Powtórka do matury z Collegium Civitas - geografia cz.1

location icon
Webinar Online, Platforma zoom
calendar icon
Od 12 mar 18:00 do 12 mar 19:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Maturzystko, Maturzysto,

Collegium Civitas w ramach projektu Collegium Wiedzy zaprasza na bezpłatne powtórki z geografii na poziomie rozszerzonym. Na pierwszej części powtórek skupimy się na poprawnym czytaniu map oraz interpretacji danych, zmierzymy się z zagadnieniami związanymi z geologią, wyjaśnimy jak prądy morskie w pływają na łowiska ryb. Pozostałe zawiłe zagadnienia z arkusza maturalnego omówimy w części 2. 

Zapraszamy! 


Część 1

12.03.2024 r. (wtorek) godz. 18.00 - 19.00

Poruszane zagadnienia:

Czytanie mapy i interpretacja danych

Geologia - analiza przekroju

Prądy morskie i ich wpływ na środowisko

Część 2

14.03.2024 r. (czwartek) godz. 18.00 - 19.00

Poruszane zagadnienia znajdziesz w dedykowanym wydarzeniu.Spotkania są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych, ale obowiązuje rejestracja!

UWAGA! Każda część wymaga oddzielnej rejestracji - teraz rejestrujesz się na część 1.

Po zarejestrowaniu się, każdy uczestnik otrzyma link do transmisji.


Spotkanie poprowadzi:

Grzegorz Pruszko - od dzieciństwa pasjonuje się przyrodą i nauczaniem. Jako chłopiec bawił się z rodzeństwem w szkołę, odgrywając rolę nauczyciela. Spędzał mnóstwo czasu na wsi, w lesie czy wędrując po górach. Uczył dotychczas nieco ponad 35000 osób. Jest zdania, że na naturę warto patrzyć całościowo, dlatego uwielbia połączenie geografii, biologii, fizyki i chemii w jeden przedmiot - przyrodę. Zajmował się tworzeniem zadań egzaminacyjnych z geografii dla CKE, przygotowuje artykuły dla nauczycieli do czasopisma "Geografia w szkole", napisał podręcznik do geografii dla wydawnictwa MAC. Od 2010 roku przede wszystkim zajmuje się prowadzeniem Vinci-Szkoły Twórczej Nauki, w której prowadzi zajęcia przyrodnicze pod patronatem Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego (jako jedyny w Polsce) oraz zajęcia z efektywnej nauki (żonglerka, szybkie czytanie, mapy myśli, techniki pamięciowe…).


         Serdecznie zapraszamy! 


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zarejestruj się!
Wyprzedane Brak wolnych miejsc