Weekendowe Warsztaty Odnawiania Mebli w Folwarku Edwardowo

location icon
Folwark Edwardowo Bukowska 177, Poznań
calendar icon
Od 13 lip 10:00 do 14 lip 17:00
ticket icon
Od 560,01 zł

Folwark Edwardowo oraz Wegner zapraszają na "Weekendowe Warsztaty Odnawiania Mebli"

Warsztaty poświęcone będą pracy z drewnem i tapicerką. Podczas dwudniowych warsztatów zajmiemy się renowacją i stylizacją elementów drewnianych, a także pokażemy Wam jak wymienić tkaninę oraz tapicerowane elementy starego i zniszczonego krzesła, stołka lub podnóżka. Podpowiemy, jak tchnąć nowe życie w stare meble, uratować je od zniszczenia lub nadać im zupełnie inny charakter.

Warsztaty obejmują zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Uczestnicy poznają techniki renowacji drewna - demontażu, usuwania starych powłok, wzmacniania konstrukcji, wypełniania ubytków, wybarwienia i nakładania nowych wykończeń - a w efekcie końcowym samodzielnie odnowią swój mebel. Poza tym, w programie także podstawowe techniki tapicerowania krzesła: od demontażu starego obicia, poprzez dobór rodzaju wypełnienia, mocowania pasów, wiązania sprężyn i klejenia pianki - odpowiednio dla siedziska i oparcia - po zasady krojenia tkaniny tapicerskiej, obijania i ręcznego szycia.

Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników podstawowych umiejętności związanych z renowacją mebli, dlatego przywiązujemy uwagę do każdego etapu tego czasochłonnego procesu.

Prowadzący: Warsztaty poprowadzi nasz mentor - profesor Marek Owsian - wykładowca akademicki, profesor sztuk plastycznych i technolog drewna, a przede wszystkim wybitny specjalista renowacji oraz Jakub Owsian - miłośnik odnawiania mebli, projektant i wykładowca akademicki i Zespół Folwarku Edwardowo.

Komu dedykowane są warsztaty:

Tym, którzy chcą odmienić mebel, który mają w swoim posiadaniu lub który zdobyli oczarowani wzornictwem minionych dekad.

Tym, którym ekologia nie jest obojętna, a także tym, którzy chcą zacząć swoją przygodę z renowacją.

W końcu, wszystkim, którym odnawianie zniszczonych mebli sprawia radość.

Podczas warsztatów możesz stworzyć indywidualny i unikatowy obiekt, który będzie pasował do Twojego wnętrza. Renowacja to coś więcej niż przedłużenie życia, to także recycling i upcycling - stary lub mało interesujący mebel może zyskać zupełnie nową wartość.

Wpisując się w nurt slow design i ekologii, staramy się podejmować zrównoważone działania, dlatego uczymy i zachęcamy do odnawiania starych mebli, zgodnie z hasłem #niekupujodnawiaj, tak by mogły służyć kolejnym pokoleniom.


Data:13-14 lipca 2024 w godzinach od 10:00 do 17:00

(pozostałe terminy warsztatów na naszym FB w zakładce 'informacje/wydarzenia')


Miejsce: Folwark Edwardowo, ul. Bukowska 177, Poznań


Koszt uczestnictwa: 560 złotych brutto/dwa dni
Cena obejmuje warsztat renowacji drewna i tapicerki, dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi i materiałów niezbędnych do renowacji tj. tkanin obiciowych marki Ridex, pianek tapicerskich, a także lakierów, olejów, farb kredowych i farb akrylowych Altax - Mistrzostwo w Twoim wykonaniu oraz bejc, wosków i innych produktów do wykańczania i konserwacji drewna Starwax.

Wiek uczestników: 18+

UWAGA!

W przypadku, gdy nie posiadasz własnego obiektu do renowacji możesz zakupić krzesło (lata70) z folwarkowych zbiorów w cenie 50zł

Ze względu na ograniczony czas trwania wydarzenia (14h) i czasochłonność procesu renowacji, prosimy o wybór drewnianego krzesła, stołka lub podnóżka z niedużymi elementami tapicerowanymi, stolika lub małej szafki;

UWAGA: renowacja fotela, krzesła z dużą powierzchnią tapicerowaną ( np. krzesła typu "Aga"), mebla o dużych gabarytach czy obiektu niekompletnego (bez nogi, podłokietnika lub sztukaterii) wykracza poza program warsztatów i jest niemożliwa do zrealizowania podczas 14 warsztatowych godzin!

Obiekt powinien być kompletny ( posiadać wszystkie elementy) - unikajmy mebli pokrytych farbą olejną lub inną kryjącą farbą. Przy wyborze proszę zwrócić także uwagę czy obiekt nie jest spróchniały lub zjedzony przez "korniki" (drewnojady)

Przed wydarzeniem prosimy o wysłanie zdjęcia mebla, który chcą Państwo odnowić podczas warsztatów na adres: [email protected] - z chęcią doradzimy w wyborze.

UWAGA!

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wydarzenia w przypadku, gdy grupa Uczestników będzie mniejsza niż 8 osób.

W cenę biletu wliczony jest poczęstunek dla Uczestników składający się ze słodkich i słonych przekąsek oraz kawy, herbaty i wody mineralnej.


O Folwarku Edwardowo

FOLWARK EDWARDOWO to inicjatywa łącząca design, rzemiosło, kulturę i sztukę. To historia miejskiego folwarku, ludzie, a także przestrzeń kreacji twórczej, dyskusji i wymiany doświadczeń. Jesteśmy projektantami, wykładowcami akademickimi, praktykami i teoretykami. Zespołem młodych, jak i doświadczonych ludzi z pasją, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą, uczyć praktycznych umiejętności, a także wrażliwości estetycznej. Folwark to miejsce, w którym cyklicznie odbywają się warsztaty, wykłady, wystawy i spotkania. Folwark położony jest w Poznaniu na Edwardowie, a jego początki sięgają połowy XIX wieku. Jest to jeden z najlepiej zachowanych kompleksów dworsko-folwarcznych na mapie Poznania. Właścicielem terenu, na którym znajduje się Folwark Edwardowo oraz autorem koncepcji rozwoju folwarku, umożliwiającej stworzenie ciekawego kompleksu dla działań biznesowych i artystycznych charakteryzującego się wyjątkową architekturą, jest spółka WEGNER. 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet normalny
już niedostępne 560,01 zł -
  bilet normalny +krzesło z lat 70'
już niedostępne 610,01 zł -
  VOUCHER PREZENTOWY ważny 6 miesięcy - PRZED ZAKUPEM PROSIMY O KONTAKT tel.501674843, [email protected]
już niedostępne 560,01 zł -