Niewidzialny Turnicki - wyprawa autobusowa / Wianki w Turnickim. Przygoda nr. 2

location icon
Wianki w Turnickim Rybotycze
calendar icon
Od 22 cze 10:00 do 22 cze 10:00
ticket icon
Od 0,00 zł


Pogórze to nie Bieszczady! Nasz region ma swoją unikalną historię, przyrodę i walory krajobrazowe. Pogórze Przemyskie jest pełne skarbów. Świetnym wstępem do poznania tej wielowątkowej opowieści może być wycieczka autobusowa pt. "Niewidzialny Turnicki". Malownicza dolina Wiaru oraz Jamninki, często nazywana Doliną Orłów, nieistniejące wsie, zapomniane cmentarze, cerkwie, w których tli się jeszcz ostatnie wspomnienie czasów, w których na skraju Puszczy Karpackiej kwitła wielokulturowa mozaika, do tego kolosalne drzewa - buki i jodły, niektóre z nich pamiętają czasy uchwalania konstytucji 3 maja.

Podczas wyprawy nasz przewodnik przedstawi również dziedzictwo szlacheckich rodów, które przez wieki kształtowały krajobraz i kulturę tego regionu. Będziemy zagłębiać się w opowieści o średniowiecznym "internecie" - sieci grodzisk i komunikacyjnych technik, które łączyły te tereny.

Wycieczka jest dostosowana dla każdego, niezależnie od kondycji fizycznej, dzięki czemu każdy uczestnik, bez względu na wiek czy zdolności, może cieszyć się tą edukacyjną przygodą.

Nie przegap szansy na odkrycie "Niewidzialnego Turnickiego", gdzie historia i natura splatają się w niezapomnianą opowieść. 

Uwaga - ważna informacja: Wszystkie przygody startują w sobotni poranek, między 8 a 11:00. Dokładne godziny startu przygód zostaną zaprezentowane wkrótce. Nie ma możliwości jednoczesnego uczestnictwa w więcej niż jednej przygodzie. Jak zatem najlepiej skomponować swój dzień na Wiankach? Zapisz się na jedną z 7 przygód, a w wolnym czasie możesz skorzystać z licznych spotkań autorskich i warsztatów. Szczegółowy program ogłosimy po 20 maja. W razie pytań prosimy o wiadomość mail: [email protected]

______

Więcej o wiankach: https://niewidzialnypark.pl/wianki

Robimy ten festiwal razem. Oto 2 pomysły jak możesz pomóc w organizacji Wianków:

1) Dołącz do grona patronów i odbierz koszulkę festiwalową: https://zrzutka.pl/vjkzb5

2) Kup pocztówkę, koszulkę lub bluzę w naszym sklepiku: https://sklepik.niewidzialnypark.pl/Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Nie musisz drukować tego biletu.
Jeżeli nie możesz przyjechać - napisz do nas na [email protected]
Bilet do przygody

Nie musisz drukować tego biletu.
Jeżeli nie możesz przyjechać - napisz do nas na [email protected]

22 Czerwca 2024, 09:00