Finanse i Inwestycje Biznes i Przedsiędsiębiorczość

FUNDRAISING bez ściemy - jak realnie pozyskać kapitał od funduszy VC?

location icon
TriQube Januszowicka 5, Wrocław
calendar icon
Od 26 cze 9:30 do 26 cze 13:30
ticket icon
Od 1 845,00 zł

Zbliża się nowa fala polskich funduszy VC, które powstaną przy udziale środków publicznych. Pierwsze inwestycje pojawią się w ciągu kilku miesięcy, jednak zarządzający już dziś budują listy interesujących ich start-upów. Pozyskanie tych środków nie będzie jednak proste, bo topowe fundusze inwestują w ok. 1% projektów, które analizują. Ważne jest to, że często odmowa nie jest związana z tym, że pomysł nie ma potencjału czy zespół nie jest komplementarny. Problemem są błędy w fundraisingu w postaci nieodpowiedniego przygotowania spółki, wyboru inwestorów czy nawet stosowanej narracji. Większość z nich da się skutecznie wyeliminować, co znacząco podnosi szansę, by usłyszeć sakramentalne TAK od pierwszego funduszu.

O szkoleniu:

Szkolenie Fundraising bez ściemy jest autorskim pomysłem Szymona Janiaka, który brał udział w ponad 100 rundach inwestycyjnych, zarówno jako inwestor, founder oraz konsultant. Jako założyciel funduszu venture capital z 50 własnymi inwestycjami postanowił podzielić się wiedzą zdobytą przez dekadę w sektorze VC, by pokazać, jak skutecznie pozyskuje się kapitał. Cel jest prosty - przekazać w ciągu kilku godzin maksymalnie dużo pragmatycznej wiedzy bez lukru i koloryzowania rzeczywistości, co docelowo ma zwiększyć szansę na znalezienie finansowania dla własnej spółki.

Dla kogo:

Fundraising bez ściemy skierowane jest głównie do founderów start-upów, którzy chcą pozyskać swojego pierwszego inwestora. Nie jest istotne to, czy jest to funkcjonująca spółka, która generuje przychody czy pomysł, który nabiera dopiero kształtu. Tak długo jak założyciel jest gotowy, by ruszyć w pogoń za inwestorami - to szkolenie jest dla niego.

O czym:

Założeniem jest stworzenie nietuzinkowej formuły, w której niewielka grupa będzie bezpardonowo rozmawiać o trudnych aspektach pozyskiwania kapitału. Czy idąc po inwestora mogę pracować na etacie? Czy muszę twierdzić, że będę jednorożcem? Kto na rynku naprawdę ma pieniądze, a kto tylko zbiera pomysły? Czy warto pakować się w mariaż z funduszem publiczno-prywatnym? W jaki sposób inwestor może zaszkodzić spółce? To przykładowe kwestie, które mogą być poruszane w trakcie spotkania, co ma pozwolić zrozumieć jak działa polski światek venture capital.

Przebieg:

Szkolenie będzie podzielone na trzy główne bloki:

1 -  Jak wygląda i jak działa dziś polski rynek venture capital? - przedstawiona zostanie aktualna kondycja polskiego rynku. Omawiane będą obecne możliwości pozyskania kapitału publicznego i prywatnego. Poruszona zostanie kwestia jak działają polskie fundusze VC, czego realnie oczekują i na co powinien się nastawić founder.

2 - Jak przygotować moją spółkę do pozyskania kapitału? - w tym zakresie omówione będą kryteria jakie powinny spełniać spółki oraz ich founderzy, by uzyskać kapitał. Zespół, trakcja, perspektywy, forma prawna, rynek - kluczowe czynniki, które mają wpływ na to, czy uda się pozyskać finansowanie.

3 - Jak prowadzić fundraising w 2024 roku? - przedstawienie najlepszych praktyk w zakresie pozyskiwania kapitału w Polsce. Jak komunikować się z funduszami? Co warto wysyłać, a co jest przereklamowane? Jakie są statystyki? Na jakie oferty można liczyć?

Kim właściwie jest Szymon Janiak?

Założyciel funduszu VC o kapitalizacji 50 mln PLN z ponad 50 inwestycjami realizowanymi zarówno z poziomu funduszu jak i własnych środków. Autor dwóch bestsellerowych książek o VC i start-upach sprzedanych w tysiącach egzemplarzy, w tym pierwszej polskiej książki o venture capital napisanej przez zarządzającego VC. Najchętniej obserwowany inwestor na polskim LinkedInie z niemal 45.000 osób śledzącymi jego treści.

Agenda:

9.15 - 9.30 - Kawa i przywitanie

9.30 - 10.20 - Jak wygląda i jak działa dziś polski rynek venture capital?

10.30 - 11.20 - Jak przygotować moją spółkę do pozyskania kapitału?

11.30 - 12.20 - Jak prowadzić fundraising w 2024 roku.

12.30 - 13.15 - Dyskusja i networking

13.30 - Zakończenie szkolenia

Szkolenie w założeniu ma mieć kameralny charakter, co pozwoli uczestnikom na swobodną merytoryczną dyskusję, lepsze poznanie się, a jednocześnie wyciagnięcie jak największej ilości wiedzy dot. pozyskiwania kapitału.

Ilość miejsc mocno ograniczona. Ceny biletów brutto zawierają 23% podatku VAT.

Zapraszamy!


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Early bird
Wyprzedane 1 599,00 zł Wyprzedane
  Standard
Wyprzedane 1 845,00 zł Wyprzedane