PL MVA: Panel dyskusyjny - O warunkach pracy na planach filmowych

location icon
Fabryka Sztuki Tymienieckiego 3, łódź
calendar icon
Od 11 gru 16:45 do 11 gru 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Porozmawiamy o tym, jak pracuje się na dużych i małych planach filmowych. Co warto zmienić, o co warto walczyć? Czym różni się praca na planach w Polsce od tej na Zachodzie? Jakich zasad należy bezwzględnie przestrzegać? Jak powinna wyglądać praca na planie filmowym?

Udział w panelu wezmą: Karol Brzeziński, Piotr Onopa, Anna Rembowska - Crew United

//wstęp wolny//


Karol Brzeziński - od niespełna 3 lat związany z Film Produkcją. Ma 8 lat doświadczenia w pracy przy formach audiowizualnych. Jako producent teledysków stara się być w 100% producentem kreatywnym i multifunkcjonalnym - stanowić podporę dla reżysera oraz samego wykonawcy. Bilans pracy ostatnich 12 miesięcy: 12 teledysków, 6 produkcji reklamowych oraz 2 kampanie społeczne.


Piotr Onopa - reżyser o wyjątkowej estetyce i humorze, a pasja do tworzenia teledysków i gry na perkusji nadaje jego pracom charakterystyczny rytm. Piotr przywiązuje dużą wagę do szczegółów i zawsze wprowadza dobrą atmosferę na planie zdjęciowym.


Anna Rembowska - członkini zespołu redakcyjnego Crew United Polska. Z wykształcenia reżyserka, literaturoznawczyni i psycholożka kliniczna. W latach 2008-2017 dyrektorka artystyczna Wydawnictwa Telewizji Kino Polska, wyróżnionego w 2010 r. Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Dystrybucja filmu polskiego". Redaktorka, tłumaczka, konsultantka scenariuszowa. Jako programerka współpracowała z Filmoteką Narodową Instytutem Audiowizualnym, jako researcherka, scenarzystka i koordynatorka produkcji z TVN Grupą Discovery. W latach 2019-2020 współtworzyła dział Badań i Rozwoju oraz dział Edukacji Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.


O Crew United:

Crew United to międzynarodowa platforma networkingowa dla profesjonalnych twórców(-czyń), realizatorów(-ek), producentów(-tek), aktorów(-ek) i firm z sektora AV. Zarejestrowani użytkownicy(-czki) crew-united.com mogą prezentować swoje portfolio z uwzględnieniem wszelkich gatunków audiowizualnych.

Wszystkie dane w portalu są weryfikowane przez zespół redakcyjny. Crew United umożliwia nawiązywanie bezpośrednich kontaktów z europejskimi i lokalnymi twórcami i firmami działającymi w branży audiowizualnej. Publikuje również oferty pracy i daje możliwość poszukiwania partnerów do nowych projektów. 

CU to nie tylko europejska platforma, zrzeszająca ponad 40 tysięcy aktywnych użytkowników i baza danych z informacjami o niemalże 250 tys. europejskich filmowców i filmowczyń, 115 tys. aktorów i aktorek, 60 tys. firm z sektora AV, ale także uważny i aktywny partner organizacji zawodowych w wielu krajach UE. 

Od 25 lat Crew United angażuje się aktywnie we wszystkie kwestie związane z standardami pracy w branży audiowizualnej. Jest inicjatorem badań rynku i debat dotyczących warunków pracy, a także współorganizatorem nagrody Fair Film Award, przyznawanej produkcji o najwyższych standardach pracy. W Polsce platforma działa od lutego 2021.Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  PL MVA: Panel dyskusyjny - O warunkach pracy na planach filmowych
już niedostępne -