[ODWOŁANE] Spotkanie ze Zdzisławem Nęcką na Festiwalu Nowe Spojrzenie

location icon
Biblioteka UKW ul. Karola Szymanowskiego 3, Bydgoszcz
calendar icon
Od 25 maj 19:00 do 25 maj 19:00

AKTUALIZACJA 24.05.2024 22:30

Jest nam bardzo przykro poinformować, że musimy odwołać spotkanie z p. Zdzisławem Nęcką. Jeden z organizatorów tegorocznego Festiwalu ks. Paweł otrzymał przed chwilą następującą wiadomość:


"Witam Pawle, proszę nie wysyłać po mnie samochodu, ponieważ nie mogę pojechać na to spotkanie z kilku powodów natury osobistej, proszę wybaczyć, powody wytłumaczę przy najbliższym spotkaniu. Dobrej nocy pozdrawiam."


Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy chcieli wziąć udział w spotkaniu z p. Zdzisławem, a p. Zdzisławowi życzymy siły do walki i przezwyciężenia spadających na niego problemów!

----------------

Polski malarz i fałszerz. Uczęszczał do liceum plastycznego, w tym samym czasie odbywał praktyki w zakładzie złotniczym. W 1971 roku otworzył pracownię szyldów na Wielopolu, ale z powodu problemów podatkowych
popadł w problemy finansowe. W związku z tą sytuacją rozpoczął pracę przy fałszowaniu dokumentów a potem także dolarów. Nęcka studiował jakość papieru, druku, metody fałszowania i przebarwianie. W celu dodatkowego rozwijania swoich umiejętności zatrudniał się w zakładach drukarskich czy poligraficznych.

W swojej karierze podrabiał pieniądze, papiery wartościowe, czeki, dokumenty i złote wyroby, tj. sygnety, pierścionki czy wisiorki. Wielokrotnie skazywany na kary pozbawienia wolności za fałszowanie dolarów, dokumentów i biżuterii. Autor licznych obrazów zarówno własnej koncepcji jak i będących imitacjami stylu znanych malarzy. Malował również podrabiany obraz na zlecenie organów ścigania w ramach eksperymentu procesowego. Podczas odsiadywania jednej z kar stworzył dekorację malarską kaplicy więziennej.

Poświęcona została mu książka Magdaleny Omilianowicz "Fałszerz. Historia Największego polskiego oszusta".

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  normalny
już niedostępne -