IT i Nowe technologie Przemysł Nauka i Edukacja Rozwój osobisty

World Space Week Wrocław 2024 - Potencjał młodości w nauce i technologii

location icon
Concordia Design Wrocław Wyspa Słodowa 7, Wrocław
calendar icon
Od 26 paź 11:00 do 27 paź 18:00


World Space Week Wrocław 2024 - Potencjał młodości w nauce i technologii

26-27 października 2024

Miejsce: Concordia Design, Wyspa Słodowa 7, Wrocław 

Wstęp bezpłatny, rejestracja wymagana.

Serdecznie zapraszamy Państwa na ósmą edycję World Space Week Wrocław. W tym roku hasłem przewodnim jest: "Potencjał młodości w nauce i technologii". 

Wydarzenie poświęcone będzie zagadnieniom związanym z osiągnięciami polskiego sektora naukowego, technologicznego, ze szczególnym uwzględnieniem roli młodych naukowców i inżynierów w obszarze technologii kosmicznych, astronomicznych i nowych technologii. 


World Space Week Wrocław 2024 to: 

• Konferencja popularnonaukowa i strefa VIP 

Naszymi gośćmi będą czołowi przedstawiciele polskiego sektora kosmicznego, najznamienitsi popularyzatorzy nauki, inspirujący naukowcy i wybitni ludzie, którzy swoje życie poświęcili wspaniałym ideom. Przedstawimy zapierające dech sylwetki zdolnych i utytułowanych młodych przedstawicieli nauki i inżynierii. Nie zabraknie ponadto paneli dyskusyjnych, najgorętszych tematów polskiego "kosmosu", a także, jak zwykle, przestrzeni do rozmowy z naszymi gośćmi na scenie i w kuluarach. Wśród zaproszonych gości są: prezes POLSA prof. Grzegorz Wrochna, dyrektor CBK PAN prof. Piotr Orleański, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej w MRiT Piotr Zabadała, Mateusz Kalisz (AstroLife), Szymon Szczęśniak (HRejterzy), Tomasz Kozłowski (Jump for the Planet), dr Paweł Lejba (CBK PAN), dr Agnieszka Skorupa (Uniwersytet Śląski), dr Aleksandra Bukała (POLSA), Agnieszka Gapys (POLSA), dr Jan Świerkowski (Instytut B61), dr Max Brzezicki, Robert Szaj, Wiktor Niedzicki, Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka (CBK PAN, National Geographic), dr Anna Łosiak (Instytut Nauk Geologicznych PAN), Paweł Ziemnicki (ZPSK), Jeremiasz Merkel (POLSA), Anna Bukiewicz-Szul.


• Koncert i pokazy astronomiczne 

Po raz pierwszy w ramach wydarzenia w sobotni wieczór zaproponujemy Państwu koncert fantastycznej grupy Voices of the Cosmos, którzy w niezwykły sposób łączą naukę ze sztuką! Sobotni wieczór to także, długo wyczekiwany pokaz astronomiczny, który poprowadzą Mateusz Kalisz z AstroLife, Marcin Górko i Planetarium Wenus, wspierani przez wrocławskich amatorów astronomii. Kometę, planety, Księżyc i obiekty głębokiego nieba będzie można podziwiać przez najlepsze teleskopy mobilne, a także na dużym ekranie! Pokazy astronomiczne będą prowadzone także za dnia! 


• Piknik naukowy 

Strefa stanowisk warsztatowych i pokazowych instytucji, kół studenckich, wydawnictw naukowych/popularnonaukowych, firm warsztatowych oraz NGO. W strefie tej dzieci i rodzice będą mogli odkrywać tajniki nauki, doświadczać i majsterkować. W tym roku zaproponujemy aktywność zbierania pieczątek na stoiskach piknikowych, które potem wymienicie na kosmiczne nagrody. 


• Warsztaty 

Zajęcia objęte zapisami, podczas których dzieci i młodzież będą wykonywać rozmaite prototypy, doświadczenia i projekty naukowe. Połączenie nauki z zabawą zawsze przynosi najlepsze rezultaty, tak jest i u nas. Każdy uczestnik wychodzi z zajęć z wykonanym przez siebie projektem. 


• Strefa networkingowa 

Przestrzeń integracyjna dla doświadczonych naukowców, inżynierów i specjalistów z młodymi naukowcami, studentami i uczniami. W przestrzeni tej będzie odbywała się aktywna integracja doświadczonych środowisk z początkującymi, dając obydwu szansę do wspólnego rozwoju i współpracy.   


Celem konferencji jest ukazanie dorobku naukowo-technologicznego Polaków, inspirując tym samym młodzież do podjęcia ścieżek kariery w obszarze nauk ścisłych i inżynieryjnych. Celem jest ponadto m.in. wsparcie procesu tworzenia kadr dla sektora naukowego i technologicznego, szczególnie dynamicznie rozwijającego się sektora kosmicznego w Polsce. Wydarzenia towarzyszące mają na celu wzmocnienie przekazu konferencji, a także szerzenie znaczenia i atrakcyjności nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Celem wydarzenia jest promocja nauki, zwiększenie świadomości społecznej oraz edukacji i kształtowania nowych pokoleń w zakresie roli nauki i rozwijania nowych technologii w naszym życiu, poprzez prezentacje szerokiego spektrum osiągnieć polskich naukowców i inżynierów, ze szczególnym uwzględnieniem sukcesów młodego pokolenia. 


Wydarzenie kierowane jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży, pasjonatów, a także całych rodzin, oraz profesjonalistów. 


Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie WroSpace. Współorganizatorem jest Polska Agencja Kosmiczna. Partnerem strategicznym jest Concordia Design. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - NOWEFIO na lata 2021-2023 w projekcie "Nauka i inżynieria sposobem na światowy kryzys", realizowanym przez stowarzyszenie WroSpace w latach 2023-2024. Partnerami są Centrum Badań Kosmicznych PAN, ESERO PL, Centrum Nauki Kopernik, Planetarium Wenus, Centrum Nauki Keplera, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego, Centrum Nauki Kopernik, Klub Almukantarat. 


Serdecznie zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Rejestrujesz się na wydarzenie World Space Week Wrocław 2024.
Wejściówka ta uprawnia Cię do udziału w konferencji popularnonaukowej, koncercie, obserwacjach astronomicznych oraz strefie edukacyjnej.

Na warsztaty dla dzieci i młodzieży obowiązują osobne zapisy, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Szczegóły na stronie: www.worldspaceweek.pl.

Pamiętaj, aby być z nami na Wyspie Słodowej 7 w dniach 26-27 października 2024.

Do zobaczenia!
World Space Week Wrocław 2024

Rejestrujesz się na wydarzenie World Space Week Wrocław 2024.
Wejściówka ta uprawnia Cię do udziału w konferencji popularnonaukowej, koncercie, obserwacjach astronomicznych oraz strefie edukacyjnej.

Na warsztaty dla dzieci i młodzieży obowiązują osobne zapisy, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Szczegóły na stronie: www.worldspaceweek.pl.

Pamiętaj, aby być z nami na Wyspie Słodowej 7 w dniach 26-27 października 2024.

Do zobaczenia!

27 Października 2024, 18:00