Rozwój osobisty Zdrowie i Medycyna Medytacja, Duchowość Muzyka i Taniec

Powrót do domu mojego kobiecego ciała - warsztaty dla kobiet

location icon
Ekogościniec Pachotówko Gzin k. bydgoszczy
calendar icon
Od 7 lip 16:00 do 12 lip 14:00
ticket icon
Od 2 100,00 zł

Powrót do domu mojego kobiecego ciała - warsztaty dla kobiet

Już po raz siódmy odbędą się warsztaty dla kobiet w Gzinie. W minionych latach poruszałyśmy się z tematami żywiołów, kobiecości, witalności, twórczości. Tym razem również tematem przewodnim będzie kobiecość - powrót do domu swojego kobiecego ciała. Poprzez pracę z ciałem, taniec, ruch oraz różnego rodzaju doświadczenia będziemy odkrywać kolejne, może jeszcze nie rozpoznane lub niedocenione obszary swojego kobiecego świata.

Pragniemy często, aby nasze kobiece ciało było witalne, żywe, piękne, elastyczne, miękkie i ciepłe - niezależnie od wieku, wyglądu, różnych doświadczeń. Tak może być, gdy pielęgnujemy w sobie obecność i życie. Podczas warsztatów posłużymy się metaforą domu, aby przybliżyć się do poznania, zrozumienia i pokochania na nowo swojego ciała i zamieszkania w nim.

Różnego rodzaju doświadczenia mogą powodować, że jesteśmy nieobecne w swoim domu, że pochłaniają nas zadania, obowiązki, ambicje, nadmiarowe idee... Powoduje to stan napięcia, wyobcowania, zagubienia, przeciążenia a czasami chorób i braku poczucia bezpieczeństwa. Często używam metafory domu w odniesieniu do naszego ciała. Ciało to nasz dom, w którym możemy mieszkać, czuć się dobrze, korzystać z wszystkiego, co w sobie niesie. Możemy ten dom urządzać tak, aby było nam w nim bezpiecznie i wygodnie. Można mieć jednak piękny dom, ale nie czuć się w nim dobrze, nie chcieć w nim przebywać, nie chcieć do niego wracać. Można mieć dom, który potrzebuje remontu i napraw, bo nie działają w nim potrzebne urządzenia. Do domu można zapraszać i gościć w nim naszych bliskich. Można mieć też niechcianego, kłopotliwego lokatora. Możemy na nowo odzyskać nasz dom-ciało, na nowo go urządzić, upiększyć i dostosować do aktualnych potrzeb nie naruszając jego fundamentów. Powędrujemy przy pomocy metafory domu w tajemnice naszego ciała. 

Piękne miejsce, wyjątkowe jedzenie, obecność ogrodu z jego zapachami i kolorami z pewnością będą sprzyjać naszej pracy podczas warsztatów.

Zapraszam więc do tego wyjątkowego spotkania..

W trakcie warsztatu będzie możliwość skorzystania z profesjonalnej sesji zdjęciowej wykonanej przez Katarzynę Warno (dodatkowo płatne 300zł).

Metody pracy podczas warsztatu:

  • psychoterapia tańcem i ruchem (DMT)
  • ćwiczenia TRE (metoda uwalniania stresu, traum i napięć z ciała)
  • metafora, refleksja własna, wizualizacja, arteterapia
  • praca w grupie, w parach, dzielenie się własnym doświadczeniem w kręgu kobiet

kiedy: 7-12 lipca 2024

gdzie: Gzin k. Bydgoszczy, gospodarstwo agroturystyczne Ekogościniec "Pachotówko" https://pachotowko.pl/

Prowadząca: Danuta Dybowska - psychoterapeuta DMT (psychoterapia tańcem i ruchem), certyfikowany Provider TRE (metoda ćwiczeń uwalniających stres, traumę i napięcie z ciała), doradca psychologiczny, pedagog, trener warsztatów psychologicznych.

koszt: 2100zł (cena obejmuje udział w warsztatach, nocleg w pokoju 2-osobowym oraz wyżywienie)

zgłoszenia: [email protected] | tel. 604 263 879

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Koszt obejmuje udział w warsztacie, nocleg i wyżywienie. Dla uczestniczek warsztatów

Koszt obejmuje udział w warsztacie, nocleg i wyżywienie.

6 Lipca 2024 2 100,00 zł