Biznes i Przedsiędsiębiorczość Przemysł Polityka i Gospodarka Środowisko naturalne

Europejski Kongres Przemysłu i Energetyki INTO 2024

location icon
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Plac Sławika i Antalla 1, Katowice
calendar icon
Od 3 cze 11:00 do 4 cze 15:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Europejski Kongres Przemysłu i Energetyki
INDUSTRY IN TRANSITION

3 - 4 czerwca 2024 r.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
(wejście od strony Spodka, plac Sławika i Antalla)


Europejski Kongres Przemysłu i Energetyki INDUSTRY IN TRANSITION to platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i postulatów, dzięki której polscy oraz europejscy decydenci będą mieli możliwość przedyskutowania w szerokim i reprezentacyjnym gronie kierunków i zasad transformacji europejskiego sektora przemysłowego i energetycznego.

Kongresowe dyskusje mają pomóc w zdefiniowanie kluczowych trendów kształtujących przyszłość tych branż oraz w wypracowaniu najlepszych praktyk w zakresie ich dostosowania do globalnych wyzwań klimatycznych i dynamicznie rozwijających się nowych technologii. Proces transformacji powinien przystosować przemysł i sektor energetyczny do realizacji celów zrównoważonego rozwoju, uwzględniając wymogi ekologiczne, ale także rozwój ekonomiczny i społeczny poszczególnych krajów. Przedmiotem debaty będzie także miejsce i rola Polski w unijnej polityce przemysłowej i energetycznej, jak i miejsce oraz rola krajów UE jako całości w globalnej gospodarce.


DO KOGO SKIEROWANY JEST KONGRES?

Do dyskusji zapraszamy przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego, Ministrów Rządu RP, posłów i senatorów, przedstawicieli instytucji centralnych związanych z szeroko rozumianym sektorem przemysłowym i energetycznym, władze samorządowe, osoby zarządzające kluczowymi przedsiębiorstwami przemysłowymi i energetycznymi, przedstawicieli uczelni wyższych oraz dziennikarzy branżowych czasopism.

Liczymy również na udział małych i średnich przedsiębiorców współpracujących z dużymi podmiotami sektora przemysłu i energetyki, organizacji pozarządowych, studentów oraz wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką.Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Przemysłu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
____________________________

Kontakt w/s dotyczących kongresu

Organizacja i Partnerzy:
Mirosław Rus
Dyrektor ds. Rozwoju, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
mail: [email protected] | kom: +48 503 133 382

PR i Marketing:
Magdalena Jarocka
Dyrektor ds. PR i Marketingu, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
mail: [email protected] | kom: +48 534 221 566

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  UCZESTNIK
już niedostępne -
  MEDIA
już niedostępne -