IT Talk Wro: Spring Edition

location icon
Klubokawiarnia Mleczarnia ul. Włodkowica 5, Wrocław
calendar icon
Od 11 maj 18:00 do 11 maj 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Już w czwartek 11 maja zapraszamy Was na wiosenną edycję IT talk Wro. Widzimy się o godz. 18:00 w Klubokawiarni Mleczarnia przy ulicy Włodkowica 5 (poziom -1).

Przygotowaliśmy dla Was dwie świetne prezentacje. Wystąpią dla Was: Tomasz Mosur, który opowie o Skalowalnej Architekturze Systemu oraz Tomasz  Melcer, który przedstawi Systemy recenzowania kodu i ich wpływ na wydajność procesu utrzymania jakości. Szczegółowa agenda poniżej. Przed nami naprawę fajny wieczór, merytoryczne prezentacje i ciekawe rozmowy przy piwie w świetnej przestrzeni kultowej Mleczarni.

Na kilkunastu pierwszych gości czekać będą powitalne upominki!


  • «Systemy recenzowania kodu i ich wpływ na wydajność procesu utrzymania jakości», Tomasz Melcer

Czas na recenzje kodu to spory kawałek dnia, nawet kilkanaście godzin w tygodniu! Wiadomo, że czas to pieniądz, więc dobrze byłoby wykorzystać go efektywnie. I tu wkraczają na scenę dedykowane programy do przeprowadzania recenzji. Porozmawiajmy więc o tym, czego wymagamy od tych programów: jak ich interfejs użytkownika, model działania i integracja z innymi narzędziami wpływają na naszą pracę. A do dyskusji do studium przypadku użyjemy systemu Gerrit, który choć mniej popularny, ma pewne dość unikatowe rozwiązania

Tomasz Melcer określa się jako praktyk-programista i uczeniomaszynowiec z nastoletnim stażem w biznesie i ciut dłuższym hobbistycznie. Umie napisać kod w C ze wskaźnikami, czasami nawet nie naruszając przy tym ochrony pamięci. Pythona nauczył się, bo przestał rozumieć swój kod w Perlu. Java nie była jego miłością, ale przyzwyczaił się i docenia jej zalety. Uważa też, że Basha da się lubić. W czasie wolnym lubi grać w planszówki i uczyć się języków naturalnych. 

  • «Skalowalna Architektura Systemu - wprowadzenie», Tomasz Mosur, Senior Developer, DataArt
Dlaczego z prostej i solidnej architektury 3-warstwowej skończyliśmy w rozbudowanych mikroserwisach. Prezentcja kolejnych problemów i zastosowanych rozwiązań, które być może rutynowo stosujecie w swoich projektach.

Tomek Mosur jest absolwentem Informatyki Politechniki Wrocławskiej. Po ukończeniu studiów rozpoczął zdobywanie swojego doświadczenia w DataArt, jako Java/Kotlin Software Engineer w branży finansowej. Prywatnie gadżeciarz, uwielbia wszystko co związane ze sportem, choć na siłownie zawsze zaczyna chodzić od jutra.


Agenda:
18:00 Start
18:05 - 18:50 «Systemy recenzowania kodu i ich wpływ na wydajność procesu utrzymania jakości», Tomasz Melcer
19:00 - 19:30 «Skalowalna Architektura Systemu - wprowadzenie», Tomasz Mosur
19:30 - 21:00 Networking
21:00 Zakończenie

_______________

IT talk Wro: Spring Edition

11 maja 2023, 18:00

Klubokawiarnia Mleczarnia

Włodkowica 5, Wrocław (poziom -1)


IT Talk to społeczność, która zrzesza miłośników branży IT. Podczas spotkań nie koncentrujemy się na konkretnej technologii czy tematyce, lecz tworzymy środowisko sprzyjające wymianie wiedzy i doświadczeń. Każdy uczestnik może zostać prelegentem, a udział w naszych spotkaniach jest bezpłatny.

IT Talk to doskonała okazja dla profesjonalistów, początkujących programistów, a także studentów do wymiany informacji, zdobywania wiedzy, dzielenia się rozwiązaniami technicznymi, a następnie prezentowania ich w trakcie spotkań.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  IT Talk Wro, Spring Edition, DataArt, Klubokawiarnia Mleczarnia
już niedostępne -