IT i Nowe technologie Nauka i Edukacja

SPC- STATYSTYCZNE STEROWANIE PROCESEM Z EXCELEM

location icon
Lynsky Solutions Kraków
calendar icon
Od 11 paź 9:00 do 12 paź 16:00

Statystyczne sterowanie procesem (SPC) jest jednym z najstarszych, najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych narzędzi statystycznych w zarzadzaniu jakością. SPC odpowiada na kluczowe pytania, dotyczące możliwości spełnienia wymagań klienta, czyli ocenę zdolności procesu do spełnienia oczekiwań (wskaźniki zdolności procesu) oraz monitorowania zmienności procesu w czasie (karty kontrolne Shewharta).

CEL SZKOLENIA

Szkolenie pokazuje możliwości zastosowania w przedsiębiorstwie metod statystycznego sterowania procesami, czyli kontroli procesów za pomocą narzędzi statystycznych. Uczestnicy dowiadują się, jak oceniać zdolność procesu, za pomocą współczynników, monitorować proces używając kart kontrolnych Shewharta, obserwować prawidłowość przebiegu procesu oraz jego odchylenia od standardu - względem granic specyfikacji. Szkolenie prowadzone jest z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego Excel, dzięki czemu uczestnicy tworzą i otrzymują gotowe narzędzia do dalszej pracy.

FORMA SZKOLENIA 

Warsztatowa: połączenie zajęć teoretycznych oraz licznych ćwiczeń praktycznych. Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego Excel.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA 

16 godzin - 2 dni po 8 godzin

CERTYFIKAT

Rejestrowany Certyfikat LQcert potwierdzający zdobyte kompetencje w zakresie SPC Statystycznego Sterowania Procesem wydawany przez Lynsky SolutionsWięcej informacji na temat szkolenia znajdziesz na stronie >>> SPC

Kliknij i sprawdź >>> Harmonogram szkoleń Lynsky Solutions.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  SZKOLENIE SPC STATYSTYCZNE STEROWANIE PROCESEM Z EXCELEM
już niedostępne 2 324,70 zł -