Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda

location icon
Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim Zamkowa 49, Otwock wielki
calendar icon
Od 2 wrz 19:00 do 2 wrz 19:00
ticket icon
Od 0,00 zł

2 września (sobota), 19:00

Jest to historia rycerza Bojomira i jego towarzysza Nikity. Mężczyźni wracają z wyprawy wiedeńskiej. Po drodze zaskakuje ich noc. Nadchodzi burza. Postanawiają przeczekać ją w pobliskim zamku - Zamku na Czorsztynie. Spotykają tam jego mieszkańców i gospodarza Dobrosława. Okazuje się, że Bojomir i Dobrosław mają ze sobą wiele wspólnego…

Autorem Zamku na Czorsztynie jest Karol Kurpiński (1785-1857), polski kompozytor epoki późnego klasycyzmu i wczesnego romantyzmu. Autor m.in. melodii Warszawianki, oraz licznych prac dydaktycznych i pedagogicznych z zakresu muzyki.
Libretto do Zamku na Czorsztynie napisał hrabia Józef Wawrzyniec Krasiński (1783-1845), meloman, literat i pamiętnikarz.

Wystąpią: Małgorzata Trojanowska (Wanda), Ewelina Sielska-Badurek (Łucja), Rafał Żurek (Bojomir), Maciej Falkiewicz (Dobrosław), Dariusz Machej (Nikita), orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Marcina Piotra Łopackiego oraz Teatr Akt.

Prowadzenie: Klaudia Carlos.

UWAGA! Wydarzenie plenerowe.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Partner: Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Warszawa, Otwocki Kalendarz Kulturalny, RDC, Głos Karczewa, iOtwock

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka bezpłatna
Wyprzedane Brak wolnych miejsc