Kultura i Sztuka

SPEKTAKL Z ZIEMI POLSKIEJ DO WŁOSKIEJ

location icon
Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury Dewajtis 3 (wej.B), Warszawa
calendar icon
Od 14 maj 18:00 do 14 maj 18:00
ticket icon
Od 20,00 zł

"Przechodniu, powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni w jej służbie, za wolność naszą i waszą, my żołnierze polscy oddaliśmy - Bogu ducha, ziemi włoskiej ciało, a serca Polsce". A zatem... Powiedzmy to podczas spektaklu "Z ziemi polskiej do włoskiej" z udziałem m.in.: legendarnego podróżnika, obywatela świata, mieszkańca także Italii Jacka Pałkiewicza oraz Jarosława Rubina, autora przewodnika "Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego".


Data: 14.05.2024 r., godz. 18:00

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety - w cenie 25/20 zł 


Udział w spektaklu w muzycznej, włoskiej oprawie wraz z projekcją filmów niechaj będzie symbolicznym oddaniem hołdu poległym żołnierzom armii generała Władysława Andersa (ich walki o masyw Monte Cassino i Piedimonte trwały od 12 do 25 maja 1944 roku, a w tym czasie rozkwitały na zrytych pociskami wzgórzach czerwone maki), ale także okazją do poznania Italii poprzez opowieści jej mieszkańca Jacka Pałkiewicza.

Nie każdy zapewne wybiera się na Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino, na którym znajdują się mogiły 1052 żołnierzy 2 Korpusu (uroczystości z udziałem najwyższych władz Polski i Włoch odbędą się 18 maja), ale każdy może wziąć udział w spektaklu "Z ziemi polskiej do włoskiej" we wtorek 14 maja o godzinie 18:30. Po nim o godz. 20:30 będzie możliwość pozyskania autografów od gości i nabycia książek ich autorstwa w promocyjnej cenie.

Natomiast przed spektaklem o godzinie 18:00, w ramach jednego biletu, główny organizator jakim jest Klub Sportowy Polskie Himalaje im. Wandy Rutkiewicz, zaprasza na krótkie wspomnienie o swej patronce w rocznicę jej zaginięcia (13 maja 1992 roku) i projekcję filmu "W cieniu Everestu" w reżyserii Anny Teresy Pietraszek.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet normalny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 25,00 zł -
  Bilet ulgowy (emeryci, studenci, KDR, os. z niepełnosprawnością) / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 20,00 zł -