Rozwój osobisty Kultura i Sztuka DIY, Majsterkowanie, Hobby

Warsztaty kaligrafii - Lapidar Antiqua

location icon
Pracownia Kreatywności ul. Wzgórze 19, Bielsko-biała
calendar icon
Od 13 kwi 15:30 do 13 kwi 19:00

Termin "Lapidar Antiqua" jest połączeniem dwóch łacińskich słów: "lapidar" i "antiqua". Słowo "lapidar" pochodzi od łacińskiego słowa "lapis", co oznacza "kamień" i odnosi się do stylu pisma inskrypcyjnego, który był używany na kamieniach, pomnikach i innych podobnych powierzchniach. Słowo "antiqua" natomiast pochodzi od słowa "antiquus", co oznacza "stary" lub "starożytny".

Lapidar Antiqua to styl pisma łacińskiego, który wywodzi się z epoki renesansu i jest inspirowany starożytnymi rzymskimi krojami pisma. Lapidar Antiqua jest dostępna w wielu wersjach i odmianach, które różnią się między sobą detalem i proporcjami liter. Dzięki tej różnorodności często jest wykorzystywana w typografi, druku, a także we współczesnej kaligrafii.

Zapraszamy na warsztat pełen niespodzianek. Ten krój pisma bedziemy ćwiczyć zarowno ołowniem jak i stalówkami rozwijając swoją kreatywność i oswajając się z narzedziami kaligraficznymi.

Spotkanie przeznaczone jest dla osób dorosłych i młodzieży, poziom umiejętności nie ma znaczenia. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały do ćwiczeń. Każdy z uczestników otrzymuje własny zestaw wzorników i liniuszków do prezentowanego kroju pisma.


Czas trwania:
3,5 godz.


Termin:
13 kwietnia 2024 (sobota) godz. 15:30


Cena:
180 zł od osoby
Zabierz na warsztat znajomą osobę (lub osoby)… przyjaciółkę, mamę, chłopaka - dla wszystkich -5% zniżki


Zapisy:

 👉 1. Kup bilet i zarezerwuj sobie miejsce wpłacając 70 zł opłaty rezerwacyjnej

👉 2. Po wpłaceniu Twoje miejsce jest już zarezerwowane! GRATULUJEMY! ❤️

👉  3. Pozostałą kwotę należy wpłacić na numer konta podany NA BILECIE, który otrzymasz po zarezerwowaniu miejsca, w tytule przelewu podając: imię, nazwisko oraz nazwę i datę warsztatu.


Kto nie wpłaca opłaty rezerwacyjnej?

  • posiadacz BONU PREZENTOWEGO 🎁
    Wyślij wiadomość na [email protected] z informacją, na który warsztat chcesz wykorzystać BON - otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem rezerwacji.
  • osoba, której udział w warsztacie finansuje pracodawca (Fundacja, Stowarzyszenie, etc.) - napisz do nas wiadomość podając nazwę warsztatu i dane płatnika — wystawimy fakturę na przelew na pełną kwotę.


Wykonane przedmioty pozostają własnością uczestników.
Podczas warsztatów zapewniamy niezbędne materiały i narzędzia.


Warsztaty prowadzi: Dagmara Karolak


Minimalna ilość osób, aby warsztat mógł się odbyć: 4
Maksymalna ilość osób: 12


Miejsce:
 Pracownia Kreatywności, 
Bielsko - Biała ul. Wzgórze 19 (I piętro) - wejście od strony skrzyżowania z ul. 3 Maja


Na życzenie uczestnika - wystawiamy zaświadczenia uczestnictwa - prosimy o tym poinformować podczas zapisu lub najpóźniej 2-3 dni przed warsztatem.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Zadatek
już niedostępne 70,00 zł -