Rozwój osobisty Kultura i Sztuka

SZTUCZNA INTELIGENCJA A KREATYWNOŚĆ - warsztaty twórczego generowania w AI

location icon
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie Al. Najświętszej Maryi Panny 64, Częstochowa
calendar icon
Od 10 lip 17:00 do 10 lip 20:00

Warsztaty AI skierowane są do osób, które chciałyby nauczyć się jak używać narzędzi sztucznej inteligencji do tworzenia obrazów i wideo. Na warsztatach będzie można odkryć potencjał sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości oraz ich praktyczne zastosowanie w produkcji cyfrowej. Dowiemy się w jaki sposób nowe technologie mogą pomóc w procesie twórczym artystów i artystek oraz w codziennej pracy wszystkich osób zainteresowanych. Warsztat będzie okazją do poznania różnego typu narzędzi AI — eksperymentów przy konstruowaniu promptów, testowania modeli czy stworzenia własnej animacji.

Warsztaty przygotuje Agata Lankamer, która prowadzi artystyczne badania nad sztuczną inteligencją w sztukach wizualnych. Doświadczenie w tym zakresie zdobyła podczas pobytu w Aldea — Center for Contemporary art, Design and Technology w Norwegii. Absolwentka sztuki mediów na ASP w Warszawie (2020-2023), malarstwa na ASP we Wrocławiu (2013-2018) oraz Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie (2019-2020, studia podyplomowe).

Weź ze sobą: Uczestnicy będą potrzebować własny laptop, jednak nie jest wymagana specyfikacja techniczna, potrzebne oprogramowanie ani wcześniejsza wiedza na temat AI.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet na warsztaty
Wyprzedane 20,00 zł Wyprzedane