IT i Nowe technologie

Trójmiejska Grupa Testerska #30 Spotkanie we współpracy ze Społecznością A11y - Dostępność

location icon
Tryton Business House - 8. piętro ul. Jana z Kolna 11, Gdańsk
calendar icon
Od 24 kwi 18:00 do 24 kwi 18:00

Kiedy: środa, 24 kwietnia, godzina 18:00 

Gdzie: Gdańsk - Tryton Business House, 8. piętro, biuro Kainos Polska


HARMONOGRAM:

18:00 - rejestracja uczestników i rozpoczęcie spotkania 

18:10 - 18:35  Accessibility Driven Development

Kamil Pakur, solution architect @Kainos Polska

Kamil, opowiadając o swoich doświadczeniach, podzieli się inspirującymi historiami z projektów, w których dostępność była priorytetem. To wyjątkowa okazja, by poszerzyć swoją wiedzę i zrozumienie tego ważnego tematu.


18:35 - 19:00  Jak testować dostępność cyfrową?

Małgorzata Szymczak, accessibility auditor @kinaole

Na zbliżającym się spotkaniu Małgorzata pokaże Wam, jak testować dostępność cyfrową na wybranych stronach internetowych. Przedstawi Wam metody manualne, jak i te, które do których możemy użyć powszechnie dostępnych narzędzi automatycznych.


19:00 - 19:25  tbc 

Gdańska Galeria Zmysłów  

Dostępność cyfrowa to nie tylko spełnianie standardów, ale także przyjazność oraz użyteczność stron i aplikacji dla konkretnych użytkowników. Badania z osobami z niepełnosprawnościami pomagają odkryć problemy, których nie wykażą ani testy automatyczne, ani audyt ekspercki, a które realnie wpływają na dostępność cyfrową rozwiązania. W skład zespołu testerów Gdańskiej Galerii Zmysłów wchodzą osoby niewidome i słabowidzące. Eliza - testuje i na co dzień korzysta z ElBraille - przenośnego notatnika brajlowskiego, Agnieszka i Krystian biegle obsługują system IOS, Przemek - obsługuje Androida, czytniki ekranu. Nad wszystkim czuwa Monika certyfikowany audytor cyfrowy ze wsparciem technicznym w osobie Bartosza.


19:25   networking: pizza&piwo


O PRELEGENTACH:

KAMIL PAKUR solution architect @Kainos Polska

LinkedIn

Kamil Pakur, architekt systemów informatycznych w Kainos, jest odpowiedzialny za dostarczanie systemów związanych z opieką zdrowotną w Wielkiej Brytanii. Jego ostatnie projekty koncentrują się na systemach wsparcia rekrutacji uczestników do największych na świecie programów badań profilaktycznych.


MAŁGORZATA SZYMCZAK accessibility auditor @kinaole

LinkedIn

Małgorzata Szymczak, specjalistka ds. dostępności cyfrowej, audytorka WCAG w Kinaole. Choć posiada wykształcenie prawnicze, swoje zainteresowania zwróciła w kierunku dostępności cyfrowej, a w tym testowania jej oraz aspektów prawnych - wsiąknęła na dobre :)


GDAŃSKA GALERIA ZMYSŁÓW 

WWW


Dołącz do społeczności TGT na Facebooku: klikINFORMACJE DODATKOWE DOT. REJESTRACJI 

Jeżeli masz trudności z wypełnieniem formularza rejestracji na wydarzenie, umożliwiamy także rejestrację przez formularz MS Forms tutaj (link). Jeżeli masz jakieś specjalne potrzeby związane z uczestnictwem w spotkaniu, dołącz taką informację. Po przesłaniu danych rejestracja zostanie dokonana za Ciebie i otrzymasz wiadomość mailową z potwierdzeniem. Na spotkanie można będzie się także dopisać przed rozpoczęciem wydarzenia. Pamiętaj, że aby wejść na spotkanie ochrona biurowca może poprosić Cię o okazanie dokumentu tożsamości. 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spotkanie TGT 30
Wyprzedane Brak wolnych miejsc