BlackBox No.106 - Powód by żyć

location icon
PPNT Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
calendar icon
Od 29 paź 14:00 do 29 paź 14:00

Wydarzenie jest częścią projektu BlackBox 3City, więcej na temat projektu na stronie bb3c.pl.


Autor: Zawadzki Bartosz

Format: larp kameralny

Konwencja: dramat obyczajowy, świat współczesny

Czas trwania: 3 godziny

Liczba uczestników: 12

W bliżej nieokreślonej współczesności trzy rodziny na skutek nieszczęśliwych wypadków trafiają ze swoimi bliskimi do szpitala. Rodziny zgoła różne, jednak łączy ich nieopisana tragedia. Osoba bliska ich sercu trafiła do szpitala na ostry dyżur, po czym został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Bliscy muszą zmierzyć się z tym brzemieniem, mając nadzieje, że niedługo ich bliscy wrócą do życia. Mierząc się z myślą, że los może mieć inne plany.

Opis

Gra odbywa się w jednym z warszawskich szpitali i opowiada o losie trzech różnych rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej. Miejsce akcji nie jest dokładnie sprecyzowane, ale jest to miejsce na wzór pokoju socjalnego dla pacjentów poszkodowanych. Można w mim wypić kawę z automatu i spokojnie poczekać na jakiekolwiek informacje o stanie naszych najbliższych.

Larp jest skupiony na przeżywaniu emocji. Głównym celem gry jest wczucie się w emocje osób, które mierzą się ze śmiercią i przypomina się im, jak ludzkie życie potrafi być kruche.

Rozgrywka jest częściowo niesymetryczna, ponieważ podczas gdy członkowie rodzin mają pełną dowolność w działaniu i interakcji podczas gry. Natomiast trzy osoby poszkodowane w wypadkach nie. Ich rola różni się nieco na przestrzeni gry. Pacjenci, będąc w śpiączce, są uwięzieni w swoim ciele, nie mogą nic powiedzieć ani nic bezpośrednio zrobić. Lekarze jednak twierdzą, że docierają do nich bodźce zewnętrzne, przez co mogą wysłuchiwać tego co inni mają do powiedzenia. Niestety jednak sami, ze względu na swój stan, nie mogą dać żadnego znaku.

Gra będzie dzieliła się na kilka części. Wydarzenia z teraźniejszości będą przeplatały się z przeszłością, w której osoby w śpiączce będą mogły uczestniczyć na takich samych zasadach, jak pozostali członkowie rodzin.

Brak jest wylistowanych celów postaci w kartach. Gra nie jest dla ciebie, jeśli oczekujesz ścisłości naukowej, skupiamy się na ludziach, nie na prawidłowym zdiagnozowaniu choroby. Nie będziesz się dobrze czuł na grze, jeśli nie odnajdujesz się w scenach z moderowaną akcją.

Wymagania

Uwaga larp może ocierać się o tematykę śmierci i samobójstw. Jest on skierowany dla osób w wieku 16+

Infografiki

No pain

No pain, czyli dozwolony kontakt niesprawiający dyskomfortu.

Gra porusza tematykę religijną

Gra porusza tematykę religijną.

W grze pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania

Gra porusza tematykę dyskryminacji, bądź wykorzystania.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rola męska
Wyprzedane 40,00 zł Wyprzedane
  Rola żeńska
Wyprzedane 40,00 zł Wyprzedane
  Rola uniseks
Wyprzedane 40,00 zł Wyprzedane