Rozwój osobisty Kultura i Sztuka DIY, Majsterkowanie, Hobby

PROTO TYPY - warsztaty ceramiczne -MASA LEJNA

location icon
PPNT Gdynia Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
calendar icon
Od 11 kwi 17:00 do 11 kwi 20:00
ticket icon
Od 250,00 zł

Warsztaty ceramiczne z wykorzystaniem mas lejnych i form gipsowych to doskonała okazja dla wszystkich miłośników ceramiki, którzy pragną poznać szybki i skuteczny sposób tworzenia powtarzalnych naczyń ceramicznych. Podczas tych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki pracy z formami gipsowymi oraz masami lejnymi, co pozwoli im na samodzielne tworzenie unikalnych i funkcjonalnych przedmiotów ceramicznych.

Program warsztatów obejmuje zarówno elementy teoretyczne, jak i praktyczne zajęcia, zapewniając kompleksowe przygotowanie uczestników do pracy masą lejną. W praktycznej części warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie zalewania form gipsowych oraz mieszania różnych kolorów mas lejnych. Dodatkowo, każdy będzie mógł ozdobić powstałe formy angobą.

Podczas części teoretycznej uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat właściwości mas lejnych i form gipsowych. Instruktorzy omówią podstawowe zasady korzystania z tych materiałów oraz wyjaśnią techniki, które uczestnicy będą mogli zastosować podczas warsztatów.

Wszystkie prace będą wypalane w temperaturze 1230. Każdy z uczestników będzie miał do wyboru kilka rodzajów form, takich jak kubki, miski i talerze, co pozwoli na stworzenie różnorodnej kolekcji ceramicznych przedmiotów.

Miejsce: Proto Typy w Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, aleja Zwycięstwa 96/98,

budynek IV E 005, wejście od skrzyżowania alei Zwycięstwa z ulicą Stryjską

(znajdujemy się nieopodal SKM Redłowo, na terenie dostępny jest parking oraz miejsce dla roweru).

Koszt: 250 zł

termin: 11.04.2024, godz. 17.00-20.00

W cenie wszystkie materiały oraz narzędzia. Wykonane prace stają się własnością uczestnika. Warsztaty są praktyczne, proszę zabrać ubrania robocze :)

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest złożenie zamówienia i opłacenie go. Rezygnacja jest możliwa wraz ze zwrotem wpłaty, pod warunkiem że uczestnik zgłosi to minimum 48h przed rozpoczęciem warsztatów

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  warsztaty ceramiczne - masa lejna 18.04.24
już niedostępne 250,00 zł -