KONCERT FINAŁOWY "BRZMI DOBRZE"

location icon
Concordia Design Wrocław Wyspa Słodowa 7, Wrocław
calendar icon
Od 23 wrz 17:00 do 23 wrz 17:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Fundacja Kultura Brzmienia wraz z partnerem wydarzenia Concordia Design Wrocław zapraszają serdecznie na kameralny koncert finałowy projektu "Brzmi Dobrze" .

Koncert jest zwieńczeniem trwających w tym dniu warsztatów "Brzmi Dobrze" . Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć muzykę improwizowaną, ludową, etniczną i nie tylko w wykonaniu wspaniałych wrocławskich artystów: Emose Katarzyny Uhunmwangho - wokal oraz Łukasza Bzowskiego- fortepian. 


Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. 

O artystach:

Emose Katarzyna Uhunmwangho - wokalistka, aktorka, plastyk i pedagog. W 2005 r. ukończyła z wyróżnieniem Liceum Plastyczne w Koszalinie, skąd pochodzi. W latach 2005-2009 studiowała w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunku aktorsko-wokalnym. Od początków studiów związana jest z muzyką i sceną alternatywną. Współpracowała z Electric Rudeboyz, tworzyła skład grupy Mikrowafle, do dziś współtworzy zespół Conga Line , "Skrzypotrąby" oraz " Dziwożony - Wybudzenie ". Po zakończeniu studiów rozpoczęła pracę w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu i związana jest z tą sceną do dziś. Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami spektakli muzycznych i dramatycznych w Polsce. Często gości na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Naucza śpiewu . Artystkę często można posłuchać podczas comiesięcznych spotkań np. Antykabaret. Dobry wieczór we Wrocławiu. Wyreżyserowała i napisała scenariusz oraz słowa piosenek do speklatklu "Czary Baltazara" w 2021 roku. W wolnych chwilach nie zapomina o sztukach plastycznych.

Stworzyła zbiór rysunkòw inspirowanych poezją Haliny Poświatowskiej do której powstał również koncert- projekt w jej reżyserii "Po światach. Poświatowska na głos i skrzypotrąby (premiera w Dolnośląskim Centrum Filmowym 15.06.2021 r.). Podróżując po życiu i twórczości poetki, Emose opowiada o miłości i śmierci, ale przede wszystkim - wyzbywając się patosu - o konieczności czerpania radości z danego nam życia. Stworzyła okładki do płyty" Błędne Koło - Paśko i Zespół Co To oraz Nie Ma. Osiecka/Satanowski - Justyny Szafran czy zbiór prac Mock. Czarna Burleska - niezwykłe portrety postaci występujących w spektaklu reżyserii Konrada Imieli, którego premiera miała miejsce w 2019 r. w Capitolu Jest autorką zbioru obrazów do kobiecego międzypokoleniowego projektu " Dziwożony-Wybudzenie " do którego również napisała słowa a muzykę stworzyła Ewa Głowacka - Fierek. Premiera tego wydarzenia teatralno- muzycznego miała miejsce na tegorocznym 43 PPA .

Z Łukaszem Bzowskim stworzyła duet na piano i wokal - do którego namalowała również prace. Koncert, który stworzyli był wydarzeniem towarzyszącym wrocławskiej odsłonie festiwalu Afry Kamera 2022.

Inspiracją tego projektu była i jest przenikająca się kulturą słowiańska i afrykańska- łączenie tych dwóch pozornie różniących się muzycznych światów.

Bzowski i Emose wykorzystują polskie pieśni ludowe oraz pieśni które w sercu grały naszym rodzicom, dziadkom jak i nam, interpretują je na swój własny ,niepowtarzalny sposób nadając im nowe brzmienie jednocześnie nie uciekając od ich ponad czasowego przekazu .

Łukasz Bzowski - polski kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny. Laureat konkursów jazzowych w kraju i za granicą m.in. Getxo Jazz Festival (Hiszpania), Jazz Juniors w Krakowie , Bielska Zadymka Jazzowa. Współpracował z Grubsonem, Jareckim, BRK, Kamilem Bednarkiem, Kubą Badachem, Renatą Przemyk, Tomaszem Wendtem, Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, NFM Filharmonią Wrocławską, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Ukończył Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie kompozycji oraz fortepianu (jazz). Kompozycje Łukasza łączą wpływy funku, jazzu, muzyki klasycznej i soulu. Swoją twórczość wydaje we własnej, nowo utworzonej wytwórni DaszRade Rec.

Zapraszamy do Concordia Design na koncert finałowy projektu "Brzmi Dobrze".

Kiedy?

23 września ( sobota )  o godz. 17:00

Gdzie? 

Concordia Design ul. Wyspa Słodowa 7  ( sala kamienica/ parter )

Wstęp wolny ( obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc ).


Link do wydarzenia na Facebooku:

https://fb.me/e/eMWDWywnz


Organizator : Fundacja Kultura Brzmienia

Partnerzy: Narodowe Centrum Kultury / Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie , Concordia Design Wrocław, Darczyńcy Fundacji Kultura Brzmienia, Classical Sound Studio Paweł Ożga, Salon Pianin i Fortepianów pianinaifortepiany.com, Vroclinki Wrocławskie Praliny

Patron medialny: Portal TuDolnyŚląsk.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023


Więcej info na www.kulturabrzmienia.pl 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  BEZPŁATNA WEJŚCIÓWKA
już niedostępne -