Concordia Talks - spotkanie z Sylwią Chutnik

location icon
Concordia Design Wrocław Wyspa Słodowa 7, Wrocław
calendar icon
Od 12 kwi 18:00 do 12 kwi 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Concordia Talks Wrocław

Spotkanie z Sylwią Chutnik 

Prowadzenie: Dorota Oczak - Stach 

Podczas spotkania rozmawiać będziemy m.in. o najnowszej powieści Sylwii Chutnik pt.: "Dintojra."

"Dintojra" znaczy "zemsta", a różne jej oblicza znajdziemy w książce Sylwii Chutnik. Sprzedawca z sex shopu, rozgoryczona aktorka, Kobieta Na Skraju Załamania Nerwowego, porzucona dziewczyna czy brat w żałobie - wszyscy mają złamane serca, zmagają się z samotnością oraz marzą o lepszym życiu.

Autorka z charakterystycznymi dla siebie empatią oraz ironią opowiada o tych, którzy nie zawsze potrafią znaleźć szczęście. Ale za to wszyscy chcą wyrównać swoje porachunki ze światem.

👉 Na miejscu będzie możliwość kupienia najnowszej powieści autorki. 

Sylwia Chutnik: Urodzona w 1979 roku w Warszawie. Doktor nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka literatury. Członkini Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich (Międzynarodowy Festiwal Literacki Apostrof, Kawiarnia Literacka OFF Festival, dyskusje i spotkania autorskie). Wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka ,,Polityki", "Czasu Literatury" i wielu portali internetowych. Autorka powieści "Kieszonkowy Atlas Kobiet" (Ha!Art 2008), "Dzidzia" ( Świat Książki 2009), ,,Cwaniary" (Świat Książki 2012), "Jolanta" (Znak 2015). "Smutek cinkciarza" (Od Deski do Deski 2016), "Tyłem do kierunku jazdy" (Znak 2022) oraz książki historycznej "Warszawa Kobiet" (Biblioteka Polityki 2011) , bajki dla dzieci "Nieśmiałek" (Muza 2015) "Dino Bambino" (Wytwórnia 2018), zbioru felietonów ,,Mama ma zawsze rację" (Mamania 2012), zbioru opowiadań,,Proszę wejść. Więzienie, historie nieprawdziwe" (Nowy Teatr 2012) i ,,W krainie czarów" (Znak 2014), rozmów "Kobiety, które walczą. Rozmowy z kobietami uprawiającymi sporty walki" (GW Foksal 2017) i książki naukowej "Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy w latach 1954- 1955" (Ossolineum 2020). 

Działa na rzecz praw człowieka od 1995 roku. Była wolontariuszką Amnesty International. Zaangażowana w ruch feministyczny: nieformalną grupę Emancypunx (1996-2001), Porozumienie Kobiet 8 Marca (2000-2015). Pracowała w Fundacji Feminoteka. Inicjatorka i prezeska Fundacji Mama działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce (2006-2016). Współpracowała z ponad 20 organizacjami pozarządowymi.


Concordia Talks to nowy cykl spotkań, których gośćmi i gościniami będą autorzy_ki - pisarze_ki, reporterzy_ki, reżyserzy_rki, psycholodzy_żki, osoby, które w swojej twórczości poruszają tematy społeczne współczesnego świata. Spotkania utrzymane będą w formule moderowanej dyskusji, mocno angażujące publiczność. Zależy nam aby widzowie byli świadkiem głębokiej i żywej dyskusji.

Partnerami Concordia Talks są Uniwersytet SWPS oraz Katedra Grafiki Uniwersytetu SWPS.

Matronat nad wydarzeniem objęła Wrocławska Rada Kobiet. 

*

Klauzula informacyjna dla uczestników spotkania organizowanego przez Concordia Design Wrocław
Osoby biorące udział w wydarzeniu organizowanym przez Concordia Design Wrocław z siedzibą na Wyspie Słodowej 7 we Wrocławiu, wyrażają zgodę na wykonywanie i upublicznianie ich wizerunków na zdjęciach, fotorelacjach lub filmach wykonanych podczas spotkania autorskiego odbywającego się w ramach cyklu "Concordia Talks", bez konieczności każdorazowego zatwierdzania.
Zgoda obejmuje zdjęcia / filmy wykonane w dniu 04.04.2024 r. przez Concordia Design Wrocław z siedzibą na Wyspie Słodowej 7 we Wrocławiu.
Udział w spotkaniu autorskim odbywającym się w ramach cyklu "Concordia Talks" i tym samym udostępnienie danych osobowych w postaci wizerunku jest dobrowolne, jednak niezbędne do uczestnictwa w ww. spotkaniu.
Nieodpłatna zgoda, o której mowa powyżej, odnosi się do korzystania z wizerunków na wszelkich polach eksploatacji, w szczególności:
1. utrwalanie na nośniku danych;
2. zwielokrotnienie jakąkolwiek techniką, w tym: cyfrową, techniką zapisu komputerowego;
3. wprowadzanie do pamięci komputera;
4. wykorzystanie w materiałach społecznościowych: Facebook i Instagram.
Concordia Design Wrocław przysługuje wyłączne prawo decydowania o formie i czasie wykorzystywania wizerunków - w całości lub w postaci dowolnych fragmentów. Wykorzystanie wizerunku osób uczestniczących w spotkaniu do celów jak w oświadczeniu nie stanowi naruszenia ochrony danych osobowych.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Concordia Talks - spotkanie z Sylwią Chutnik
już niedostępne -