Nauka i Edukacja Zdrowie i Medycyna

Cyfrowo sprytni - warsztaty dla rodziców, nauczycieli, pedagogów

location icon
Boży Młyn ul. Jabłonkowska 18, Kraków
calendar icon
Od 3 kwi 18:30 do 3 kwi 18:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Cały czas trwają badania dotyczące wpływu "świata cyfrowego" na ludzi. Równolegle korzystamy z cyfrowych narzędzi, i odkrywamy tego korzyści oraz zagrożenia. 

Spotkajmy się uporządkować tę przestrzeń - dla Was jesteśmy na bieżąco z wynikami badań i wskazaniami dotyczącymi tworzenia dobrych nawyków higieny cyfrowej. 

Psycholog Anna Kucharska-Zygmunt w formie warsztatów i części wykładowej objaśni oddziaływanie urządzeń cyfrowych ("ekranów") na układ nerwowy człowieka ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego dzieci i młodzieży. Wyjaśnimy sobie mechanizmy biologiczne uruchamiane w trakcie korzystania z technologii cyfrowych, aby zrozumieć ich przełożenie na funkcjonowanie społeczne oraz psychiczne użytkowników. Zastanowimy się wspólnie, jak wspierać młode osoby w nauce zdrowego, świadomego i bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw technologicznych XXI wieku.

Uczestnicy otrzymują materiały: "Dzieci w wirtualnej sieci - poradnik dla rodziców", "Nastolatki w wirtualnym tunelu - jak mądrze towarzyszyć nastolatkowi w wirtualnym świecie. Poradnik dla rodziców".

BEZPŁATNE warsztaty rozpoczną się 3.04.2024 o godz. 18.30. Liczba miejsc ograniczona!

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na warsztaty Cyfrowo sprytni
już niedostępne -