Luksografia. Warsztaty fotograficzne z Sebastianem Klochowiczem

location icon
ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4, Warszawa
calendar icon
Od 26 lis 13:00 do 26 gru 16:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Zapraszamy na spotkanie z tradycyjną fotografią i poznanie luksografii, którą również w swojej twórczości stosował Edward Hartwig. Technika polega na układaniu kompozycji z dowolnych przedmiotów lub rozlanych na szybie cieczy, ułożonych bezpośrednio na papierze światłoczułym. Później papier poddaje się naświetlaniu, wywoływaniu i utrwalaniu. W luksografii nie używa się ani aparatu, ani negatywu, a każda odbitka jest unikatowa.


Warsztaty poprowadzi artysta i fotograf Sebastian Klochowicz, który w swojej twórczości zajmuje się różnymi technikami tradycyjnej i alternatywnej fotografii. Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Czechy) oraz członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i kolektywu FORMATY. Pracuję również jako muzealnik i tworzy wystawy fotografii. W czasie prac nad wystawą Edwarda Hartwiga w 2023 roku odkrył ostatnią kliszę artysty, którą wraz z aparatem, w którym się znajdowała, prezentujemy na wystawie w ZODIAKU.


Każda osoba uczestnicząca w warsztatach będzie mogła wykonać własne kompozycje i utrwalić na nich wybrane przez siebie przedmioty, do których przyniesienia zachęcamy. Mogą to być na przykład: listki i gałązki, stare klisze i negatywy, gazety, nasiona i rośliny strączkowe, gałganki, fragmenty tkanin, sprężynki. Organizatorzy zapewniają papier światłoczuły i inne materiały potrzebne do wykonania odbitek.


Wydarzenie jest przeznaczone dla osób powyżej 12 roku życia.


Na warsztaty obowiązują zapisy.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Luksografia. Warsztaty fotograficzne z Sebastianem Klochowiczem
Wyprzedane Brak wolnych miejsc