spektakl oparty został na barwnych opowiastkach z biografii Skiby pod tym samym tytułem, która ukazała się nakładem Wydawnictwa SQN. Kulisy programów telewizyjnych, wpadki w show biznesie, barwne ciekawostki z tras koncertowych... będzie ostro!


Koniecznie bądźcie z nami 12 września o godz. 18:00 w Kinie Polkowice.


Krzysztof Skiba od ponad 30 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt (łączny nakład sprzedanych płyt to ponad 3 mln egzemplarzy) i z którym wystąpił na ponad trzech tysiącach koncertów.W latach 80. organizował antysystemowe happeningi i działał w podziemnych ugrupowaniach antykomunistycznych. Walczył z komuną, gdyż jako student kulturoznawstwa i tak nie miał nic ciekawego do roboty.W więzieniu siedział w celi razem z "wampirem z Krotoszyna", co jak podkreślają lekarze miało znaczny wpływ na jego osobowość.W 2013 roku odznaczony przez prezydenta RP (na wniosek IPN) krzyżem "Wolności i Solidarności".


Opublikował kilka książek m.in. zbiór felietonów "Skibą w Mur" (Wydawnictwo Zysk 2006), zbiór opowiadań satyrycznych "Opowiadania podwodne" (Wydawnictwo Zysk 2009) i książki o czasach PRL pt. "Artyści, wariaci, anarchiści" (Wydawnictwo NCK 2010) i "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" (Wydawnictwo NCK 2015). Swoje satyryczne felietony prezentował m.in. na antenie radiowej Jedynki, Radia Wawa i AntyRadia.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Bilety zakupione na evenea.pl dotyczą rzędu II, IV, VII lub VIII.
Przypominamy, że ze względu na obostrzenia sanitarne można zajmować co drugie miejsce.
Skiba ciągle na wolności | Polkowice

Bilety zakupione na evenea.pl dotyczą rzędu II, IV, VII lub VIII.
Przypominamy, że ze względu na obostrzenia sanitarne można zajmować co drugie miejsce.

już niedostępne 30,00 zł -