Concordia Talks - spotkanie z Mariuszem Szczygłem

location icon
Concordia Design Wrocław Wyspa Słodowa 7, Wrocław
calendar icon
Od 4 kwi 18:00 do 4 kwi 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Concordia Talks

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem 

Prowadzenie: Michał Karbowiak 


Jeśli czegoś nie możesz ukryć, to naucz się o tym mówić - głosi sentencja, którą przywiózł z ukochanych Czech. Czy jest coś, o czym wciąż nie mówi? Albo coś, o czym nauczył się opowiadać? Co chce powiedzieć poprzez swój powrót do telewizji? I czy dzięki swojej twórczości czuje się nieśmiertelny. O tym wszystkim porozmawiamy na wyjątkowym spotkaniu inaugurującym cykl Concordia Talks. Naszym gościem będzie Mariusz Szczygieł


Mariusz Szczygieł (ur. 1966) - reporter, pisarz. Od 1990 r. związany z "Gazetą Wyborczą". Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za "Gottland" zdobył Europejską Nagrodę Książkową 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Za "Nie ma" zdobył podwójną Nagrodę Nike 2019 (w wyborze jury i czytelników). Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku "Na przełaj". W latach 90. znany z prowadzenia talk show "Na każdy temat". Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach ("Gottland", "Zrób sobie raj", "Laska nebeska"). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku "100/XX". Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie.


Czym jest Concordia Talks?

To nowy cykl spotkań, których gośćmi i gościniami będą autorzy_ki - pisarze_ki, reporterzy_ki, reżyserzy_rki, psycholodzy_żki, osoby, które w swojej twórczości poruszają tematy społeczne współczesnego świata. Spotkania utrzymane będą w formule moderowanej dyskusji, mocno angażujące publiczność. 

Partnerami Concordia Talks są Uniwersytet SWPS oraz Katedra Grafiki Uniwersytetu SWPS. 

Matronat nad wydarzeniem objęła Wrocławska Rada Kobiet.
*

Klauzula informacyjna dla uczestników spotkania organizowanego przez Concordia Design Wrocław

Osoby biorące udział w wydarzeniu organizowanym przez Concordia Design Wrocław z siedzibą na Wyspie Słodowej 7 we Wrocławiu, wyrażają zgodę na wykonywanie i upublicznianie ich wizerunków na zdjęciach, fotorelacjach lub filmach wykonanych podczas spotkania autorskiego odbywającego się w ramach cyklu "Concordia Talks", bez konieczności każdorazowego zatwierdzania.
Zgoda obejmuje zdjęcia / filmy wykonane w dniu 04.04.2024 r. przez Concordia Design Wrocław z siedzibą na Wyspie Słodowej 7 we Wrocławiu.
Udział w spotkaniu autorskim odbywającym się w ramach cyklu "Concordia Talks" i tym samym udostępnienie danych osobowych w postaci wizerunku jest dobrowolne, jednak niezbędne do uczestnictwa w ww. spotkaniu.
Nieodpłatna zgoda, o której mowa powyżej, odnosi się do korzystania z wizerunków na wszelkich polach eksploatacji, w szczególności:
1. utrwalanie na nośniku danych;
2. zwielokrotnienie jakąkolwiek techniką, w tym: cyfrową, techniką zapisu komputerowego;
3. wprowadzanie do pamięci komputera;
4. wykorzystanie w materiałach społecznościowych: Facebook i Instagram.
Concordia Design Wrocław przysługuje wyłączne prawo decydowania o formie i czasie wykorzystywania wizerunków - w całości lub w postaci dowolnych fragmentów. Wykorzystanie wizerunku osób uczestniczących w spotkaniu do celów jak w oświadczeniu nie stanowi naruszenia ochrony danych osobowych.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Concordia Talks - spotkanie z Mariuszem Szczygłem
Wyprzedane Brak wolnych miejsc