Jednodniowe Warsztaty Renowacji Mebli na Folwarku Edwardowo

location icon
Folwark Edwardowo Bukowska 177, Poznań
calendar icon
Od 11 maj 10:00 do 11 maj 17:00
ticket icon
Od 280,00 zł

Jednodniowe Warsztaty Renowacji Mebli na Folwarku Edwardowo

Folwark Edwardowo i firma Wegner zapraszają na jednodniowe warsztaty renowacji mebli.
Warsztaty poświęcone będą pracy z drewnem - podczas warsztatów zajmiemy się wyłącznie odnowieniem i stylizacją elementów drewnianych. Podpowiemy, jak tchnąć nowe życie w stare meble, uratować je od zniszczenia lub nadać im zupełnie inny charakter.
Warsztaty obejmują zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Uczestnicy poznają techniki renowacji drewna - demontażu, usuwania starych powłok, wzmocnienia konstrukcji, wypełniania ubytków, wybarwienia i nakładania nowych warstw - a w efekcie końcowym samodzielnie odnowią swój mebel.
Warsztaty poprowadzi nasz mentor - profesor Marek Owsian - wykładowca akademicki, profesor sztuk plastycznych i technolog drewna, a przede wszystkim wybitny specjalista renowacji oraz Zespół Folwarku Edwardowo.
Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników umiejętności związanych z renowacją mebli, dlatego przywiązujemy uwagę do każdego etapu tego czasochłonnego procesu.

Warsztaty odbędą się 11 maja (sobota) 2024 roku w godzinach od 10:00 do 17:00

(pozostałe terminy warsztatów na naszym FB w zakładce 'informacje/wydarzenia')Miejsce: Folwark Edwardowo, ul. Bukowska 177, Poznań

Koszt uczestnictwa: 280.00 złCena obejmuje warsztat renowacji drewna, dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi i materiałów: farb, bejc, lakierów, wosków i olejówUwaga! Każdy z uczestników przychodzi ze swoim meblem. Ze względu na ramy czasowe wydarzenia i szeroki zakres prac do wykonania, sugerujemy wybór drewnianego krzesła, stolika, podnóżka, niciaka lub szafki nocnej.
Podczas warsztatów nie będziemy zajmować się tapicerowaniem, jeśli jednak chcesz zabrać się za demontaż i odnowienie konstrukcji fotela - zapraszamy.
Ilość miejsc: 18
Wiek: 18+
Organizator:Folwark Edwardowo
Współorganizator: Wegner

O Folwarku Edwardowo

Folwark położony jest w Poznaniu na Edwardowie, a jego początki sięgają połowy XIX wieku. Jest to jeden z najlepiej zachowanych kompleksów dworsko-folwarcznych na mapie Poznania.Właścicielem terenu, na którym zlokalizowany jest folwark oraz autorem przedsięwzięcia Projekt Edwardowo jest firma WEGNER, współorganizator wyżej wymienionego wydarzenia.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet normalny
już niedostępne 280,00 zł -
  VOUCHER PREZENTOWY ważny 6 miesięcy - PRZED ZAKUPEM PROSIMY O KONTAKT tel.501674843, [email protected]
już niedostępne 280,00 zł -