Nauka i Edukacja Kultura i Sztuka Polityka i Gospodarka

Spotkanie z Marcinem Kruszewskim, czyli @PrawoMarcina w Zielonej Górze!

location icon
Regionalne Centrum Animacji Kultury (Centrum Kreatywnej Kultury - sala wielofunkcyjna) 11 Sienkiewicza, Zielona góra
calendar icon
Od 23 lut 17:00 do 23 lut 17:00

@PrawoMarcina na żywo w Zielonej Górze!
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Kruszewskim twórcą popularnego profilu @PrawoMarcina.


23 lutego o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Animacji Kultury, ul. Sienkiewicza 11 w Zielonej Górze
(sala wielofunkcyjna w budynku Centrum Kreatywnej Kultury)

WYDARZENIE BEZPŁATNE! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!


Książka "Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole" to przewodnik po szkolnej legislacji. Pomoże uczniom, rodzicom i nauczycielom poznać zasady szkolnej gry i wspólnie tworzyć małą lokalną demokrację.
Podczas lekcji skonfiskowano Twój telefon? Nauczycielka od fizyki każe Ci wyciągnąć kolczyk z nosa pod groźbą uwagi? A może z powodu gadania na lekcji ukarano Cię jedynką z matmy? Być może nie wiesz, ale nic z tego nie jest legalne! Marcin Kruszewski, prawnik i twórca profilu Prawo Marcina, nie pozwoli, by brak wiedzy wpakował Cię w kłopoty. A wszystko to w przystępnej i zrozumiałej formie, dalekiej od podręcznikowego stylu, który znasz ze szkolnej ławki.
Nieważne, czy jesteś uczniem, nauczycielem czy rodzicem — ta książka na pewno przyda się przy najbliższej klasowej dyskusji!

Ta książka ma szansę zakopać pokoleniową przepaść. Drodzy Dorośli - czytajcie, słuchajcie i oglądajcie Marcina Kruszewskiego! - Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich i Minister Sprawiedliwości
To jest książka, która powinna trafić do każdej szkolnej biblioteki. Dziękuję Marcinowi Kruszewskiemu za "Prawo Marcina"! - Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka i kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.


O autorze: 

Marcin Kruszewski - prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, twórca największego profilu prawniczego w Polsce, na którym codziennie opowiada o prawach ucznia. TikToker roku 2023 wg. See Blogers. W ostatnich dwóch latach jego konto było najszybciej rozwijającym się profilem na platformie. W młodości był tym uczniem, który wykłócał się z nauczycielem, czy można mu zabrać telefon; dziś wspiera młodzież w walce o ich prawa w domu i w szkole.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum.
Współpraca: Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze i Młodzieżowy Sejmik Województwa Lubuskiego

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Miejsca na sali nie są numerowane. Organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych na terenie Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. @PrawoMarcina w Zielonej Górze!

Miejsca na sali nie są numerowane. Organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych na terenie Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

dostępnych: 16

już niedostępne -