Rodzaj Dostępne do Liczba
REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 50,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI.

Całości płatności należy dokonać przelewem do dnia 06.09.2019 (piątek).
28.09.2019 - Barwy jesieni w Gołuchowie. [Wycieczka autokarowa]

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 50,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI.

Całości płatności należy dokonać przelewem do dnia 06.09.2019 (piątek).

dostępnych: 30

25 Września 2019, 19:00

Jako, że arystokratyczna siedziba wznosząca się nad rzeczką Trzemną wzbudziła olbrzymie zainteresowanie, podczas tego wyjazdu poświęcimy jej oraz jej otoczeniu cały dzień.

Tym razem zwiedzimy nie tylko wnętrza malowniczego Zamku ale również odwiedzimy Muzeum Leśnictwa oraz udamy się do Pokazowej Zagrody Zwierząt pogłaskać żubra.

Jednak jedną z głównych atrakcji będzie ogród w stylu angielskim okraszony barwami jesieni poprzez który będziemy poruszać się między poszczególnymi obiektami.


Jest to jeden z najstarszych i największych ogrodów założonych w stylu angielskim w drugiej połowie XIX wieku. 

Jego twórcami są hrabina Izabella Działyńska, hrabia Jan Działyński oraz zatrudniony przez nich utalentowany ogrodnik Adam Kubaszewski. Gołuchowski park jest znakomitym przykładem ogrodów naturalistycznych, wzbogaconych kolekcjami dendrologicznymi. Teren parku-arboretum obejmuje blisko 3 kilometrowy odcinek Doliny Rzeki Ciemnej, będącej dopływem Prosny, a jego obszar wynosi 158 hektarów !!!.

Dziś rośnie w nim około 600 gatunków drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych. Niezwykle piękne są aleja lipowa i lipowo-grabowa założone przez Jana Działyńskiego w połowie XIX wieku. Spotkać tu można 262 drzewa o wymiarach pomnikowych oraz 50 drzew okazowych, w tym dęby o obwodach dochodzących do 500 cm.


(…) Zamek w Gołuchowie to jedna z największych atrakcji Wielkopolski i jeden z najpiękniejszych zamków w całej Polsce. Stanowi on wspaniały przykład francuskiego renesansu i szczyci się niezwykłą historią.

Historia zamku nad rzeczką Trzemną w Gołuchowie, 15 km od Kalisza, liczy ponad 400 lat. Pierwotną budowlę o charakterze obronnym, z basztami w każdym z narożników, wzniesiono w latach 1550-1560 dla Rafała Leszczyńskiego (starosty radziejowskiego i wojewody brzesko-kujawskiego).

W rezydencję magnacką przekształcił go syn Rafała - Wacław Leszczyński, kasztelan i wojewoda kaliski, kanclerz wielki koronny. W 1857 roku Jan Działyński, syn Tytusa, poślubił Izabellę Czartoryską, która poświęciła się przebudowie rezydencji.

Izabella sprowadziła z Francji artystów, takich jak architekt Maurycy August Ouradou, rzeźbiarz Karol Biberon i malarz Ludwik Breugnot, którzy odrestaurowali obiekt na wzór zamków znad Loary. To im Gołuchów zawdzięcza wysokie, kryte łupkiem dachy, smukłe kominy i wystrój rzeźbiarski. Księżna Czartoryska rozpoczęła również kolekcjonowanie dzieł sztuki, w tym wspaniałych waz antycznych. (…)


Całość tekstu na tema temat Zamku na stronie Onet pod linkiem: https://tinyurl.com/y6u5nhfy


Muzeum Leśnictwa Powozownia. Budynek wzniesiony w 1854 roku z inicjatywy Jana Działyńskiego. Służył przez lata jako stajnia dla koni cugowych i pod wierzch oraz miejsce garażowania pojazdów. Po generalnym remoncie, przeprowadzonym w końcu ubiegłego stulecia, urządzono w niej stałą wystawę "Spotkanie z lasem".

Na wystawie las jest ukazany jako zjawisko geograficzne, ekologiczne, botaniczne oraz jako obiekt ochrony przyrody. Na ekspozycji można zobaczyć siedliska leśne wraz z kolekcją profili glebowych, podstawowe typy próchnicy leśnej, zapoznać się z glebotwórczą rolą lasu, różnorodnością pokrywy dna lasu, typami budowy pionowej drzewostanów oraz rodzajami zadrzewień. Część ekspozycji poświęcona jest gatunkom drzew leśnych występującym w polskich lasach.

Wystawie towarzyszą dwie dioramy lasu: grąd środkowoeuropejski w aspekcie wiosennym oraz świerczyna borealna w aspekcie zimowym. Integralną częścią wystawy jest ekspozycja gatunków leśnych z "Polskiej Czerwonej Księgi".


Zobaczyć tutaj można 256 gatunków roślin, zwierząt i grzybów zagrożonych wyginięciem w środowisku przyrodniczym Polski. Gatunki z "Czerwonej Księgi" eksponowane są na siedmiu stoiskach, zgodnie z siedmioma kategoriami zagrożenia flory i fauny. Prawdziwym rarytasem jest, eksponowana w osobnej sali, kolekcja zabytkowych "ksiąg drzewnych".


Pokazowa Zagroda Zwierząt została założona w kwietniu 1977 roku.

Utworzenie zagrody żubrów w Gołuchowie wynikało ze wzrostu populacji żubra i konieczności tworzenia nowych, rozproszonych ośrodków hodowlanych. Pokazowa Zagroda Zwierząt jest zlokalizowana w kompleksie leśnym przylegającym do parku-arboretum. Zajmuje powierzchnię ponad 20 ha ogrodzonego terenu.

Żyją w niej żubry, koniki polskie, daniele i dziki.PROGRAM

  • Spotykamy się o godzinie 6:45 na placu Bankowym przy pomniku Juliusza Słowackiego. O godzinie 7:00 odjazd w kierunku Gołuchowa.
  • Zwiedzanie zamku w Gołuchowie pod opieką lokalnego przewodnika.
  • Zwiedzanie ekspozycji w Muzeum Leśnictwa.
  • Wizyta w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt.
  • Indywidualny spacer po parku.
  • Około godziny 16:00 przerwa obiadowa. Posiłek we własnym zakresie. Istnieje możliwość zamówienia posiłku w cenie 30,00 PLN. Menu podane niżej w sekcji "Informacje Techniczne".
  • Powrót do Warszawy około godziny 21:00.INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wycieczki - 170,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku. Posiłek we własnym zakresie. Istnieje możliwość zamówienia posiłku w cenie 30,00 PLN.

Menu: zupa pomidorowa z makaronem/filet z kurczaka, ziemniaki, zestaw surówek.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 50,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI.

Całości płatności należy dokonać przelewem do dnia 06.09.2019 (piątek).

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 35 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl


W tytule przelewu prosimy wpisać hasło "JESIEŃ"

Dane do przelewu:

Arktour WHU

ul. Egejska 11

02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt: Arktour

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosciZobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w 63-322 gołuchów wydarzenia 63-322 Gołuchów