Start kariery w Web3 - role techniczne + warsztat explorery blockchain (Blockchain Girls x Tezos)

location icon
Rotunda PKO BP ul. Marszałkowska 100/102, Warszawa
calendar icon
Od 21 lut 18:00 do 21 lut 21:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Chcesz rozpocząć pracę w Web3 w roli technicznej ale nie wiesz od czego zacząć? Stawiasz pierwsze kroki w "programowaniu blockchainów" ale nadal masz więcej pytań niż odpowiedzi? A może działasz już aktywnie z technologią blockchain i chcesz rozwijać się dalej? 🤔

Zapraszamy na darmowy event - start kariery w Web3 poświęcony rolom technicznym oraz na warsztat dotyczący explorerów blockchain 🤩


Cel i forma eventu

Chcemy odpowiedzieć na pytania i wątpliwości przed którymi stoją osoby wchodzące zawodowo do branży Web3 oraz przybliżyć Wam działanie i pokazać jak korzystać z jednego z podstawowych narzędzi - explorera blockchainowego. 
Jak? Poprzez:
1. panel dyskusyjny ekspertek, które pracują już w branży blockchain w rolach technicznych i podzielą się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami. Panel zakończy sesja Q&A (ok 50 min)
2. warsztat poświęcony explorerom blockchain wraz z case study (ok 45 min) - wyjdziesz z wydarzenia z realną wiedzą gotową do wykorzystania w praktyce  🚀


Do kogo skierowane jest wydarzenie?

👉🏻dla wszystkich - kobiet i mężczyzn - chcących rozpocząć lub rozwinąć karierę zawodową w Web3 w rolach technicznych,
👉🏻dla osób nietechnicznych planujących pracę lub pracujących już w branży Web3 otwartych na zgłębienie wiedzy o technologii blockchain oraz pragnących lepiej zrozumieć współpracę z programistami Web3 czy narzędzia Web3,
👉🏻dla founderów chcących lepiej zrozumieć specyfikę ról technicznych Web3 oraz osób spragnionych ciągłego rozwoju w tej technologii. 

Czego się dowiesz?
W trakcie panelu dyskusyjnego postaramy się odpowiedzieć na pytania, rozwiać wątpliwości przed którymi stoją osoby wchodzące zawodowo do branży Web. Poruszymy m.in. tematy:

  1. jak praca w rolach technicznych w Web3, różni się od tej w web2? 
  2. jak wejść do branży Web3 i rozpocząć tam karierę zawodową jako programista, architekt itp.?
  3. jakie kompetencje są do tego kluczowe?
  4. przed jakimi wyzwaniami i trudnościami stoją specjaliści we wspomnianych obszarach?
  5. gdzie szukać pracy w Web3?
  6. skąd warto czerpać wiedzę na temat technologii blockchain by zacząć i się rozwijać?
Z kolei na warsztacie Beata Lipska przybliży nam temat explorerów blockchainowych, dowiesz się m.in.
  1. czym są explorery i jak z nich korzystać 🤔
  2. jakie informacje możesz wyczytać z explorerów i jak je zrozumieć
  3. jak wyglądają i działają przykładowe explorery - case study na przykładzie Tezos 


Czas i miejsce

21 lutego 2024 tj. środa, godz 18:00 - 21:30

Rotunda PKO BP, ul. Marszałkowska 100/102, Warszawa


Nasi prelegenci 

Beata Lipska 
Beata zawodowo jest Develper Advocate (DevRel) w firmie TriliTech dla blockchainu Tezos. Była Programistka PHP/Go (dziś tylko hobbystycznie), do tego 😇Soft Skills Preacher, czyli głosi jak umiejętności miękkie mogą zmienić całą branżę IT i rozwiązania, które tworzą w ramach Tezos. Beata pisze, rysuje, opowiada, edukuje, jest mentorką. Prywatnie rodzic, żona, do tego podróżniczka, emigrantka, pasjonatka życia. 👩👩👦 Rodzic 🏳️🌈🇵🇱🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🇪🇺 Ona/Jej

Marta Geater Piekarska
Urodzona i wychowana w Polsce, absolwenta politechniki Warszawskiej. Po uzyskaniu doktoratu na Technische Universitat Berlin, Marta zdecydowała się podłączyć swoją pasję do bezpieczeństwa oraz prywatności z nowymi technologiami i rozpoczęła karierę w tematyce Blockchaina, a z czasem również AI i komputerów kwantowych. Od stycznia Marta zdecydowała się pójść na głęboką wodę i sprawuje rolę Executive Director w Data Preservation Labs, Filecoin.

Szymon Paluch
Ekspert branży Web3, strateg i lider produktu w Golem Network, gdzie działa na rzecz rozwoju technologii otwartej o dostępnej sieci mocny obliczeniowej. Z bogatym doświadczeniem w branży IT, jest zaangażowany w zdecentralizowane technologie podkreślając moc innowacji w kształtowaniu przyszłości.

Sylwia Chmurkowska, prowadząca panel
Członkini Polskiego Stowarzyszenia Blockchain, uznana w raporcie Strong Woman in IT 2023. Od 12 lat związana z branżą IT. Obecnie pełni funkcję COO w firmie Neti, specjalizującej się w technologii blockchain. Jej ekspertyza obejmuje obszary HR, Finansów, Sprzedaży i Marketingu. Aktywnie buduje połączenia między biznesem a branżą IT, a jej zaangażowanie w blockchain pozwala jej ciągle się rozwijać i eksplorować innowacyjne rozwiązania.


Partnerzy

Partner Generalny: Tezos
Tezos to elastyczny i innowacyjny blockchain L1, umożliwiający tworzenie smart kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Charakteryzuje się unikalnym mechanizmem konsensusu Proof-of-Stake oraz możliwością ulepszania siebie bez podziałów. Idealny dla deweloperów i innowacyjnych projektów, oferując im potężne narzędzia do realizacji przełomowych projektów.

Partnerzy: PKO Bank Polski, MetaMixerNFT Polska
Partner Medialny: BeInCryptoBitcoin.plCrypS,
Organizator: Blockchain Girls


Inne informacje

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie - zapraszamy do udziału na żywo! :) Jeśli nie możesz być z nami, po evencie pojawi się nagranie z wydarzenia na naszym kanale YouTube.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Będziesz z nami stacjonarnie? Super! Nie musisz mieć ze sobą biletu, ważne, by zarezerwować miejsce. Start kariery w web3 - role techniczne + warsztat explorery blockchain

Będziesz z nami stacjonarnie? Super! Nie musisz mieć ze sobą biletu, ważne, by zarezerwować miejsce.

już niedostępne -