Nauka i Edukacja Kultura i Sztuka Sport Turystyka i podróże

Skarby za murami - zwiedzanie cmentarza żydowskiego w Warszawie przy ul. Okopowej, 19.05

location icon
Cmentarz Żydowski, za bramą główną na wysokości przystanku tramwajowego "Cmentarz żydowski" ul. Okopowa 49/51, Warszawa
calendar icon
Od 19 maj 11:00 do 19 maj 15:00


19.05 godz. 11-15

Zaprasza Paweł Szczerkowski - dziennikarz, przewodnik po Warszawie

https://www.facebook.com/paweltourguide/

Zapraszam na spacer po jednym z największych cmentarzy żydowskich w Europie. Przechodząc przez bramę tej nekropolii, odbędziemy podróż do roku 5784, przez wspólną polsko-żydowską kulturę, tradycję, religię, historię i sztukę.

Wejdziemy w świat dla większości warszawiaków nieznany - świat macew, oheli i cadyków. Nie będzie to jednak spotkanie z inną kulturą - to będzie przypomnienie tej części polskiej kultury, która została podwójnie zniszczona: wraz ze społecznością żydowską a potem w naszej świadomości.

Będzie to też spacer po historii Polski i Warszawy. Przed wojną w Warszawie żyła największa w Europie społeczność żydowska. Żydzi stanowili jedną trzecią mieszkańców i współkształtowali tożsamość naszego miasta. Materialnie z ich obecności nie ma prawie nic. 

Cmentarz przy Okopowej to jedyne w pełni zachowane miejsce będące świadectwem różnorodności i bogactwa wielowiekowej kultury Żydów. Spoczywa tu prawie 300 tysięcy Warszawiaków oraz mieszkańców innych miast i miasteczek, ortodoksów, chasydów, Żydów reformowanych, syjonistów, socjalistów czy niewierzących.

Spacer będzie także ucztą dla koneserów sztuki - zwiedzimy bądź co bądź największą galerię sztuki żydowskiej na świecie!

Podczas spaceru będzie nam towarzyszyć zespół Boney M., Krzysztof Kamil Baczyński, film, Star Trek, Mikołajek, Asterix i Obelix, Tamara Łempicka, francuski noblista Bergson, Róża Luxemburg… i wiele innych niespodzianek.


WAŻNE INFORMACJE:

🔸 Spotykamy się w niedzielę o godz. 11:00 za bramą główną cmentarza ul. Okopowa 49/51, na wysokości przystanku tramwajowego Cmentarz żydowski

🔸 Czas trwania: 4 godz.

🔸 Mężczyzn obowiązuje nakrycie głowy

Dodatkowe informacje:

Terminy moich wycieczek znajdziecie Państwo na stronie: http://warszawazpawlem.pl/kalendarz-wycieczek/

Wysyłam cykliczny newsletter o najbliższych wycieczkach, jeśli chcą Państwo dołączyć do listy odbiorców, proszę przesłać swój adres mailowy.

e-mail: [email protected]

Facebooku: https://www.facebook.com/paweltourguide/

Telefon: 501 393 130

Zwrot zakupionego biletu:

Po wykupieniu biletu, można zrezygnować z udziału w wycieczce przesyłając informacją mailowo na adres [email protected].

Jeśli rezygnacja nastąpi wcześniej niż trzy doby przed terminem wycieczki, opłata za bilet zostanie zwrócona w kwocie pomniejszonej o prowizję platforny evenea (54 zł).

Jeśli nastąpi w czasie krótszym niż trzy doby przed terminem wycieczki, opłata nie zostanie zwrócona.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  19.05 godz. 11:00 Skarby za murami - zwiedzanie cmentarza żydowskiego przy ul. Okopowej

dostępnych: 0

Wyprzedane 60,00 zł Wyprzedane