Beksiński i muzyka - autorska wycieczka muzyczno malarska

location icon
Nowohuckie Centrum Kultury al. Jana Pawła II 232, Kraków
calendar icon
Od 22 cze 14:30 do 22 cze 15:00

"Bez muzyki bym nie istniał", tak mawiał o sobie Zdzisław Beksiński. Ponadto wieloletni znajomy i marszand artysty, Piotr Dmochowski dodaje nawet, że co prawda Zdzisław był zawodowym malarzem, ale tak naprawdę to jego największą pasją była muzyka. Nic więc dziwnego, że jego twórczości zawsze towarzyszyła muzyka. Czyli słuchał muzyki czasami przez 14 godzin dziennie raczej głośniej niż ciszej.

Podczas tej tematycznej wycieczki o najsłynniejszym polskim malarzu powojennym skupimy się tylko na wątku muzycznym w biografii malarza. Wspomnimy innych twórców muzycznych, którzy się inspirowali jego twórczością, ale także posłuchamy muzyki, której sam słuchał przy malowaniu. Naszemu spacerowi po wystawie będzie towarzyszyła przygotowana playlista ze starannie dobranymi utworami. 

Każdy uczestnik wycieczki otrzyma zestaw słuchawek w które pozwolą przenieść odbiór twórczości Beksińskiego na inny wymiar. 

Wycieczka jest zaprojektowana jako wycieczka zaawansowana i niszowa, będziemy się skupiać głównie na wątkach muzycznych u Mistrza z Sanoka, zatem dla pełnego docenienia wycieczki gorąco zachęcam do uczestnictwa wcześniej w klasycznej wycieczce bo Beksińskim, która zapewnia odpowiednie podstawy dla wycieczki zaawansowanej. Wycieczka klasyczna jest tutaj: https://fb.me/e/Z8vu44yl

Osoby, które wzięły już udział w wycieczce klasycznej po wysłaniu wiadomości na mój fan page na fb good events with Pawel, otrzymają kod do zakupu biletu z 50 % zniżką.

Jestem przewodnikiem z 14 letnim doświadczeniem, miłośnikiem sztuki, odwiedziłem wszystkie najważniejsze Polskie miejsca związane z twórczością Sanockiego artysty.

Nie wiem, czy ktokolwiek w Polsce, kiedykolwiek już taką wycieczkę oprowadzał, ale jestem pewien, że Beksiński jako pasjonat muzyki i nowoczesnych technologii byłby taką możliwością zachwycony! 🙂Do zobaczenia na wystawie!
Paweł

Dołącz do wydarzenia

W chwili obecnej zgłoszenia na to wydarzenie nie są przyjmowane.