Zdrowie i Medycyna

5. Ogólnopolska Konferencja "SM - i co z tego...?", 18-19 maja 2024 r. w Gdańsku

location icon
Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre plac Solidarności 1, Gdańsk
calendar icon
Od 18 maj 9:00 do 19 maj 16:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Jesteś osobą chorującą na stwardnienie rozsiane, ktoś z Twoich bliskich lub znajomych choruje na SM, a może interesuje Cię tematyka tej choroby? Fundacja StwardnienieRozsiane.Info serdecznie zaprasza Cię do uczestnictwa w jubileuszowej, 5. Ogólnopolskiej Konferencji "SM — i co z tego...?".

Konferencja odbędzie się w dniach 18 i 19 maja 2024 r. (sobota-niedziela) w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. 

Nasza Konferencja to największe tego typu merytoryczne wydarzenie dla osób z SM w Polsce. Przez 2 dni uczestnicy mają bezpłatny dostęp, w jednym miejscu i czasie, do czołowych polskich ekspertów zajmujących się SM, z różnych dziedzin nauki i medycyny. 

Program Konferencji opierać się będzie na:

  • prelekcjach specjalistów zajmujących się SM (m.in. neurologów, psychologów, psychiatrów, fizjoterapeutów, przedstawicieli organizacji pacjenckich),
  • panelach dyskusyjnych z udziałem ekspertów zajmujących się SM,
  • zajęciach warsztatowych w mniejszych grupach,
  • sesjach pytań i odpowiedzi (Q&A),
  • indywidualnych dyżurach specjalistów,

a także na niezliczonej ilości rozmów kuluarowych, zarówno z ekspertami, jak i pomiędzy uczestnikami. Doświadczenia naszych poprzednich konferencji jasno bowiem pokazują, że nie tylko spotkania z ekspertami, ale też możliwość wymiany doświadczeń, wzajemnego wsparcia osób z SM i ich bliskich, to bezcenne korzyści. 

Nieważne czy chorujesz od kilku (lub więcej) lat, czy dopiero zdiagnozowano u Ciebie chorobę, czy może jesteś w trakcie diagnostyki. Na naszej konferencji znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, m.in.:

  • Jakie są możliwości leczenia SM w Polsce? 
  • Jak radzić sobie z objawami choroby oraz rzutami? 
  • Jakie ćwiczenia wykonywać samodzielnie, kiedy i w jaki sposób korzystać z fizjoterapii?
  • Jak radzić sobie z zaburzeniami poznawczymi w SM?
  • Jaką dietę stosować, gdy choruje się na SM? 
  • Jak przygotować się do rodzicielstwa z SM?
  • Czy diagnoza SM powoduje konieczność zmiany planów zawodowych, zainteresowań?
  • Jak będzie wyglądało moje życie za 2, 5, 10 czy 30 lat? 

I wiele, wiele innych...

Masz wiele wątpliwości związanych z chorobą? Nie pozostawiaj ich bez odpowiedzi.

Zapisz się. Przyjdź. Posłuchaj. Zobacz. Zapytaj.

Nie rezygnuj z marzeń. Żyj aktywnie mimo choroby.

Serdecznie zapraszamy zarówno osoby, które dotąd nie uczestniczyły w naszych Konferencjach, jak i osoby, z którymi widzieliśmy się poprzednich edycji. Przygotowaliśmy zupełnie nowy program oraz nieco zmieniamy formułę względem ubiegłorocznej.

Partnerem Merytorycznym wydarzenia jest Klinika Neurologii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Szczegółowy program Konferencji dostępny jest tutaj.

Poprzez tę stronę dokonasz rejestracji na wydarzenie. Po dokonaniu rejestracji otrzymasz e-mail z potwierdzeniem. Każdy uczestnik rejestruje się osobno (jeśli np. uczestniczyć w konferencji chce grupa 5 znajomych - każda osoba musi zarejestrować się osobno). Rejestracja jest równoznaczna z akceptacją regulaminu, dostępnego tutaj

UWAGA! Jeśli nie otrzymasz e-maila z potwierdzeniem (powinien przyjść do Ciebie od razu po dokonaniu rejestracji), sprawdź folder "spam". Jeśli tam również nie będzie maila z potwierdzeniem, napisz do nas ([email protected]).


W przypadku konieczności rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o niezwłoczne przekazanie nam tej informacji mailowo ([email protected]) lub telefonicznie/ poprzez wiadomość SMS (tel. 791 111 301). Dzięki temu będziemy mogli zaprosić inną osobę, tak by żadne miejsce się nie zmarnowało.


Tak było podczas poprzednich edycji konferencji:


 

 

 

  


  • Patronami Honorowymi konferencji są: Minister Zdrowia, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Neurologicznych, Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Agencja Badań Medycznych, Wojewoda Pomorska, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni.
  • Patronatami Medialnymi objęły wydarzenie redakcje "Rzeczpospolitej", RynekZdrowia.pl, MedExpress.pl, CowZdrowiu.pl, PoradnikZdrowie.pl, "Gazety Wyborczej Trójmiasto", TVP Gdańsk, Radia Gdańsk.
  • Projekt wspierają: Miasto Gdańsk, Miasto Pelplin, Miasto Władysławowo, Biogen, Bristol Myers Squibb, Merck, Novaris, Roche, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Totalizator Sportowy, Emitel, Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna rejestracja
już niedostępne -