Finanse i Inwestycje IT i Nowe technologie Zarządzanie Nauka i Edukacja

Praktyka stosowania podatku u źródła. Postawa fiskusa. Warszawa

location icon
Warszawa
calendar icon
Od 16 lip 9:00 do 16 lip 11:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Omówimy praktyczne aspekty stosowania zwolnienia i obniżonych stawek podatkowych w podatku u źródła od transgranicznych wypłat dywidend, odsetek i należności licencyjnych.

Zastosowanie zwolnień i obniżonych stawek podatkowych wiąże się obecnie z przeprowadzeniem szczególnego postępowania przed Naczelnikiem Lubelskiego Urzędu Skarbowego, który został wyznaczony jako jedyny właściwy organ do rozpatrywania takich spraw.

Dużo zamieszania towarzyszy praktyce stosowania tego podatku, ponieważ organy podochodzą specyficznie do tych zagadnień, często znacznie odchodząc od ustalonej doktryny i orzecznictwa. Jeżeli w takiej sprawie pojawiają się spory z fiskusem, to są one najczęściej przegrywane przez płatników i podatników tego podatku, także przed sądem administracyjnym.

Zagadnienia:

  1. wprowadzenie do praktyki stosowania podatku u źródła w obrocie międzynarodowym
  2. system podatku u źródła w Polsce, w tym:
  • mechanizm pay&refund
  • opinia organu o stosowaniu preferencji

3. rzeczywisty odbiorca (właściciel) należności w polskim podatku u źródła

4. należyta staranność płatnika podatku u źródła

5. polska praktyka stosowania przepisów dotyczących podatku u źródła - specyfika spraw w podatku u źródła rozstrzyganych przez Naczelnika Lubelskiego Urzędu Skarbowego oraz kontrowersje i wątpliwości związane ze stosowaniem przepisów o WHT.


Wraz z ekspertami Sołtysiński Kawecki & Szlęzak omówimy następujące zagadnienia:
________________________________

Spotkanie jest dostępne jedynie dla osób, które mają aktualny abonament w Klubie Dyrektorów Finansowych Dialog. Więcej informacji o Klubie i abonamencie pod adresem [email protected]

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Osoby, które potwierdzą obecność otrzymają informację o lokalizacji spotkania. Rejestracja dla uczestników Klubu Dyrektorów Finansowych "Dialog"

Osoby, które potwierdzą obecność otrzymają informację o lokalizacji spotkania.

15 Lipca 2024, 22:00