To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

6 Lipca - 7 Lipca od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

FIWE FITNESS TRADE SHOW 2019 : UNITED

13 Września, 09:00 od 34,99 zł
Expo XXI, Warszawa

Konferencja "Przestrzeń dla rodzica"


Serdecznie zapraszamy na Konferencję ,,Przestrzeń dla rodzica" wszystkich, którzy chcą przyjrzeć się swojemu rodzicielstwu i swoim relacjom w rodzinie.


Nie nauczamy żadnej metody wychowawczej. Każda rodzina jest inna, dlatego chcemy inspirować rodziców do samodzielnej refleksji nad wartościami i kulturą swojej rodziny. W trakcie konferencji staramy się iść śladami Jespera Juula, który podkreśla, że ważna jest osobista odpowiedzialność dorosłych za atmosferę i jakość relacji panujących w domu.

Życie rodzinne obfituje w zależności, relacje i możliwości. Jedną z nich jest relacja między partnerami, o której Jesper Juul mówi, że powinna być traktowana jak pierwsze dziecko w rodzinie. Inną są relacje między rodzeństwem, wokół których tworzą się liczne konflikty i problemy.


Harmonogram:

9:00 - 10:00 Rejestracja📃

10:00 - 11:15 Wykład: Rodzice jako para - jak być dla siebie partnerami - Dušanka Kosanović (wykład tłumaczony)👫

11:30 - 12:45 Wykład: Relacje między rodzeństwem - Dušanka Kosanović (wykład tłumaczony)👶👧🧒

12:45 - 13:30 Przerwa obiadowa🍽️

Do wyboru jedno wydarzenie:

13:30 - 15:30 Wykład: Nastolatki - kiedy kończy się wychowanie - Dušanka Kosanović (wykład tłumaczony)👩🎤🤸♂️

13:30 - 15:30 Seminaria inspirujące na licencji Family-lab:

1. Agresja- niebezpieczne tabu - podczas tego seminarium będziemy rozmawiać o rozumieniu agresji, o odróżnieniu jej od złości i od przemocy oraz o tym jak reagować na agresję i gdzie szukać jej przyczyn. 👊 prowadząca: Agnieszka Koluch- Horbowicz 


2. Dziecko w szkole - jak mądrze wspierać dziecko, aby radziło sobie jak najlepiej z edukacją szkolną. Jak oddać mu za nią odpowiedzialność, jednocześnie nie pozostawiając samego. Jak funkcjonować w triadzie ja - moje dziecko - szkoła? 🎓prowadząca: Anna Kasprzycka


3. Sztuka mówienia Nie z czystym sumieniem - O tym, co stoi za "nie" i jak mówić je z czystym sumieniem, a przy tym nie krzywdzić innych, jak usłyszeć "nie" dziecka jako ważny komunikat o nim samym i umieć go przyjąć - te i inne tematy poruszymy podczas seminarium. ☝️prowadzący: Krzysztof Rutkowski


4. Jestem OK, jaki jestem - Seminarium dotyczące obszaru kluczowego dla rozwoju dziecka - poczucia własnej wartości.👍prowadząca: Arnika Bytner-Siwek 


5. Jestem OK, jaki jestem - Seminarium dotyczące obszaru kluczowego dla rozwoju dziecka - poczucia własnej wartości.👍prowadząca: Tamara Kasprzyk


15:45 -17:15 Wykład: Nowoczesne przywództwo w rodzinie - Anna Mazek👨👩


PRELEGENCI:


  DUŠANKA  KOSANOVIĆDUŠANKA KOSANOVIĆ - jest liderem chorwackiego oddziału Familylab i bliską współpracowniczką Jespera Juula.

Z wykształcenia jest psychologiem. Ukończyła także prestiżowy Niemiecko-Duński Instytut Terapii Rodzinnej w Berlinie. Pracuje jako terapeutka, doradczyni rodzinna, trenerka i superwizorka. Jej zawodowym celem jest wspieranie klientów w rozwoju -poszczególnych osób jak i całych rodzin oraz organizacji.

Pracuje z przedszkolami, szkołami i firmami, pomagając im wdrażać nowe wartości związane z relacjami między ludźmi. Jej bogate doświadczenie obejmuje zarówno współpracę z dużymi korporacjami (banki, telekomy), jak i placówkami edukacyjnymi (roczne programy dla szkół) oraz organizacjami pozarządowymi. W ramach tych ostatnich pomagała rodzinom dotkniętym traumą wojny na Bałkanach, wspiera kobiety dotknięte nowotworem piersi, prowadzi interwencje kryzysowe oraz terapie dla całych rodzin. ANNA MAZEK

ANNA MAZEK - "Jestem psychologiem i psychoterapeutką oraz mamą w nieustannym procesie rozwoju. Narodziny mojej córki stały się dla mnie okazją do poszukania nowych sposobów porozumiewania - z nią, z bliskimi, ze światem i ze sobą. Zapragnęłam tworzyć relacje inaczej niż dotychczas, szczerze, po swojemu. Chcę dzielić się tym, co znalazłam, co uważam za dobre i zdrowe dla ludzi i dla ich relacji. Wszystko, czym dzielę się na warsztatach i podczas spotkań indywidualnych, przetestowałam na sobie. Moją pracę - z rodzinami, w edukacji, w świecie biznesu - opieram o komunikację bez przemocy (NVC) i humanistyczne wartości Jespera Juula. Prowadzę zajęcia dla nauczycieli z zastosowania empatii i uważności w pracy w szkole. Jestem trenerką komunikacji opartej na empatii i trenerką Familylab Polska. Współtworzę FLOW - Pracownię Relacji http://www.flowpracownia.pl/ " AGNIESZKA KOLUCH-HORBOWICZ -  "Jestem trenerem i nauczycielem - pracuję z dorosłymi, którzy chcą tworzyć satysfakcjonujące relacje z dziećmi, a także z samymi dziećmi. Z wykształcenia jestem również kognitywistką i etnolingwistką. Bardzo lubię to co robię, ponieważ pracuję z ludźmi i uważam, że tylko w relacji z innymi ludźmi można się przejrzeć, jak w lustrze.

Prywatnie jestem mamą Gutka oraz Jagny, pasjonatką jogi, podróży i poszukiwaczem przygód. Lubię szukać, ale lubię też odnajdywać. Gdy w kolejnej z mej przygód zwanej rodzicielstwo trafiłam na idee Jaspera Juula poczułam tę właśnie radość odnajdywania. Uwielbiam jego książki za ich szczerość i autentyczność, której również nauczyła mnie relacja z własnymi dziećmi. Na mej drodze odnalazłam także Porozumienie bez Przemocy, które towarzyszy mi w procesie mego rozwoju. Chciałabym, aby idee propagowane przez Familylab docierały do jak najszerszej rzeszy rodziców i nie tylko rodziców, ponieważ myślę, że pojęcia kluczowe dla rodzicielstwa, są także kluczowe dla pozostałych relacji, w które wchodzimy w życiu."ANNA KASPRZYCKA - trenerka Familylab od października 2015 roku. Trenerka grup wsparcia pierwszego stopnia certyfikowana przez Fundację "Sto Pociech". Stworzyła pracownię "Rodzina w relacji" w ramach, której prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców i wychowawców, grupy wsparcia, wyjazdy rozwojowe oraz konsultacje indywidualne.

Jest Prezeską warszawskiego Stowarzyszenia Pozytywnego Działania. Prywatnie zaś mamą 10 letnich trojaczków Marianki, Janeczki i Franka oraz żoną Filipa. Lubi robić coś dla ludzi. Aktywnie działa w na rzecz lokalnej społeczności, inspiruje i wspiera. Chciałaby aby szkoły były przyjaznym miejscem dla dzieci, ale także dla nauczycieli i rodziców. Aby najważniejsze w nich były relacje. Mocno wierzy, że to marzenie kiedyś się spełni, także dzięki takim inicjatywom jak projekt "Szkoła Osobistego Dialogu", nad którym aktualnie pracuje. Jego celem jest propagowanie w szkołach publicznych komunikacji opartej na szacunku i zainteresowaniu.

Kocha podróże i książki. Najbardziej lubi być z rodziną. Czasem reżyseruje, pisze wiersze i próbuje praktykować jogę. Najlepiej odpoczywa na spacerach z psem.


KRZYSZTOF RUTKOWSKI

Jestem tatą ciągle pytającej Róży i bezustannie przemieszczającego się Ksawerego. Zafascynowany ich spostrzegawczością, ciekawością, lekkością, codziennie czerpię od nich inspiracje, by być dla nich partnerem i pielęgnować to dziecko w sobie.

Seminaria inspirujące Familylab prowadzę, bo chcę zmieniać świat. Wyobrażam sobie, jak by to było, gdyby dzieci wyrastały na ludzi o silnym poczuciu własnej wartości. Wyobrażam sobie świadomych dorosłych umiejących dbać o siebie i budujących zdrowe relacje z innymi.

Jestem absolwentem Zarządzania i Marketingu na Uniwersytetu w Mannheim oraz Kolegium Europejskiego w Natolinie. Obecnie uczę się psychoterapii w nurcie Gestalt i przygotowuję się do otwarcia szkoły demokratycznej.


ARNIKA BYTNER-SIWEK 

Z wykształcenia jestem pedagogiem - terapeutą, doradcą rodzinnym, trenerem. Z zamiłowania pomagaczem. Od wielu lat pracuję z dziećmi z nieprawidłowościami rozwojowymi i trudnościami w uczeniu się oraz ich rodzinami. Wspieram rodziców i nauczycieli w budowaniu relacji z dziećmi. Prowadzę warsztaty psychoedukacyjne i treningi umiejętności społecznych. Współtworzę innowacyjny programu wspierania inteligencji emocjonalnej u dzieci, który jest realizowany dwóch płockich szkołach.

Jestem entuzjastką nowatorskich nurtów w edukacji, które stawiają w centrum przede wszystkim jakość relacji między ludźmi, którzy go tworzą, z jednakowym szacunkiem traktując dziecko i dorosłego.

Wartości Jespera Juula są dla mnie ważne nie tylko w kontekście wpierania rodzin, prowadzenia seminariów czy warsztatów. Wyznaczają azymut dla mojego rodzicielstwa, w którym wciąż i wciąż uczę się pokory, szacunku i uczciwości. Jestem mamą Hani i Janka, dzieci, które przypominają mi, jak istotne jest patrzenie na świat oczami dziecka, życie tu i teraz i czerpanie przyjemności z bycia razem. (www.zrozum.pl)

TAMARA KASPRZYK 

Mam za sobą studia psychologiczne, szkolenie psychoterapeutyczne i liczne warsztaty rozwojowe, jednak największa zmiana mojej samoświadomości wiąże się z pojawieniem się w moim życiu dzieci. To w kontakcie z nimi nabrałam podejrzenia, że kiedy przychodzimy na świat, mamy wszystko na swoim miejscu, a rolą dorosłych jest nie przeszkadzać dziecku w rozwoju. Kiedy natrafiłam na książki Jespera Juula, ugruntowałam się w tym przekonaniu oraz poszerzyłam je o wiedzę o relacji, a przede wszystkim znaczeniu dorosłego w relacji z dzieckiem. To dzięki przekazywanym przez Juula treściom, przeniosłam swoją uwagę z moich dzieci na relację z nimi, co pozwoliło mi także dostrzec i docenić siebie jako człowieka. Teraz nie tylko wiem, jak nie przeszkadzać dzieciom, znajduję też sposoby na wspieranie ich w rozwoju.

Na co dzień szefuję Fundacji Familylab, z przyjemnością prowadzę też seminaria inspirujące, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami z rodzicami i nauczycielami. Nieustannie szukam swoich sposobów na zmienianie świata na lepszy. Fascynuje mnie temat poczucia własnej wartości oraz osobistej odpowiedzialności - konstruktów bardzo świeżych w naszej kulturze, które - jak się ciągle przekonuję - ogromnie wpływają na harmonijny rozwój człowieka, niezależnie od wieku. 


ORGANIZATORZY:

Familylab jest miejscem, w którym dorośli mogą skonfrontować swoje wartości i wizję wychowania dzieci z podejściem Jespera Juula. Oferuje szereg wypróbowanych zasad i wartości użytecznych jako kierunkowskaz w życiu współczesnej rodziny i pracy pedagogicznej.

Familylab Polska to część międzynarodowej organizacji założonej przez Jespera Juula i promująca jego idee. Inspirujemy dorosłych, zarówno rodziców jak i profesjonalistów, w rozwoju osobistym i wspieramy ich w poszukiwaniu własnych sposobów budowania relacji z dziećmi.

www.family-lab.pl

https://www.facebook.com/Family-Lab-Polska


Wychowanie w szacunku

Zespół "Wychowanie w szacunku" to my: Kasia, Patrycja i Agata. Naszą pracą i naszą pasją jest wspieranie rodzin, poprzez prowadzenie warsztatów dla rodziców, konsultacje oraz coaching rodzicielski.

Wspólnie mamy za sobą pracę z ponad 500 rodzicami, około 60 warsztatów dla rodziców i tyleż samo dla nauczycieli. Na stałe współpracujemy z innymi certyfikowanymi trenerami, coachami i pedagogami ucząc się od siebie nawzajem i wymieniając doświadczeniami.

Naszymi autorskimi programami są:

  • Akademia Coachingu Rodzicielskiego
  • Emocjonujące Spotkania dla Rodziców
  • Cykl warsztatów dla rodziców nastolatków.
  • Ponadto od kilku lat organizujemy we Wrocławiu konferencję ,,Wychowanie w szacunku".


www.wychowaniewszacunku.pl

https://www.facebook.com/Wychowanie-w-szacunku


W ramach udziału w Konferencji każdy uczestnik otrzymuje:
- udział w 3 wykładach
- udział w Seminarium Inspirującym lub dodatkowym wykładzie
- catering kawowy i lunch
- możliwość skorzystania z bogatej oferty wystawców
- okazję do spotkania z innymi rodzicami i specjalistami z zakresu wychowania


KONTAKT: 

konferencjafamilylab.pl

kontakt@wychowaniewszacunku.pl
tel. 692081558
tel. 605202284
tel. 501433326

Zobacz również:

konferencje konferencje w Wrocławiu wydarzenia Wrocław

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Konferencja "Przestrzeń dla rodzica"" jest Fundacja Wychowanie w szacunku

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej